Løperprofil
Teodor ims Østby
Sandnes
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
7 løp
B-rankingen
7 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 2364 av 3540
Nr. 2364 av 3540 blant menn i Norge · nr. 42 av 53 i klassen H13–14 · nr. 19 av 24 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 13.22
- Løpskapasitet
- 11.45
- O-evne
- 1.37
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 14.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0363 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1311 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0972 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0434 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,14 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,027 |
| bomVekt | 53,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6645 |
| bomStorSigma | 0,8532 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0489 |
| havariVekt | 5,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0212 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1178 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0026 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3125,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3556,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 225 av 302
Nr. 225 av 302 blant menn i Norge · nr. 97 av 109 i klassen H13–14 · nr. 39 av 42 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 16.34
- Løpskapasitet
- 14.44
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 10,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.37
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,4 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1395 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2154 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1056 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0365 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,74 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,04 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9904 |
| bomVekt | 62,3 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5455 |
| bomStorSigma | 0,7363 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0516 |
| havariVekt | 5,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0084 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8571 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0066 |
| fartSesongSin | −0,0122 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3468,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3899,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.54
- Løpskapasitet
- 11.42
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.53
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 30.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0865 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,053 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0868 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0614 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1046 |
| bomVekt | 34,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6339 |
| bomStorSigma | 0,8162 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0517 |
| havariVekt | 2,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0146 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,62 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0032 |
| fartSesongSin | 0,0045 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2761,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3284,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 1 | 26.09.2026 Rankingfinale, bom 2.05 | 43 | – |
| Bom over fem minutter | 128 | 31.12.2025 Nyttårsløp Melshei, bom 6.45 | 128 | – |
| Bom over ti minutter | 132 | 31.12.2025 Nyttårsløp Melshei, bom 12.02 | 180 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.09.2026 | Rankingfinale | H 13-14 | 47.06 | 7 /7 | 2.06 | 19.28 | 0.52 | 16.47 | 1.49 | |
| 15.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei | H 13-14 | 30.11 | 6 /8 | 2.01 | 16.37 | 1.07 | 16.47 | 1.49 | |
| 25.08.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 5 Haugstadskogen | H 13-14 | 31.19 | 3 /7 | 5.33 | 17.48 | 3.09 | 15.49 | 2.11 | |
| 10.06.2026 | Bedriftsløp - Selshammaren - R10 - postplukk | H16 | 53.06 | 20 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen | H 13-14 | 23.23 | 6 /9 | 1.28 | 15.40 | 0.59 | 15.52 | 2.09 | |
| 26.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik | H 13-14 | 37.06 | 8 /8 | 9.54 | 20.20 | 5.26 | 15.40 | 2.20 | – |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | H 13-14 | 48.48 | 5 /6 | 8.07 | 14.56 | 2.30 | 15.40 | 2.20 | – |
| 12.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 1 - Øksnevadskogen | H 13-14 | 26.45 | 5 /8 | 0.31 | 17.49 | 0.21 | 15.40 | 2.20 | – |
| 14.03.2026 | Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 42.14 | 16 /28 | 2.59 | 13.05 | 0.55 | 14.30 | 1.38 | |
| 21.01.2026 | Nattløp Sandnes IL *Melshei* | HK | 39.48 | 4 /4 | 5.03 | 15.36 | 1.59 | 15.05 | 1.54 | |
| 31.12.2025 | Nyttårsløp Melshei | Herrer - kort løype | 1.08.46 | 7 /10 | 20.47 | (27.15) | 8.14 | 14.48 | 1.51 | |
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | HK | 17.27 | 2 /14 | 0.06 | 11.37 | 0.04 | 14.48 | 1.51 | |
| 13.12.2025 | Klubbmesterskap Melshei | H11-12 | 28.35 | 2 /2 | 4.14 | 14.30 | 2.09 | 14.48 | 1.51 | |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | H 11-12 | 1.07.18 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2025 | Ungdomscup Finale Gramstad | H 11-12 | 12.25 | 4 /6 | 0.51 | 12.43 | 0.52 | 15.00 | 2.09 | |
| 16.09.2025 | Ungdomscup 7 | H 11-12 | 13.02 | 2 /5 | 0.36 | 12.17 | 0.34 | 15.00 | 2.09 | |
| 11.09.2025 | Klubbløp Torsdagstrening | Åpen C | 30.25 | 6 /12 | 1.35 | 14.51 | 0.46 | 14.11 | 0.46 | |
| 09.09.2025 | Ungdomscup 6 - Madlatuå | H 11-12 | 39.18 | 4 /6 | 12.14 | 19.34 | 6.05 | 15.00 | 2.09 | |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | H 11-12 | 26.30 | 2 /3 | 1.31 | 14.51 | 0.51 | 15.29 | 2.17 | |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | HT | 47.44 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Ungdomscup 4 - Tananger | H 11-12 | 36.32 | 6 /7 | 9.20 | 21.12 | 5.25 | 16.25 | 2.43 | – |
| 20.05.2025 | Ungdomscup 2 - Kleivane | H 11-12 | 11.36 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL Vagleskogen | Herrer - kort løype | 44.55 | 7 /11 | 2.15 | 20.01 | 1.00 | 14.45 | 0.56 | – |
| 31.12.2024 | Nyttårsløpet Melshei | Herrer - kort løype | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | HK | 39.15 | 4 /15 | 6.01 | 16.08 | 2.28 | – | – | – |
| 04.12.2024 | Nattløp Selshammeren | HK | 32.28 | 2 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Finale | H 11-12 | 24.40 | 7 /9 | 5.04 | 18.28 | 3.48 | – | – | – |
| 17.09.2024 | Ungdomscup og nærløp Bogafjell | H 11-12 | 33.07 | 5 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Nærløp Selshammeren | C-åpen | 37.49 | 8 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2024 | Nærløp-Ungdomscup - Alsvik | Ny | 29.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | Sørmarkstafetten | stafett | Sandnes IL (Rogaland) 3 | 1 | 11.43 | 1 | 3 |