Løperprofil
Therese Årstadvold
Verdal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.01
- Løpskapasitet
- 15.47
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 11,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 14.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3303 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4059 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1155 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0759 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,55 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3155 |
| bomVekt | 12,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2861 |
| bomStorSigma | 0,6618 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0585 |
| havariVekt | 2,35 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0038 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7506 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0028 |
| fartSesongSin | −0,0088 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4202,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4529,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.19
- Løpskapasitet
- 14.49
- O-evne
- 0.30
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,3
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 27.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,6036 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,6866 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0583 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0356 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4536 |
| bomVekt | 31,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4838 |
| bomStorSigma | 0,9923 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0701 |
| havariVekt | 1,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7148 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | −0,0024 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5495,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5680,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 20.36
- Løpskapasitet
- 18.18
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.20
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 91 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 20.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3604 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,386 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0969 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0629 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0262 |
| bomVekt | 32,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5083 |
| bomStorSigma | 1,0686 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0687 |
| havariVekt | 3,82 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7703 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,002 |
| fartSesongSin | 0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4322 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4864,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 27.08.2026 SMN Cup 4, bom 7.36 | 71 | nr. 7310 |
| Bom over fem minutter | 2 | 27.08.2026 SMN Cup 4, bom 7.36 | 82 | nr. 7907 |
| Bom over ti minutter | 31 | 20.08.2025 O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) , bom 13.31 | 145 | nr. 6799 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.08.2026 | SMN Cup 4 | Åpen 2.0 | 45.15 | 7 /7 | 12.33 | (22.15) | 6.10 | 15.11 | 0.36 | |
| 06.05.2026 | O-karusell 2 | Råtass | 35.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2025 | O-karusell 7 | Vert | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2025 | TA-cup 9 finale | Åpen 1.5 | 17.23 | 6 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) | C2 | 45.58 | 27 | 14.02 | 25.00 | 7.38 | 22.03 | 2.22 | |
| 14.08.2025 | TA-cup 7 | Åpen 2.0 | 43.23 | 8 /8 | 3.36 | 21.34 | 1.47 | 18.37 | 1.15 | |
| 05.07.2025 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | Gul 2,5 | 42.32 | 12 /14 | 3.01 | 21.49 | 1.33 | 22.18 | 1.56 | |
| 12.06.2025 | TA-cup 6 Inderøy. Granakammen | Åpen 2km | 36.30 | 4 /5 | 0.19 | 15.00 | 0.08 | 16.30 | 1.14 | – |
| 05.06.2025 | TA-cup 5 | C-åpen | 27.37 | 7 /11 | 1.44 | 23.11 | 1.27 | 22.46 | 1.57 | |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | C 2 km | 1.06.18 | 22 /27 | 18.04 | 27.52 | 8.07 | 22.46 | 1.57 | |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | C2 | 47.22 | 19 | 1.00 | 17.10 | 0.22 | 22.28 | 1.05 | |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | C-åpen 17- | 39.56 | 3 /3 | 1.47 | 25.06 | 1.07 | 22.28 | 1.05 | |
| 10.04.2025 | TA-cup 2 | Åpen 2.0 | 35.07 | 5 /5 | 0.11 | 15.39 | 0.05 | 14.08 | 0.12 | – |
| 03.04.2025 | TA-cup 1 | Åpen 2.0 | 30.56 | 7 /9 | 2.05 | 15.26 | 1.02 | 14.08 | 0.12 | – |
| 29.08.2024 | U-cup 7 | Åpen 1.5 | 1.00.26 | 7 /11 | 7.04 | 31.47 | 3.43 | – | – | – |
| 11.08.2024 | KM langdistanse | C-åpen 17- | 44.44 | 2 /2 | 2.22 | 26.47 | 1.25 | 25.36 | 1.32 | |
| 06.07.2024 | Årefjällens 3-dagars, dag 2, medel | Lätt 2,5 km | 1.12.06 | 9 /13 | 5.24 | 27.34 | 2.04 | 25.03 | 1.23 | |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | C2 | 1.13.38 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | Vårløpet | C-åpen 17- | 46.12 | 3 /5 | 2.28 | 26.10 | 1.24 | 24.02 | 0.59 | – |
| 23.05.2024 | U-cup 4 / KM Sprint | C-åpen 17- | 21.26 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | O-karusell 2 | C 2 | 1.07.46 | 9 /11 | 1.58 | 27.39 | 0.48 | – | – | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | C5 | 1.41.07 | 4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2024 | O-karusell 1 / Bygdakamp 1 | C 2 | 21.40 | 10 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 11.09.2023 | O-karusell 7 | Kort | 46.47 | 12 /16 | 2.29 | 14.53 | 0.47 | – | – | – |