Løperprofil
Einar Sølvberg
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.53
- Løpskapasitet
- 11.14
- O-evne
- 0.39
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 50 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 02.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0075 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0139 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0897 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0515 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1063 |
| bomVekt | 42,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9175 |
| bomStorSigma | 0,494 |
| antallBom | 8 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0448 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,064 |
| havariVekt | 2,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0013 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2118 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0047 |
| fartSesongSin | 0,0086 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2989,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3162,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.50
- Løpskapasitet
- 8.39
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 64 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0654 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0804 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0651 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,036 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,91 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0109 |
| bomVekt | 57,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1587 |
| bomStorSigma | 0,5918 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0561 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0664 |
| havariVekt | 2,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8029 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0066 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3209,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3277,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 183 av 302
Nr. 183 av 302 blant menn i Norge · nr. 12 av 15 i klassen H40–44 · nr. 3 av 3 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 15.32
- Løpskapasitet
- 12.52
- O-evne
- 2.40
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 104 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 25.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0055 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,009 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0885 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0362 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,8 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9637 |
| bomVekt | 65,48 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6484 |
| bomStorSigma | 1,0666 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0475 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1412 |
| havariVekt | 6,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0033 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8966 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0052 |
| fartSesongSin | 0,002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3028,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3654,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.56
- Løpskapasitet
- 12.15
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.55
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0398 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0229 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1285 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,12 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8604 |
| bomVekt | 3,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,885 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0664 |
| havariVekt | 0,26 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2895 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3291 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 6.03 | 196 | nr. 6553 |
| Bom over fem minutter | 4 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 6.03 | 267 | nr. 7595 |
| Bom over ti minutter | 280 | 06.07.2025 Sørlandsgaloppen 2025, bom 18.15 | 280 | nr. 3147 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.03.29 | 4 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 6 - Lundehaugen | B-åpen | 18.31 | 2 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 5 Haugstadskogen | B-åpen | 22.38 | 2 /11 | 1.10 | 12.52 | 0.40 | 15.32 | 2.38 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 23.46 | 13 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen | A-åpen | 23.27 | 3 /8 | 1.29 | 11.47 | 0.45 | 11.46 | 0.38 | |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | B-åpen 17- | 1.01.57 | 8 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Sprint utendørs før innendørs mesterskap | HAL | 25.12 | 18 /25 | 0.20 | 8.26 | 0.07 | 8.38 | 0.15 | |
| 26.04.2026 | Kretsløp (RR) Sælandskogen | B-åpen 17- | 29.36 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.04.2026 | KM Sprint - Rogaland | H 17- | 26.19 | 22 /22 | 3.43 | 10.29 | 1.29 | 8.42 | 0.17 | |
| 14.03.2026 | Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 43.53 | 19 /28 | 4.34 | 13.35 | 1.25 | 11.55 | 0.44 | |
| 13.12.2025 | Klubbmesterskap Melshei | B-åpen | 21.57 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | Åpen 2 | 1.54.20 | 4 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2025 | Rankingfinale på Lundekvam | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Ungdomscup 7 | H 17-59 | 30.48 | 11 /22 | 0.53 | 10.18 | 0.18 | 10.51 | 0.40 | – |
| 09.09.2025 | Ungdomscup 6 - Madlatuå | B-åpen | 40.48 | 3 /8 | 9.19 | 19.28 | 4.27 | 17.09 | 3.07 | |
| 06.09.2025 | Sprint Vardeneset, Stavanger - RR08 | H 17- | 19.44 | 8 /8 | 0.27 | 7.54 | 0.11 | 8.03 | 0.10 | – |
| 26.08.2025 | Ungdomscup 5 Bakkebø/Lagård | H 17-59 | 30.48 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2025 | KM Stafett individuelt | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | B-åpen 17- | 36.09 | 2 /10 | 5.05 | 13.56 | 1.58 | 16.55 | 3.03 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 34.11 | 29 /75 | 2.15 | 14.52 | 0.59 | 17.14 | 2.59 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 50.53 | 42 /245 | 11.07 | 17.53 | 3.55 | 17.14 | 2.59 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 1.07.54 | 60 /245 | 18.55 | 21.01 | 5.51 | 17.14 | 2.59 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Ungdomscup 4 - Tananger | B-åpen | 33.26 | 2 /12 | 3.14 | 15.44 | 1.31 | 16.33 | 2.36 | |
| 20.05.2025 | Ungdomscup 2 - Kleivane | H 17-55 | 23.13 | 14 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Ungdomscup 1 Njåskogen | B-åpen | 33.19 | 3 /14 | 2.54 | 15.43 | 1.22 | 17.49 | 3.54 | – |
| 29.04.2025 | Sprintløp Forus | Mellom | 18.27 | 8 /22 | 0.33 | 9.08 | 0.16 | – | – | – |
| 30.03.2025 | KOK 2 dagers / NC mellom | B-åpen-17- | 1.07.00 | 20 /25 | 29.38 | 25.12 | 11.09 | – | – | – |
| 29.03.2025 | KOK 2 dagers. Sprint i Dyreparken (NC sprint) | H35 | 25.50 | 8 /13 | 0.39 | 8.11 | 0.12 | – | – | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet Melshei | Herrer - kort løype | 36.50 | 3 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | HK | 40.46 | 5 /15 | 0.59 | 16.46 | 0.24 | – | – | – |
| 14.12.2024 | Klubbmesterskap Sandnes IL | N-Åpen | 22.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | Åpen 2 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Finale | C-åpen | 20.01 | 1 /5 | 0.43 | 14.59 | 0.32 | – | – | – |