Løperprofil
Anette Musum
Sandnes
Aktivklubb: Sandnes · Internasjonale stafetter: Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
19 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 720 av 2067
Nr. 720 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 46 av 218 i klassen D55–59 · nr. 4 av 29 i 1970-kullet
- Forventet kmtid
- 12.37
- Løpskapasitet
- 10.56
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 7,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 04.11.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0331 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0391 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0707 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0214 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,46 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,36 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0805 |
| bomVekt | 175,75 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6328 |
| bomStorSigma | 0,882 |
| antallBom | 51 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0994 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,065 |
| havariVekt | 12,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0227 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2915 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0052 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2909,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3359,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 371 av 1119
Nr. 371 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 8 av 112 i klassen D55–59 · nr. 3 av 14 i 1970-kullet
- Forventet kmtid
- 7.56
- Løpskapasitet
- 7.49
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 4,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 49 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 08.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0363 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0512 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0487 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0262 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,77 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8767 |
| bomVekt | 73,76 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,8977 |
| bomStorSigma | 0,4913 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,051 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0625 |
| havariVekt | 4,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0031 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7119 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2896,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2939,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.43
- Løpskapasitet
- 12.10
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.52
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 03.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0502 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2373 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1275 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9276 |
| bomVekt | 4,77 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,408 |
| bomStorSigma | 0,7796 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0812 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2864,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3227,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 23 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 5.17 | 124 | nr. 3224 |
| Bom over fem minutter | 23 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 5.17 | 158 | nr. 5662 |
| Bom over ti minutter | 106 | 21.06.2026 O-festivalen lang, bom 14.40 | 309 | nr. 4953 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | Nattløp Øksnevadskogen | Damer - lang løype | 47.55 | 4 /5 | 4.09 | 12.56 | 1.07 | 12.37 | 1.41 | |
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | D 50- | 1.24.07 | 2 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | D55 | 1.18.56 | 11 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei | D 17-59 | 42.03 | 4 /10 | 4.56 | 12.22 | 1.27 | 12.34 | 1.45 | |
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | D 17-59 | 24.02 | 2 /5 | 1.43 | 8.09 | 0.35 | 7.55 | 0.07 | |
| 26.08.2026 | Bedriftsløp - Sørmarka - R14 | DB | 50.36 | 5 /14 | 8.11 | 12.03 | 1.57 | 12.34 | 1.43 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | D 55- | 1.22.08 | 17 /21 | 28.55 | 17.16 | 6.05 | 12.39 | 1.45 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | D 55- | 51.33 | 10 /29 | 10.16 | 13.08 | 2.37 | 12.39 | 1.45 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | D 55- | 15.51 | 5 /24 | 0.06 | 7.48 | 0.03 | 7.59 | 0.06 | |
| 02.06.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen | D 17-59 | 23.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | DB | 40.35 | 11 /17 | 2.36 | 12.26 | 0.48 | 12.09 | 1.18 | |
| 12.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 1 - Øksnevadskogen | D 17-59 | 38.30 | 5 /11 | 4.00 | 12.14 | 1.18 | 12.09 | 1.18 | |
| 25.04.2026 | KM Sprint - Rogaland | D 50 | 16.55 | 1 /7 | 0.45 | 7.48 | 0.21 | 7.50 | 0.07 | |
| 22.04.2026 | Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp | DB | 26.49 | 1 /16 | 0.01 | 7.34 | 0.00 | 7.50 | 0.07 | |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | D50 | 19.44 | 1 /17 | 1.05 | 11.14 | 0.37 | 12.08 | 1.24 | |
| 31.12.2025 | Nyttårsløp Melshei | Damer - mellomlang løype | 52.14 | 7 /15 | 2.42 | 12.28 | 0.39 | 12.14 | 1.29 | |
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | DM | 36.48 | 4 /24 | 5.07 | 12.32 | 1.45 | 12.14 | 1.29 | |
| 17.12.2025 | Nattgløggen | DM | 41.09 | 1 /9 | 6.39 | 11.39 | 1.53 | 12.14 | 1.29 | |
| 13.12.2025 | Klubbmesterskap Melshei | D17 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | D 50- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | D55 | 1.19.08 | 4 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | Ungdomscup 6 - Madlatuå | D 17-59 | 38.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Etappstart Blå 3,5 | 42.29 | 25 /200 | 2.12 | 10.22 | 0.32 | 12.24 | 1.43 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | D 55- | 55.57 | 14 /43 | 6.27 | 12.03 | 1.23 | 12.37 | 1.50 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | D 55- | 43.37 | 22 /53 | 7.59 | 12.48 | 2.21 | 12.37 | 1.50 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | D 55- | 13.37 | 3 /40 | 0.01 | 7.24 | 0.01 | 7.52 | 0.09 | |
| 31.05.2025 | Kretsløp mellom (publikumsløp JWOC-uttak), Hjelmeland | D 50- | 35.32 | 3 /4 | 5.09 | 11.45 | 1.42 | 12.41 | 1.58 | |
| 20.05.2025 | Ungdomscup 2 - Kleivane | D 17-55 | 25.21 | 11 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2025 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | D50 | 20.23 | 1 /31 | 2.13 | 7.52 | 0.51 | 7.56 | 0.11 | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet Melshei | Damer - mellomlang løype | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | DM | 39.22 | 2 /30 | 2.25 | 10.50 | 0.40 | 13.13 | 2.09 | |
| 14.12.2024 | Klubbmesterskap Sandnes IL | D17 | 1.22.36 | 4 /4 | 22.59 | 16.59 | 4.44 | 13.13 | 2.09 | |
| 04.12.2024 | Nattløp Selshammeren | DM | 38.44 | 2 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | D 50- | 1.13.37 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | D50 | 1.37.05 | 7 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Finale | D 17-59 | 52.17 | 5 /7 | 13.49 | 13.23 | 3.32 | 12.58 | 2.00 | – |
| 10.09.2024 | Nærløp med ungdomscup | D 17-59 | 26.47 | 4 /8 | 0.26 | 8.06 | 0.08 | – | – | – |
| 07.09.2024 | Publikumsløp NM-uka | A3,5km | 43.10 | 29 /46 | 1.27 | 11.28 | 0.23 | 12.58 | 2.00 | – |
| 03.09.2024 | Nærløp Selshammeren | B-åpen | 45.09 | 5 /27 | 3.07 | 11.37 | 0.48 | – | – | – |