Løperprofil
Stig Morten Andersen
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.10
- Løpskapasitet
- 13.49
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 149 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 31.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2008 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2412 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0789 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0606 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,01 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1885 |
| bomVekt | 25,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0042 |
| bomStorSigma | 0,7095 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0619 |
| havariVekt | 1,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3592 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | 0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3678,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4304,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.40
- Løpskapasitet
- 15.56
- O-evne
- 2.44
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 5,0
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 15.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2173 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2394 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1054 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0465 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,48 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,82 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4249 |
| bomVekt | 42,4 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5509 |
| bomStorSigma | 0,7754 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,086 |
| havariVekt | 4,5 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0223 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7192 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0029 |
| fartSesongSin | −0,0176 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3749 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4391,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.13
- Løpskapasitet
- 11.51
- O-evne
- 1.22
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0742 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1124 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1093 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,74 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0796 |
| bomVekt | 4,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2539 |
| bomStorSigma | 0,7182 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0652 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2797,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3121,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 8.06 | 38 | nr. 6601 |
| Bom over fem minutter | 4 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 8.06 | 65 | nr. 7627 |
| Bom over ti minutter | 209 | hele karrieren siden 2024 | 209 | nr. 3689 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.16.14 | 9 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei | B-åpen | 39.05 | 4 /8 | 8.27 | 21.32 | 4.39 | 18.44 | 2.44 | |
| 01.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 6 - Lundehaugen | B-åpen | 25.11 | 9 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 5 Haugstadskogen | B-åpen | 33.00 | 10 /11 | 3.19 | 18.46 | 1.53 | 17.53 | 2.27 | |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | B-åpen 17- | 53.50 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | B-åpen 17- | 31.10 | 33 /59 | 8.11 | 17.03 | 4.28 | 16.37 | 2.59 | |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | B-åpen 17- | 22.49 | 47 /87 | – | – | – | – | – | – |
| 31.12.2025 | Nyttårsløp Melshei | Herrer - mellomlang løype | 1.05.22 | 26 /35 | 6.19 | 15.36 | 1.30 | 16.32 | 2.44 | |
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | HM | 52.32 | 46 /54 | 10.51 | 17.53 | 3.42 | 16.32 | 2.44 | |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.38.53 | 13 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2025 | Ungdomscup Finale Gramstad | B-åpen | 27.37 | 3 /7 | 3.16 | 22.46 | 2.42 | 20.05 | 2.27 | – |
| 27.09.2025 | Rankingfinale på Lundekvam | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.09.2025 | Sprint Vardeneset, Stavanger - RR08 | C-åpen 17- | 16.34 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Ungdomscup 4 - Tananger | B-åpen | 44.37 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Kretsløp Alsvik | C-åpen 17- | 28.58 | 1 /3 | 2.06 | 14.27 | 1.03 | – | – | – |
| 20.05.2025 | Ungdomscup 2 - Kleivane | B-åpen | 16.10 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Ungdomscup 1 Njåskogen | B-åpen | 44.28 | 9 /14 | 8.40 | 20.59 | 4.05 | – | – | – |
| 22.03.2025 | Vinterkarusell 1+ i Sørmarka | HAM | 1.25.09 | 17 /18 | 25.43 | (26.49) | 8.06 | 17.50 | 3.34 | – |
| 14.12.2024 | Klubbmesterskap Sandnes IL | H10 | 33.52 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | Mini Hardhausen | 1.07.23 | 11 /26 | 12.23 | 15.33 | 2.51 | – | – | – |