Løperprofil
Kaisu Kolehmainen
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 265 av 2062
Nr. 265 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 117 av 366 i klassen D21–34 (senior) · nr. 10 av 28 i 2002-kullet
- Forventet kmtid
- 10.36
- Løpskapasitet
- 9.58
- O-evne
- 0.38
- Jevnhet ±
- 7,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1254 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1288 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0768 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0342 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,41 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7428 |
| bomVekt | 76,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2081 |
| bomStorSigma | 0,6396 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,098 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0942 |
| havariVekt | 5,63 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0028 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6275 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0062 |
| fartSesongSin | −0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2654,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2822,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.16
- Løpskapasitet
- 7.05
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 15.11.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1351 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1581 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0999 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1158 |
| bomVekt | 7,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1109 |
| bomStorSigma | 0,6149 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0801 |
| havariVekt | 0,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2625,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2697,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 52 | 05.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day., bom 3.28 | 94 | nr. 1538 |
| Bom over fem minutter | 160 | hele karrieren siden 2024 | 160 | nr. 1964 |
| Bom over ti minutter | 160 | hele karrieren siden 2024 | 160 | nr. 4175 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D21A | 52.10 | 5 /31 | 0.34 | 9.34 | 0.06 | 10.40 | 0.36 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D21A | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D21A | 48.22 | 6 /30 | 0.42 | 9.48 | 0.09 | 10.40 | 0.36 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D21A | 41.18 | 9 /31 | 2.20 | 10.01 | 0.34 | 10.40 | 0.36 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D21A | 1.06.20 | 11 /30 | 3.55 | 11.02 | 0.39 | 10.40 | 0.36 | |
| 16.11.2024 | Åpen O-helg - Mellomdistanse | Damer | 1.03.22 | 36 /58 | 1.36 | 11.27 | 0.17 | 11.48 | 0.47 | |
| 15.11.2024 | Åpen O-helg - Nattsprint | Damer | 27.27 | 24 /37 | 1.55 | 7.25 | 0.31 | – | – | – |
| 16.10.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 3 | LokalD | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2024 | Harry Lagerts Nattcup 2024 Løp 1 | LokalD | 48.51 | 4 /28 | 1.08 | 10.25 | 0.15 | 11.53 | 0.56 | |
| 01.09.2024 | Hemingløpet m/Trimtex-cup | D 21- | 54.50 | 12 /12 | 5.07 | 11.25 | 1.04 | 11.53 | 0.56 | |
| 31.08.2024 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | D 17- | 14.45 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | AK-åpen | 1.00.52 | 25 /44 | 3.51 | 12.19 | 0.47 | 12.38 | 1.07 | – |
| 17.08.2024 | Norgescup mellomdistanse | D 21- | 57.53 | 28 /31 | 2.56 | 12.17 | 0.37 | 12.38 | 1.07 | – |