Løperprofil
Ingvar Lindvik Auflem
Os Orienteringsklubb
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
13 løp
Sprintrankingen
9 løp
B-rankingen
12 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.39
- Løpskapasitet
- 16.08
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 8.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 29.08.2017)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,353 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5884 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,102 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,3744 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0671 |
| bomVekt | 2,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5602 |
| bomStorSigma | 0,8655 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0755 |
| havariVekt | 0,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4292,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4699,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.19
- Løpskapasitet
- 12.09
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 18.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4051 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,48 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,06 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0339 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1272 |
| bomVekt | 30,14 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9921 |
| bomStorSigma | 0,4852 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0651 |
| havariVekt | 2,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0025 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4506,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4566,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 25.45
- Løpskapasitet
- 21.30
- O-evne
- 4.15
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 164 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 16.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5189 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,531 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0842 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0595 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1238 |
| bomVekt | 38,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0978 |
| bomStorSigma | 0,932 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0555 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0646 |
| havariVekt | 2,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9172 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0074 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5058,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6058,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.27
- Løpskapasitet
- 14.47
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 113 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 20.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1464 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1654 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0939 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0962 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8129 |
| bomVekt | 9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7259 |
| bomStorSigma | 0,7305 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,063 |
| havariVekt | 0,69 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0011 |
| fartSesongSin | −0,004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3488,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3882,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 20 | 23.09.2025 Sprintcup-6 Bergen, bom 2.52 | 69 | nr. 3549 |
| Bom over fem minutter | 27 | 16.09.2025 Pokalkamp-8 Bergen, bom 5.03 | 105 | nr. 5390 |
| Bom over ti minutter | 31 | 16.09.2025 Pokalkamp-8 Bergen, bom 11.04 | 336 | nr. 6829 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.08.2026 | Sprintcup #5 | Åpen 17- | 31.10 | 2 /4 | 2.00 | 13.07 | 0.50 | 12.13 | 0.09 | |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | II-åpen 17- | 30.39 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Pokalkamp-8 Bergen | B-åpen 17- | 1.42.08 | 8 /10 | 17.28 | 29.02 | 4.58 | 27.12 | 4.43 | |
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | II-åpen 17- | 24.10 | 1 /1 | 1.12 | 12.55 | 0.38 | 12.06 | 0.09 | |
| 24.08.2025 | KM mellom | B-åpen 17- | 1.05.48 | 3 /3 | 9.41 | 30.06 | 4.26 | 26.49 | 4.27 | |
| 23.08.2025 | KM sprint | B-åpen 17- | 40.49 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2025 | Krinsløp mellom | B-løype | 1.16.00 | 17 /18 | 20.40 | 30.16 | 8.14 | 25.55 | 4.41 | |
| 27.05.2025 | Sprintcup-3 Bergen | II-åpen 17- | 20.24 | 1 /2 | 0.26 | 13.19 | 0.17 | 12.34 | 0.11 | |
| 25.05.2025 | Hamla Grand Prix (innlagt KM ultralang) | B-open 17- | 1.19.53 | 9 /9 | 13.51 | 26.56 | 4.40 | 25.55 | 4.41 | |
| 20.05.2025 | Pokalkamp-4 Bergen | C-åpen 17- | 49.24 | 3 /15 | 3.00 | 14.05 | 0.51 | 14.36 | 1.34 | – |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | B-åpen 17- | 55.14 | 15 /20 | 5.51 | 24.51 | 2.38 | 25.55 | 4.41 | |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | H19- | 45.24 | 11 /12 | 1.04 | 15.41 | 0.22 | 13.05 | 0.13 | – |
| 10.09.2024 | Pokalkamp 6/24 | C-åpen 17- | 47.08 | 4 /8 | 7.53 | 21.09 | 3.32 | 17.33 | 2.12 | – |
| 07.05.2024 | Pokalkamp 2/24 | B-åpen 17- | 1.17.56 | 10 /13 | 9.36 | 26.15 | 3.14 | 26.28 | 4.34 | |
| 27.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Mellom | B-åpen 17- | 50.45 | 11 /12 | 4.49 | 32.13 | 3.03 | 28.40 | 5.25 | |
| 26.08.2023 | DM Vest Vestlandsmesterskap Lang | B-åpen 17- | 1.42.18 | 12 /17 | 24.30 | 30.54 | 7.24 | 28.40 | 5.25 | |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2021 | Gular Jubileumsløp | C-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2021 | Dag 1 | C-åpen 17- | 34.27 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2019 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen C | 24.11 | 19 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 22.09.2019 | Klubbmeisterskap | Mellom gutar | 1.15.36 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 25.11.2017 | Klubbmesterskap Sprint | H17- | 40.07 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2017 | HOK-rankingfinale 2017 | B-åpen | 47.10 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 12.09.2017 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen B | 1.43.52 | 19 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2017 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen B | 52.34 | 17 /19 | 9.00 | 21.04 | 3.36 | 19.36 | 2.42 | |
| 26.08.2017 | KM lang Hordaland (HOK-rankingløp 5/2017) | B-Åpen | 1.01.24 | 3 /4 | 12.26 | 26.36 | 5.23 | 24.29 | 3.07 | |
| 22.08.2017 | Pokalkamp 5 Bergen | Åpen B | 1.09.48 | 17 /22 | 15.16 | 24.02 | 5.15 | 19.36 | 2.42 | |
| 06.06.2017 | Pokalkamp 4 Bergen | Åpen B | 52.03 | 7 /15 | 7.20 | 18.28 | 2.36 | 18.51 | 2.34 | |
| 30.05.2017 | Sprintcup 3 Bergen | H19- | 44.44 | 8 /8 | 8.08 | 15.29 | 2.49 | 12.07 | 0.21 | |
| 23.05.2017 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen B | 49.21 | 14 /20 | 4.34 | 18.01 | 1.40 | 19.27 | 2.39 | |
| 14.05.2017 | HOK-rankingløp 3/2017 | B-Åpen | 1.06.04 | 2 /4 | 12.32 | 27.51 | 5.17 | 24.41 | 2.37 | |
| 02.05.2017 | Sprintcup 2 Bergen | H19- | 35.28 | 12 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | B åpen | 41.04 | 9 /13 | 1.37 | 26.26 | 1.02 | 24.51 | 2.04 | – |
| 26.03.2017 | Gneist 2-dagers (lørdagsløpet er HOK-rankingløp 1/2017) | B åpen | 1.01.41 | 9 /24 | 3.43 | 25.41 | 1.33 | 24.51 | 2.04 | – |
| 26.11.2016 | Sesongavslutning 2016 | HAK | 52.08 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2016 | Sprintcupfinale Bergen | H60- | 31.28 | 5 /6 | 1.16 | 13.01 | 0.31 | 11.48 | 0.13 | |
| 06.09.2016 | Sprintcup 4 Bergen | H60- | 37.48 | 7 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2016 | KM mellom Hordaland (HOK-rankingfinale 2016) | B-åpen | 1.03.29 | 5 /5 | 15.54 | 35.17 | 8.50 | – | – | – |
| 30.08.2016 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen B | 2.18.37 | 11 /12 | 21.22 | (37.00) | 5.42 | 22.26 | 3.10 | |
| 07.06.2016 | Pokalkamp 4 Bergen | Åpen B | 54.52 | 19 /21 | 11.47 | 23.13 | 4.59 | 19.49 | 2.27 | |
| 04.06.2016 | Hamla Grand Prix (KM ultralang Hordaland) (HOK-Ranking 4/2016) | D/H 17-C | 38.30 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 31.05.2016 | Pokalkamp 3 Bergen | Åpen B | 1.10.24 | 23 /26 | 10.24 | (27.47) | 4.06 | 19.28 | 2.09 | |
| 10.04.2016 | GNEIST 2-dagers (HOK-Rankingløp 1/2016 (Sammenlagtresultat)) | D/H17-C | 18.21 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2016 | GNEIST 2-dagers (HOK-Rankingløp 1/2016 (Sammenlagtresultat)) | D/H17-C | 36.46 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2015 | Pokalkampfinale Bergen | Åpen C | 41.55 | 9 /21 | 3.36 | 17.46 | 1.32 | 16.59 | 1.50 | |
| 12.09.2015 | Møllesprinten | COpen | 25.43 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2013 | Pokalkamp 6 Bergen | Åpen C | 1.22.13 | 19 /24 | 9.13 | 24.35 | 2.45 | 17.31 | 2.26 | |
| 25.09.2012 | pokalkampfinale Bergen | Åpen C | 44.44 | 15 /18 | 14.00 | (23.27) | 7.20 | 14.35 | 2.27 | |
| 11.09.2012 | Pokalkamp nr.6 - Bergen | Åpen C | 31.51 | 5 /10 | 4.02 | 13.33 | 1.43 | 14.35 | 2.27 | |
| 04.09.2012 | Sprintcup 4 Bergen | H19 | 36.00 | 21 /21 | 1.48 | 14.31 | 0.44 | 12.44 | 0.21 | |
| 28.08.2012 | pokalkamp 5 Bergen | C-Åpen 2 | 31.55 | 6 /12 | 1.03 | 18.25 | 0.36 | – | – | – |
| 28.08.2012 | pokalkamp 5 Bergen | C-Åpen 2 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2012 | sprintcup 3 Bergen | H19 | 31.48 | 21 /22 | 1.52 | 11.50 | 0.42 | 11.54 | 0.25 | – |
| 22.05.2012 | Sprintcup 2 Bergen | H19 | 36.33 | 17 /17 | 2.46 | 13.54 | 1.03 | 11.54 | 0.25 | – |
| 17.04.2012 | sprintcup 1 Bergen | H19 | 53.13 | 23 /25 | 7.13 | 17.02 | 2.19 | – | – | – |
| 13.09.2011 | Pokalkamp 8 Bergen | Åpen C | 51.07 | 8 /19 | 8.12 | 17.39 | 2.50 | 14.36 | 1.47 | – |
| 06.09.2011 | Pokalkamp 7 | Åpen C | 33.13 | 4 /13 | 7.46 | 16.51 | 3.56 | 14.36 | 1.47 | – |