Løperprofil
Heddy Hallenstvedt Sagberg
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
B-rankingen
16 løp
C-rankingen
23 løp
Skogsrankingen
nr. 580 av 2067
Nr. 580 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 14 av 46 i klassen D13–14 · nr. 10 av 24 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 12.05
- Løpskapasitet
- 10.59
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.36
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 13.12.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,029 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0191 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0755 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0485 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,35 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,065 |
| bomVekt | 46,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3486 |
| bomStorSigma | 0,7177 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0495 |
| havariVekt | 4,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0038 |
| fartSesongSin | 0,0095 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2922,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3215,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
nr. 84 av 336
Nr. 84 av 336 blant kvinner i Norge · nr. 47 av 97 i klassen D13–14 · nr. 18 av 44 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 13.56
- Løpskapasitet
- 12.30
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 16
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 75 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 17 (sist 06.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0232 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0007 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0741 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0236 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 11,98 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 15,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,91 |
| bomVekt | 124,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3229 |
| bomStorSigma | 0,8164 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0748 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0457 |
| havariVekt | 15,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0201 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1007 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2939,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3276,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.07
- Løpskapasitet
- 8.41
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 12,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 23 (sist 07.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3877 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,121 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0535 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 13,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7805 |
| bomVekt | 106,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5001 |
| bomStorSigma | 0,861 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0384 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0401 |
| havariVekt | 7,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0091 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7395 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0071 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2050,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2386 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.25
- Løpskapasitet
- 8.54
- O-evne
- 1.31
- Jevnhet ±
- 9,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 20.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3483 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,342 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0961 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1072 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,36 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0873 |
| bomVekt | 11,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3305 |
| bomStorSigma | 0,8133 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,027 |
| havariVekt | 1,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | 0,0054 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2127,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2489 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 36 | 06.10.2026 OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7, bom 2.17 | 99 | – |
| Bom over fem minutter | 95 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 6.39 | 181 | – |
| Bom over ti minutter | 292 | 26.04.2026 Smaaleneneløpet, bom 23.00 | 422 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | OBOS Trollnatta og Natt-o-toget | D 13-14 | 28.55 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | D 13-14 | 1.11.47 | 27 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 06.10.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 7 | d13-14 | 33.33 | 1 /5 | 4.45 | 14.33 | 2.04 | 13.57 | 1.26 | |
| 06.09.2026 | Trimtex-cup fellesstart | D13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap | d13-14 | 29.33 | 2 /7 | 1.35 | 13.14 | 0.43 | 14.07 | 1.29 | |
| 29.08.2026 | KM langdistanse Trimtex cup | D 13-14 | 43.09 | 9 /13 | 3.56 | 14.16 | 1.18 | 14.19 | 1.31 | |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | D 13-14 | 38.06 | 10 /15 | 0.22 | 13.17 | 0.08 | 14.19 | 1.31 | |
| 11.08.2026 | OBOS NordmarkA 1-2-3 - bonus høst | -10 nybegynner | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D13 | 40.58 | 83 /150 | 2.22 | 14.32 | 0.50 | 14.30 | 1.36 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D13 | 39.44 | 109 /150 | 7.42 | 16.55 | 3.17 | 14.30 | 1.36 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D13 | 52.37 | 68 /150 | 4.26 | 13.40 | 1.09 | 14.30 | 1.36 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D13 | 41.55 | 40 /150 | 0.39 | 11.18 | 0.11 | 14.30 | 1.36 | |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | D 13 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2026 | Pre-O Sprint O-fest | A | 24.06 | 34 /41 | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | D 13 | 35.44 | 10 /25 | 1.53 | 12.56 | 0.41 | 15.07 | 1.47 | |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | D13-14 | 32.49 | 33 /48 | 4.34 | 16.49 | 2.20 | 15.07 | 1.47 | |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | D 13-14 | 41.27 | 40 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | D13-14 | 16.12 | 22 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 4 | d13-14 | 34.14 | 2 /4 | 7.12 | 16.52 | 3.33 | 15.07 | 1.47 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | D 13-14 | 37.38 | 7 /15 | 2.28 | 14.19 | 0.56 | 15.21 | 2.00 | – |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | D 13-14 | 42.05 | 7 /14 | 2.32 | 13.42 | 0.49 | 15.21 | 2.00 | – |
| 16.05.2026 | KM mellomdistanse Akershus og Oslo | D 13-14 | 39.32 | 7 /29 | 0.37 | 12.17 | 0.12 | 15.21 | 2.00 | – |
| 12.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d13-14 | 28.43 | 3 /5 | 1.22 | 13.57 | 0.42 | 15.21 | 2.00 | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | D 13-14 | 13.09 | 12 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | D 13-14 J | 42.23 | 15 /17 | 3.34 | 15.09 | 1.23 | 15.21 | 2.00 | – |
| 09.05.2026 | Høydepunktet, KM Sprint med Trimtexcup | D 13-14 | 11.07 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | D13-14 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | D 13-14 | 24.08 | 5 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | D13-14 | 1.02.35 | 12 /14 | 27.18 | 24.24 | 10.43 | – | – | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | D13-14 | 29.01 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2025 | Jon Tolgensbakks minneløp - Gløggløpet | Mellom | 46.17 | 24 /60 | 4.39 | 12.41 | 1.16 | 12.14 | 1.00 | |
| 10.12.2025 | VBIL Nattløp Rikshospitalet | Kort | 30.35 | 17 | 4.32 | 14.08 | 2.06 | 12.14 | 1.00 | |
| 12.11.2025 | VBIL Natt-o Sognsvann Vest | Kort | 40.54 | 11 /34 | 8.37 | 13.40 | 2.53 | 11.48 | 0.55 | |
| 01.11.2025 | OBOS Trollnatta og Natt-O-toget | lang | 21.31 | 4 /76 | 0.13 | 9.50 | 0.06 | 11.48 | 0.55 | |
| 01.11.2025 | Sesongfinalen 2025 | J12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | D 11-12 | 40.27 | 15 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 6. løp høst | d13-14 | 28.11 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 5. løp høst | d mellom | 27.36 | 4 /19 | 3.24 | 12.39 | 1.51 | 12.22 | 0.50 | |
| 07.09.2025 | Follo 2-dagers, dag 2, Trimtex-cup jaktstart | D 11-12 | 19.06 | 2 /8 | 0.41 | 10.29 | 0.22 | 11.04 | 1.24 | |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | d11-12 | 18.27 | 1 /11 | 2.40 | 10.47 | 1.33 | 11.04 | 1.24 | |
| 31.08.2025 | Knut Valstads Minneløp | D 11-12 | 24.09 | 5 /9 | 3.07 | 10.44 | 1.23 | 11.14 | 1.28 | |
| 26.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 3. løp høst | d mellom | 27.15 | 2 /29 | 2.13 | 11.36 | 0.57 | 12.39 | 0.44 | |
| 19.08.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 2. løp høst | d11-12 | 20.02 | 1 /6 | 0.19 | 8.12 | 0.08 | 11.14 | 1.28 | |
| 16.08.2025 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 11-12 | 19.14 | 5 /46 | 0.17 | 9.18 | 0.08 | 11.39 | 1.31 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 11-12 | 31.15 | 7 /133 | 5.20 | 11.12 | 1.55 | 11.39 | 1.31 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 11-12 | 26.42 | 8 /133 | 0.48 | 11.52 | 0.21 | 11.39 | 1.31 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2025 | Bragdøyaløpet – spektakulær «prolog» til Sørlandsgaloppen | D 11-12 | 17.11 | 3 /4 | 2.41 | 12.05 | 1.53 | 11.39 | 1.31 | |
| 17.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 5 | d mellom | 32.50 | 1 /18 | 1.34 | 12.31 | 0.36 | 13.07 | 0.38 | – |
| 10.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 4 | d mellom | 31.49 | 3 /15 | 1.55 | 13.13 | 0.48 | 13.07 | 0.38 | – |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d11-12 | 30.14 | 1 /8 | 8.47 | 11.42 | 3.24 | 11.56 | 1.46 | |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.05.2025 | Publikumsløp NM Sprint Trimtexcup | D 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D11-12 | 27.05 | 2 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | B-åpen 10-16 | 46.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | D 11-12 | 10.37 | 3 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | D11-12 | 28.12 | 1 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | D 11-12 | 24.55 | 5 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | D11-12 | 22.37 | 4 /23 | 0.57 | 10.41 | 0.27 | 12.13 | 1.38 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | D 11-12 | 21.08 | 3 /30 | 1.38 | 10.06 | 0.47 | 12.13 | 1.38 | |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D11-12 | 27.43 | 2 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 02.11.2024 | OBOS Trollnatta og OBOS Natt-o-toget | lang | 28.09 | 11 /51 | 4.53 | 13.48 | 2.24 | – | – | – |
| 21.09.2024 | O-troll-festivalen | D 11-12 | 19.56 | 2 /16 | 0.18 | 11.49 | 0.11 | 13.29 | 1.56 | |
| 17.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 5 | d11-12 | 20.37 | 1 /11 | 2.37 | 12.44 | 1.37 | 13.29 | 1.56 | |
| 10.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4 | d11-12 | 39.12 | 1 /5 | 7.45 | 15.22 | 3.02 | 13.29 | 1.56 | |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | D 11-12 | 30.12 | 4 /11 | 6.17 | 12.31 | 2.36 | 13.29 | 1.56 | |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | D 11-12 | 33.40 | 4 /11 | 7.29 | 13.37 | 3.02 | 13.29 | 1.56 | |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | D 11-12 | 45.08 | 13 /14 | 20.31 | (22.01) | 10.01 | 13.29 | 1.56 | |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | d11-12 | 28.24 | 1 /7 | 6.03 | 12.27 | 2.39 | 13.29 | 1.56 | |
| 27.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 2 | d11-12 | 21.39 | 1 /6 | 1.36 | 12.55 | 0.57 | 14.11 | 1.10 | |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | D 11-12 | 28.42 | 4 /12 | 1.02 | 12.45 | 0.28 | 14.11 | 1.10 | |
| 20.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 | -10 nybegynner | 19.41 | 2 /20 | 2.37 | 11.21 | 1.31 | 12.14 | 1.35 | |
| 18.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7 | d11-12 | 52.24 | 5 /6 | 9.57 | 22.20 | 4.14 | 18.41 | 1.45 | – |
| 11.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | -10 nybegynner | 29.13 | 14 /20 | 4.50 | 14.17 | 2.22 | 13.09 | 1.57 | – |
| 04.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | -10 nybegynner | 23.05 | 5 /23 | 4.11 | 12.55 | 2.20 | 13.09 | 1.57 | – |
| 28.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 4 | d11-12 | 45.31 | 1 /2 | 3.15 | 21.13 | 1.31 | 17.48 | 1.16 | – |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | -10N | 25.29 | 20 /34 | 8.52 | 17.59 | 6.16 | – | – | – |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D11-12 | 13.47 | 5 /7 | 0.03 | 17.25 | 0.04 | 17.48 | 1.16 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.08.2026 | KM Stafett - Østfold og Oslo/Akershus | D13-16 | Koll, IL 1 | 2 | 18.07 | 11 | 7 |