Løperprofil
Ivan Martemyanov
Asker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
25 løp
Sprintrankingen
7 løp
Skogsrankingen
nr. 734 av 3557
Nr. 734 av 3557 blant menn i Norge · nr. 245 av 481 i klassen H21–34 (senior) · nr. 13 av 30 i 2005-kullet
- Forventet kmtid
- 9.24
- Løpskapasitet
- 8.10
- O-evne
- 1.14
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.11
- Sikkerhet
- 20
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 05.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3247 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3254 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0647 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0193 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 10,72 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 19,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0788 |
| bomVekt | 281,19 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4366 |
| bomStorSigma | 0,7344 |
| antallBom | 74 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0745 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0598 |
| havariVekt | 15,11 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0153 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,7952 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0026 |
| fartSesongSin | 0,0049 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2172,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2500,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 349 av 1659
Nr. 349 av 1659 blant menn i Norge · nr. 149 av 236 i klassen H21–34 (senior) · nr. 14 av 22 i 2005-kullet
- Forventet kmtid
- 6.18
- Løpskapasitet
- 6.08
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.11
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 0,6
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juni (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 19.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2773 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2783 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0565 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0296 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,4 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,6936 |
| bomVekt | 109,94 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4037 |
| bomStorSigma | 0,5113 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,051 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0654 |
| havariVekt | 3,67 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8908 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0067 |
| fartSesongSin | −0,0031 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2277,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2333,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 05.10.2026 KM Natt / Skumringskampen løp nr. 3, bom 2.43 | 145 | nr. 4026 |
| Bom over fem minutter | 41 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 6.34 | 280 | nr. 4606 |
| Bom over ti minutter | 799 | hele karrieren siden 2024 | 799 | nr. 1525 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.10.2026 | KM Natt / Skumringskampen løp nr. 3 | H 21- | 1.01.41 | 10 /14 | 4.10 | 8.23 | 0.34 | 9.24 | 1.14 | |
| 22.09.2026 | Sturlanatta / Skumringskampen løp 2 | H 17- AL | 53.37 | 8 /13 | 6.12 | 9.06 | 1.03 | 9.28 | 1.16 | |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | H 19- | 51.09 | 13 /16 | 6.57 | 9.00 | 1.13 | 9.25 | 1.08 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H21 Lång | 1.55.59 | 91 /139 | 12.24 | 9.17 | 1.00 | 9.29 | 1.08 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H21 Lång | 51.56 | 91 /140 | 4.39 | 9.06 | 0.49 | 9.29 | 1.08 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H21 Lång | 33.59 | 76 /141 | 1.41 | 8.24 | 0.25 | 9.29 | 1.08 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H21 Lång | 2.33.27 | 96 /141 | 10.58 | 10.19 | 0.44 | 9.29 | 1.08 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H21 Lång | 1.54.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2026 | O-festivalen lang | H 21-E | 2.36.55 | 72 /109 | 4.55 | 8.55 | 0.17 | 9.14 | 1.04 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | H 21-E | 58.47 | 92 /119 | 6.19 | 9.09 | 0.59 | 9.14 | 1.04 | |
| 19.06.2026 | O-festivalen sprint | H 21-E | 18.50 | 37 /78 | 0.12 | 6.10 | 0.04 | 6.25 | 0.09 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | H 21- | 46.09 | 16 /23 | 1.03 | 8.06 | 0.11 | 9.14 | 1.10 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H17 | 20.18 | 41 /120 | 0.04 | 6.12 | 0.01 | 6.24 | 0.09 | |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | M 21E2 | 54.51 | 62 /69 | 10.16 | 9.48 | 1.51 | 9.20 | 1.14 | |
| 15.02.2026 | NC finale ski-o | H 21- | 22.22 | 17 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2026 | Ski-O Skramstadsætra (NM sprint) | H21 NM | 21.22 | 15 /18 | – | – | – | – | – | – |
| 31.01.2026 | Ski-O Skramstadsætra (NM mellom) | H21 NM | 50.44 | 16 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2026 | Ski-o-treff (med HL sprint) | H21 | 46.45 | 22 /30 | – | – | – | – | – | – |
| 10.01.2026 | Ski-o-treff (med NM og HL Langdistanse) | H21 | 1.54.07 | 17 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 14.12.2025 | Sjusjørennet 2025 mellom | H 17-WRE | 46.45 | 39 /60 | – | – | – | – | – | – |
| 13.12.2025 | Sjusjørennet 2025 sprint | H 17-WRE | 25.08 | 47 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 22.11.2025 | Lierlabyrinten inne-orientering | H17+ | 38.07 | 7 /12 | 5.27 | 8.06 | 1.10 | 6.27 | 0.10 | |
| 02.11.2025 | 2-mila | 2-mila H | 3.45.18 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2025 | Harry Lagerts Nattcup 2025 - Bonusløp Individuelt | SoloH | 34.59 | 5 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | KM Natt AOOK | H 17-20 | 1.23.58 | 1 /7 | 8.40 | 8.26 | 0.52 | 9.18 | 1.07 | |
| 15.09.2025 | Skumringskampen løp nr. 1 | H 17- Lang | 1.05.41 | 6 /12 | 8.14 | 9.29 | 1.11 | 9.18 | 1.07 | |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | H 19- | 50.26 | 5 /6 | 5.38 | 8.50 | 0.59 | 9.18 | 1.07 | |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 19-20E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2025 | O-Festival elite og 15-16 | H 19-20E | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | H 19-20E | 17.23 | 20 /40 | 0.02 | 6.00 | 0.01 | 6.09 | 0.10 | |
| 09.06.2025 | Pinseløpet dag 3 | H 19-20 | 40.44 | 6 /9 | 2.10 | 8.28 | 0.27 | 9.21 | 1.00 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | H 19-20 | 1.21.14 | 4 /11 | 1.44 | 7.51 | 0.10 | 9.21 | 1.00 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | H 19-20 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | H 19-20 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Solrenningen Mellomdistanse | H 19-20E | 59.46 | 2 /4 | 5.34 | 9.52 | 0.55 | 9.43 | 1.12 | |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | H 19-20E | 1.37.13 | 7 /11 | 11.40 | 9.32 | 1.09 | 9.43 | 1.12 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H17- | 20.03 | 45 /76 | 1.11 | 6.18 | 0.22 | 6.08 | 0.11 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 17- | 15.34 | 36 /84 | 0.00 | 5.56 | 0.00 | 6.08 | 0.11 | |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | H19-20E | 1.14.42 | 15 /21 | 1.14 | 8.37 | 0.09 | 9.43 | 1.12 | |
| 02.02.2025 | NM sprint og publikumsløp | H17-20NM | 18.56 | 8 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 01.02.2025 | NM mellom, Hovedløpet og publikumsløp | H1720NM | 45.11 | 8 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 12.01.2025 | Worldcup publikumsløp mellom - NC junior | H 17-20 | 38.41 | 6 /22 | – | – | – | – | – | – |
| 11.01.2025 | Worldcup publikumsløp sprint - NC junior | H 17-20 | 18.23 | 3 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 25.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 - Finale | Ola | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2024 | Skumringskampen 5 | H 17- kort | 1.20.03 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 1 | Legendar | 49.27 | 28 /29 | 2.51 | 10.19 | 0.36 | 9.21 | 1.00 | |
| 17.09.2024 | KM natt | H 21- | 1.23.02 | 10 /11 | 15.48 | 9.16 | 1.46 | 9.21 | 1.00 | |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | H 17- | 47.24 | 1 /6 | 0.43 | 8.19 | 0.08 | 9.21 | 1.00 | |
| 31.08.2024 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | H 17- | 13.20 | 1 /6 | 0.01 | 5.52 | 0.00 | 6.05 | 0.10 | – |
| 29.08.2024 | Klubbmesterskap lang | Herrer A-lang | 59.04 | 4 /8 | 4.38 | 9.35 | 0.45 | 9.12 | 0.49 | – |
| 27.08.2024 | Åpent klubbmesterskap - Røyken o-lag | H17-34 | 44.29 | 2 | 3.16 | 8.53 | 0.39 | 9.12 | 0.49 | – |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | H 19-20 | 1.11.24 | 2 /5 | 2.44 | 7.59 | 0.18 | 9.12 | 0.49 | – |
| 15.06.2024 | DM Sprint 2024 Quali | M21–1 | 14.40 | 6 /19 | 0.02 | 5.46 | 0.01 | – | – | – |