Løperprofil
Carlos Eduardo Caldas de Souza
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
6 løp
C-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.08
- Løpskapasitet
- 16.50
- O-evne
- 1.18
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3975 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6038 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0927 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9616 |
| bomVekt | 3,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6101 |
| bomStorSigma | 0,7337 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0717 |
| havariVekt | 0,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4478,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4825,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.14
- Løpskapasitet
- 16.23
- O-evne
- 3.51
- Jevnhet ±
- 10,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.54
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 141 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 06.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2453 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2676 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,105 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0438 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1705 |
| bomVekt | 36,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9487 |
| bomStorSigma | 0,9422 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0458 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 3,79 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0014 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0048 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3855,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4761,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.29
- Løpskapasitet
- 11.40
- O-evne
- 3.49
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 150 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0901 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0982 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0945 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,047 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,45 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0607 |
| bomVekt | 32,41 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0117 |
| bomStorSigma | 1,0379 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0419 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,061 |
| havariVekt | 2,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0169 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,08 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0037 |
| fartSesongSin | −0,0057 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2753,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3652,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 06.09.2026 Blåbærløpet, bom 3.43 | 28 | nr. 6977 |
| Bom over fem minutter | 17 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 10.10 | 45 | nr. 6173 |
| Bom over ti minutter | 17 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 10.10 | 47 | nr. 7410 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.09.2026 | Blåbærløpet | B-åpen 17- | 1.06.49 | 3 /11 | 6.07 | 17.04 | 1.34 | 20.15 | 3.51 | |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.07.46 | 13 /17 | 16.10 | 21.13 | 5.04 | 21.30 | 5.04 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 38.24 | 34 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | C-åpen 17- | 12.11 | 3 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | C-åpen 17- | 43.23 | 3 /48 | 2.44 | 11.12 | 0.42 | 15.30 | 3.56 | |
| 23.08.2025 | Romeriksløpet 2025 med KM lang og Trimtex cup | C-åpen 17- | 58.29 | 7 /10 | 26.05 | 26.02 | 11.36 | 19.00 | 5.14 | |
| 12.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 1. løp høst | Kort c | 46.06 | 14 /18 | 6.01 | 24.38 | 3.13 | – | – | – |
| 13.07.2025 | Gammelskolla todagers, dag 2 | C | 52.02 | 4 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 12.07.2025 | Gammelskolla todagers, dag 1 | C | 40.17 | 6 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 1.06.36 | 67 /245 | 20.02 | 23.25 | 7.03 | 23.54 | 6.11 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 1.11.34 | 71 /75 | 26.04 | 31.09 | 11.21 | 23.54 | 6.11 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | 2.58.22 | 79 /245 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | B-åpen 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 1.04.54 | 34 /43 | 13.01 | 20.34 | 4.08 | 22.45 | 4.30 | – |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 1.40.53 | 42 /49 | 20.21 | 28.59 | 5.51 | 22.45 | 4.30 | – |
| 23.03.2025 | Blåveissprinten | C-åpen 17- | 29.48 | 3 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | C-åpen 17- | 38.30 | 4 /10 | 5.07 | 15.57 | 2.07 | 17.58 | 3.53 | |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | C-åpen 17- | 58.52 | 3 /5 | 17.11 | 23.49 | 6.57 | 17.58 | 3.53 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | 3-dagars Lätt 5,0 | 1.11.28 | 8 /10 | 26.14 | 19.17 | 7.05 | 16.31 | 4.37 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | 3-dagars Lätt 5,0 | 49.08 | 9 /10 | 14.42 | 15.41 | 4.41 | 16.31 | 4.37 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | 3-dagars Lätt 5,0 | 50.10 | 3 /10 | 6.19 | 13.47 | 1.44 | 16.31 | 4.37 | – |