Løperprofil
Vegar Stavrum
Inderøy
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.08
- Løpskapasitet
- 11.10
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 18.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0115 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0133 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,077 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0515 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,998 |
| bomVekt | 15,59 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3501 |
| bomStorSigma | 0,5987 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,041 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0465 |
| havariVekt | 6,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2974,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3228,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.43
- Løpskapasitet
- 8.33
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.08
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0528 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0892 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1216 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0515 |
| bomVekt | 6,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0535 |
| bomStorSigma | 0,6132 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0835 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3168 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3232,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.12
- Løpskapasitet
- 11.45
- O-evne
- 1.27
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 03.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0836 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0868 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0651 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0333 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6541 |
| bomVekt | 74,06 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5456 |
| bomStorSigma | 0,9553 |
| antallBom | 23 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0494 |
| havariVekt | 6,29 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0012 |
| fartSesongSin | 0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2765,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3107,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 02.09.2026 O-karusell 12. løp Mettiskogen Mosvik. Øverbygdvegen 171, bom 3.07 | 72 | nr. 5895 |
| Bom over fem minutter | 187 | 07.08.2024 O-karusell 9.løp Venåsen, bom 7.41 | 187 | nr. 1700 |
| Bom over ti minutter | 201 | 30.06.2024 O-karusell 8. løp Ersåsen, bom 16.56 | 201 | nr. 3760 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | O-karusell 12. løp Mettiskogen Mosvik. Øverbygdvegen 171 | A 3 Km | 1.07.48 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.08.2026 | O-karusell 10. løp Granakammen | A 3 KM | 1.09.30 | 5 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 28.06.2026 | O-karusell 8. løp Koamarka. Røflovatnet | A 3 Km | 51.31 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2026 | O-karusell 7. løp Koamarka. Solemstunet. | A 3 Km | 49.13 | 2 | 2.51 | 10.46 | 0.37 | 11.55 | 0.56 | |
| 03.06.2026 | O-karusell 6. løp Koamarka | B | 45.50 | 3 | 1.06 | 11.48 | 0.17 | 13.08 | 1.24 | |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | B3 | 35.07 | 6 | 0.01 | 11.20 | 0.00 | 13.14 | 1.31 | |
| 07.05.2026 | O-karusell 4. løp Ersåsen | A 3 Km | 51.54 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2026 | Bygdakamp 1 | B3 | 42.11 | 13 | 3.46 | 13.14 | 1.11 | 13.28 | 1.40 | |
| 22.04.2026 | O-karusell 3. løp Venåsen | A 3 Km | 45.56 | 2 | 2.45 | 11.56 | 0.43 | 12.16 | 0.57 | – |
| 08.04.2026 | O-karusell 1.løp Straumen | B 3 KM | 39.40 | 4 | 2.30 | 12.20 | 0.47 | 13.28 | 1.40 | |
| 21.09.2025 | O-karusell avslutning. 12. løp. Koamarka | A 3 Km | 40.05 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | O-karusell 11. løp Sandvollan. Bergsbakkan. | A 3 Km | 58.17 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2025 | O-karusell 9. løp Granakammen | A 3 Km | 44.54 | 4 | 3.47 | 12.42 | 1.04 | – | – | – |
| 07.08.2025 | O-karusell 8. løp Solem | B 3 KM | 34.40 | 1 | 1.40 | 12.46 | 0.40 | 14.01 | 1.54 | |
| 29.05.2025 | O-karusell 6. løp Granakammen ved Granavatnet. | A 3 Km | 46.22 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | B3 | 37.48 | 11 | 0.45 | 12.03 | 0.14 | 14.07 | 2.06 | |
| 06.10.2024 | Inderøy Over | B7-åpen | 1.26.56 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2024 | Avslutning O-karusell | B 3 KM | 38.09 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2024 | O-karusell 11. løp Granakammen | B3 | 42.04 | 3 | 0.13 | 11.43 | 0.04 | 14.28 | 2.27 | |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | B3 | 42.21 | 18 | 3.23 | 13.00 | 1.02 | 14.28 | 2.27 | |
| 07.08.2024 | O-karusell 9.løp Venåsen | B3 | 57.13 | 5 | 10.09 | 14.44 | 2.37 | 14.28 | 2.27 | |
| 30.06.2024 | O-karusell 8. løp Ersåsen | B 3 KM | 1.11.44 | 4 | 17.45 | 16.06 | 3.59 | 14.49 | 2.44 | |
| 06.06.2024 | O-karusell 6. løp Ersåsen | C 2 KM | 37.57 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 23.05.2024 | O-karusell 5. løp Granakammen | B 3 KM | 34.39 | 4 | 0.32 | 13.04 | 0.12 | 14.05 | 2.09 | |
| 14.05.2024 | O-karusell 4.løp Venåsen | B 3 KM | 48.42 | 8 | 14.11 | 16.24 | 4.47 | 14.05 | 2.09 | |
| 01.05.2024 | O-karusell 3. løp Ersåsen | B 3 KM | 1.07.29 | – | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | O-karusell 2. løp Venåsen | B 3 KM | 43.49 | 1 | 0.51 | 11.21 | 0.13 | 13.02 | 1.18 | |
| 04.04.2024 | U-cup 1 | Åpen 2,5 km | 29.13 | 17 /22 | 2.35 | 9.13 | 0.49 | – | – | – |
| 17.09.2023 | Inderøy Over 2023 | B7-åpen | 1.42.13 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 09.08.2023 | O-karusell 15. løp (Koamarka - Solem) | B3 km | 36.24 | 2 | 1.47 | 11.17 | 0.36 | 14.04 | 1.49 | |
| 21.06.2023 | O-karusell 13. løp (Koamarka) | B 3 KM | 49.59 | 7 | 10.39 | 17.47 | 3.47 | 15.54 | 2.16 | – |
| 31.05.2023 | BK3 / O-sjuer 5 | B3 | 42.40 | 15 | 0.06 | 13.17 | 0.02 | – | – | – |
| 24.05.2023 | O-karusell 9. løp (Raumolda) | B 3 KM | 49.58 | 2 | – | – | – | – | – | – |