Løperprofil
Øyvind Levang
Ganddal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.46
- Løpskapasitet
- 10.43
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.50
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 29.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0535 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0461 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0736 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0686 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0768 |
| bomVekt | 27,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2729 |
| bomStorSigma | 0,738 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0657 |
| havariVekt | 1,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,082 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2851,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3130 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.00
- Løpskapasitet
- 7.43
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 28.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0491 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0366 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0724 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,036 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9904 |
| bomVekt | 47,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4731 |
| bomStorSigma | 0,7668 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0658 |
| havariVekt | 2,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0067 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,418 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0023 |
| fartSesongSin | 0,0063 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2863,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2966,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.51
- Løpskapasitet
- 9.14
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 23.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3244 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4502 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,103 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8324 |
| bomVekt | 4,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5477 |
| bomStorSigma | 0,8849 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0647 |
| havariVekt | 0,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2177,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2560,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 21 | 09.05.2026 Åpent klubbmesterskap innendørs - Vågen VGS, bom 2.04 | 86 | nr. 3443 |
| Bom over fem minutter | 30 | 09.05.2026 Åpent klubbmesterskap innendørs - Vågen VGS, bom 7.14 | 122 | nr. 5201 |
| Bom over ti minutter | 153 | hele karrieren siden 2024 | 153 | nr. 4270 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.09.2026 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Sandved | H17- | 25.47 | 6 /9 | 0.54 | 7.30 | 0.16 | 8.00 | 0.17 | |
| 09.05.2026 | Åpent klubbmesterskap innendørs - Vågen VGS | Herrer - Medium | 48.13 | 9 /11 | 13.23 | (12.26) | 3.28 | 8.42 | 0.18 | |
| 29.09.2025 | Klubbmesterskap Ganddal IL Vagleskogen | H17- | 31.23 | 9 /15 | 1.22 | 11.20 | 0.30 | 11.45 | 1.01 | |
| 08.09.2025 | Klubbløp Grudaskogen | Herrer - lang A løype | 24.38 | 18 /24 | 1.58 | 8.29 | 0.41 | 7.48 | 0.09 | – |
| 25.08.2025 | Klubbløp Ganddal skole | Herrer - lang A løype | 32.55 | 10 /13 | 2.42 | 11.26 | 0.56 | 11.55 | 1.17 | – |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | C-åpen 17- | 16.12 | 1 /5 | 0.01 | 9.05 | 0.01 | – | – | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet Melshei | Herrer - kort løype | 40.11 | 5 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | H-trim | 26.08 | 1 /2 | 4.21 | 14.51 | 2.28 | – | – | – |
| 25.09.2024 | Bedriftsløp Lundehaugen - R18 | HT | 18.05 | 4 /48 | 0.02 | 7.10 | 0.01 | – | – | – |