Løperprofil
Markus Bratteteig
NOTEAM
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 1314 av 3557
Nr. 1314 av 3557 blant menn i Norge · nr. 347 av 481 i klassen H21–34 (senior) · nr. 20 av 30 i 2005-kullet
- Forventet kmtid
- 10.47
- Løpskapasitet
- 9.52
- O-evne
- 0.55
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 04.11.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1372 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1307 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0824 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0274 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9783 |
| bomVekt | 98,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3133 |
| bomStorSigma | 0,6309 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,041 |
| havariVekt | 6,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0088 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0125 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0055 |
| fartSesongSin | −0,0061 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2624,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2869,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.30
- Løpskapasitet
- 6.23
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 54 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 04.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2394 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2371 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0735 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0291 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8525 |
| bomVekt | 65,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9889 |
| bomStorSigma | 0,4821 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0419 |
| havariVekt | 8,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0055 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8823 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0114 |
| fartSesongSin | 0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2367,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2413,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.54
- Løpskapasitet
- 9.15
- O-evne
- 2.38
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.01
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3241 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3255 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0817 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,82 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1013 |
| bomVekt | 6,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8228 |
| bomStorSigma | 0,7098 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0754 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2177,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2798,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 73 | 08.09.2026 Pokalkamp #6, bom 4.04 | 113 | nr. 1030 |
| Bom over fem minutter | 93 | 25.08.2026 Pokalkamp #5, bom 5.15 | 203 | nr. 2898 |
| Bom over ti minutter | 342 | hele karrieren siden 2024 | 342 | nr. 2808 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | KM Natt + Nattcup 26/27 #2 | H19- | 43.19 | 20 /43 | 3.51 | 11.18 | 1.00 | 10.47 | 0.55 | |
| 14.10.2026 | Nattcup 1 | HB | 27.26 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 04.10.2026 | KM Sprint | H 19- | 15.57 | 9 /22 | 0.11 | 6.14 | 0.04 | 6.31 | 0.07 | |
| 03.10.2026 | KM Mellom | H 19- | 45.05 | 13 /23 | 3.35 | 10.09 | 0.48 | 10.40 | 0.59 | |
| 08.09.2026 | Pokalkamp #6 | AK-åpen 14- | 36.38 | 1 /3 | 6.06 | 10.41 | 1.47 | 10.44 | 1.02 | |
| 01.09.2026 | Sprintcup #6 | H17- | 16.06 | 6 /12 | 0.21 | 6.23 | 0.08 | 6.36 | 0.08 | |
| 25.08.2026 | Pokalkamp #5 | B-åpen 17- | 49.23 | 1 /8 | 9.59 | 12.03 | 2.26 | – | – | – |
| 18.08.2026 | Sprintcup #5 | H17- | 21.06 | 8 /20 | 0.43 | 6.05 | 0.12 | 6.42 | 0.09 | |
| 18.03.2026 | Nattcup-finale 25/26 | HB | 58.30 | 5 /7 | 8.18 | 12.48 | 1.49 | 10.49 | 0.53 | |
| 17.03.2026 | Urb-O #9 Jaktstart | H17- | 29.09 | 11 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 17.02.2026 | Urb-O #8 Fellesstart | H17- | 24.24 | 7 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 11.02.2026 | Nattcup-5 25/26 | HB | 48.29 | 7 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 03.02.2026 | Urb-O #7 Sløyfer | Løype: A | 6.18 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2026 | Urb-O #6 Individuell Start | H17- | 22.19 | 7 /13 | 0.47 | 7.18 | 0.15 | 7.36 | 0.10 | |
| 14.01.2026 | Nattcup#4 25/26 | HB | 43.02 | 6 /20 | 7.26 | 12.00 | 2.04 | 10.17 | 0.44 | |
| 06.01.2026 | Urb-O #5 Free Challenge | H17- | 27.46 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 11.12.2025 | Urb-O #4 Innendørs-O | H17- | 18.08 | 5 /8 | 3.21 | 10.18 | 1.54 | 7.56 | 0.10 | – |
| 10.12.2025 | Førjulsnatten - Nattcup-3 25/26 | HB | 47.07 | 2 /13 | 4.07 | 10.06 | 0.53 | 9.55 | 0.35 | |
| 02.12.2025 | Urb-O #3 Fellesstart | H17- | 36.40 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe A | 9.33 | 24 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe B | 8.59 | 30 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe C | 9.46 | 24 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe D | 9.58 | 33 | – | – | – | – | – | – |
| 18.11.2025 | Urb-O #2 Sløyfer | Løype: Sløyfe E | 6.00 | 15 | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2025 | nattcup-2 25/26 | HB | 24.22 | 1 /9 | 1.05 | 10.17 | 0.27 | 9.56 | 0.28 | |
| 04.11.2025 | Urb-O #1 Individuell Start | H17- | 22.59 | 11 /18 | 1.23 | 7.48 | 0.28 | – | – | – |
| 22.10.2025 | Nattcup-1 25/26 | HB | 58.24 | 3 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 12.03.2025 | Nattcupfinale 24/25 | HC | 19.06 | 1 /10 | 0.57 | 9.03 | 0.27 | 9.25 | 0.29 | |
| 05.03.2025 | Nattcup24/25 | HC | 23.38 | 1 /9 | 2.20 | 8.31 | 0.50 | 9.25 | 0.29 | |
| 12.02.2025 | Nattcup24/25 | HC | 26.02 | 1 /10 | 2.06 | 9.35 | 0.46 | 10.23 | 0.41 | |
| 11.12.2024 | Nattcup24/25 | HC | 27.20 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 13.11.2024 | Nattcup24/25 | HC | 18.13 | 1 /14 | 0.12 | 10.08 | 0.07 | 10.55 | 0.53 | – |
| 16.10.2024 | Nattcup24/25 | HC | 25.03 | 4 /24 | 2.56 | 11.55 | 1.24 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | KM Sprintstafett | H15- | Varegg Fleridrett 2 | 1 | 11.14 | 2 | 1 |