Løperprofil
Jokubas Kanape
SM Gaja
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.45
- Løpskapasitet
- 8.35
- O-evne
- 1.10
- Jevnhet ±
- 6,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 22.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2744 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2436 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0639 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0411 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1432 |
| bomVekt | 60,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3717 |
| bomStorSigma | 0,6633 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0333 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 3,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0028 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6046 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,002 |
| fartSesongSin | −0,0009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2284,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2594,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.14
- Løpskapasitet
- 6.02
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.32
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 22.02.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2943 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2277 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0817 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,33 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9083 |
| bomVekt | 11,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0562 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0829 |
| havariVekt | 0,59 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0499 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2238,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2308,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.51
- Løpskapasitet
- 8.58
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 24.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3549 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3505 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,122 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9125 |
| bomVekt | 3,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6178 |
| bomStorSigma | 0,7859 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2111,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2555,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 73 | 22.03.2025 Wyspa O-Cup 2025 Stage 1, bom 2.10 | 73 | – |
| Bom over fem minutter | 115 | 22.02.2025 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida, bom 5.50 | 115 | – |
| Bom over ti minutter | 164 | hele karrieren siden 2024 | 164 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.03.2026 | Wyspa O-Cup 2026 E3 | M16 | 58.38 | 14 /27 | 4.23 | 9.34 | 0.43 | 9.52 | 1.04 | |
| 21.03.2026 | Wyspa O-Cup 2026 E1 | M16 | 30.57 | 7 /27 | 0.02 | 9.04 | 0.01 | 9.52 | 1.04 | |
| 21.03.2026 | Wyspa O-Cup 2026 E2 | M16 | 33.07 | 13 /27 | 3.40 | 9.59 | 1.06 | 9.52 | 1.04 | |
| 23.03.2025 | Wyspa O-Cup 2025 Stage 3 | M16 | 46.44 | 3 /25 | 0.37 | 8.17 | 0.07 | 10.40 | 1.23 | |
| 22.03.2025 | Wyspa O-Cup 2025 Stage 1 | M16 | 31.45 | 15 /25 | 3.32 | 10.17 | 1.09 | 10.40 | 1.23 | |
| 22.03.2025 | Wyspa O-Cup 2025 Stage 2 | M16 | 38.08 | 12 /25 | 3.34 | 9.44 | 0.55 | 10.40 | 1.23 | |
| 23.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-16 | 37.43 | 26 /47 | 3.26 | 10.18 | 0.56 | 12.01 | 2.01 | – |
| 22.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida | M-16 | 1.28.23 | 30 /47 | 16.49 | 12.36 | 2.24 | 12.01 | 2.01 | – |
| 22.02.2025 | 37 Trofeo Internacional Murcia Costa Cálida - Sprint | M-16 | 15.43 | 23 /40 | 0.30 | 6.45 | 0.13 | 7.01 | 0.11 | – |
| 27.08.2024 | Vestfold Høstcup 2 | H15-16 | 17.31 | 2 /5 | 0.05 | 6.30 | 0.02 | – | – | – |
| 24.08.2024 | KM langdistanse Vestfold/Telemark og Buskerud | H 13-14 | 42.26 | 8 /18 | 3.37 | 11.18 | 0.58 | – | – | – |