Løperprofil
Helena Bergman
OK Ravinen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
45 løp
Sprintrankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.21
- Løpskapasitet
- 7.04
- O-evne
- 0.17
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.08
- Sikkerhet
- 25
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 42 (sist 17.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4719 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4794 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0993 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0169 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 9,21 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 25,25 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,4161 |
| bomVekt | 335,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0528 |
| bomStorSigma | 0,5463 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0191 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0613 |
| havariVekt | 14,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0264 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,716 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0028 |
| fartSesongSin | 0,0154 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1880,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1957,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 5.50
- Løpskapasitet
- 5.40
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.12
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 59 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 03.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3572 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3918 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0503 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0342 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,13 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9989 |
| bomVekt | 55,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0761 |
| bomStorSigma | 0,6165 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0398 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0781 |
| havariVekt | 4,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0052 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0604 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0006 |
| fartSesongSin | −0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2101,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2164,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 273 | 18.10.2025 Helg utan älg, etapp 1, lång, bom 3.22 | 290 | – |
| Bom over fem minutter | 884 | hele karrieren siden 2019 | 884 | – |
| Bom over ti minutter | 884 | hele karrieren siden 2019 | 884 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | SM, ultralång (Swedish League, #8, final) | D21 Elit | 2.24.10 | 5 /30 | 1.55 | 7.03 | 0.06 | 7.21 | 0.17 | |
| 30.08.2026 | DM, medel, Stockholm | Svart 5 km | 35.10 | 1 /48 | 1.03 | 6.34 | 0.12 | 7.23 | 0.17 | |
| 16.07.2026 | Tivedsmedeln, dag 1, torsdag | Svart 5,0 | 43.10 | 2 /25 | 2.56 | 6.44 | 0.27 | 7.29 | 0.18 | |
| 06.06.2026 | Swedish League, #5, medel (WRE) + D/H18-20, medel (ej SL/WRE) | W21E | 37.19 | 6 /60 | 2.09 | 7.16 | 0.25 | 7.33 | 0.17 | |
| 03.06.2026 | DM, sprint, Stockholm | D21 | 14.52 | 1 /26 | 0.00 | 5.24 | 0.00 | 5.55 | 0.10 | |
| 27.05.2026 | Stockholm City Cup, # 3 | D21 Jaktstart | 14.14 | 1 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2026 | Stockholm City Cup, #2 | D21 Elit | 15.04 | 3 /34 | 0.19 | 7.36 | 0.10 | 7.34 | 0.17 | |
| 12.05.2026 | Stockholm City Cup, #1 | D21 Elit | 18.28 | 4 /30 | 0.04 | 7.23 | 0.02 | 7.34 | 0.17 | |
| 26.04.2026 | Grödingedubbeln, medeldistans | D21 Elit | 26.27 | 2 /12 | 0.05 | 7.11 | 0.01 | 7.31 | 0.17 | |
| 25.04.2026 | Grödingedubbeln, långdistans | D21 Elit | 1.11.44 | 1 /7 | 0.50 | 6.48 | 0.05 | 7.31 | 0.17 | |
| 19.04.2026 | Attunda OK, medeldistans | D21 | 28.48 | 1 /37 | 0.06 | 7.00 | 0.01 | 7.31 | 0.17 | |
| 05.04.2026 | Kolmårdsmedeln (Swedish League, #2, WRE) | W21E | 35.13 | 2 /80 | 0.34 | 6.41 | 0.06 | 7.31 | 0.17 | |
| 03.04.2026 | Swedish League, #1, sprint (WRE) + Påsksprinten (publiktävling) | W21E | 15.32 | 12 /85 | 0.36 | 5.44 | 0.13 | 6.00 | 0.12 | |
| 18.10.2025 | Helg utan älg, etapp 1, lång | D21 | 53.42 | 1 /13 | 3.09 | 7.15 | 0.25 | 7.46 | 0.19 | |
| 31.08.2025 | EOC 2025 - Sprint Qualification | Women-2 | 13.59 | 8 /41 | 0.00 | 5.50 | 0.00 | 6.09 | 0.11 | – |
| 31.08.2025 | EOC 2025 - Sprint Final | Women Final | 14.29 | 6 /46 | 0.00 | 5.39 | 0.00 | 6.09 | 0.11 | – |
| 17.08.2025 | SM, knockout-sprint, finaler | Damer kvartsfinal 4 | 7.18 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 16.08.2025 | SM, sprint (Swedish League, #8) | D21 Elit | 15.08 | 6 /66 | 0.00 | 5.38 | 0.00 | 6.09 | 0.11 | – |
| 16.08.2025 | SM, knockout-sprint, kval | Damer kvalheat 2 | 9.53 | 6 /40 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | W21 | 37.42 | 8 /102 | 0.36 | 7.02 | 0.07 | 7.49 | 0.18 | |
| 21.04.2025 | Den sista medeln | D21 | 27.22 | 1 /7 | 0.54 | 7.04 | 0.14 | 7.49 | 0.19 | |
| 13.04.2025 | Gudhems vårtävling | D21 | 27.10 | 1 /28 | 1.05 | 7.09 | 0.17 | 7.49 | 0.19 | |
| 06.04.2025 | Attunda, medeldistans | D21 | 32.44 | 1 /33 | 1.38 | 7.02 | 0.21 | 7.49 | 0.19 | |
| 03.11.2024 | Höstlunken | H21 A | 1.56.27 | 1 /8 | 3.39 | 6.11 | 0.12 | 8.06 | 0.20 | |
| 21.09.2024 | Swedish League, #10, medel (WRE) + Tuna Ting, lång | W21 | 35.54 | 12 /57 | 0.29 | 7.45 | 0.06 | 8.15 | 0.19 | |
| 25.08.2024 | DM, medel, Stockholm | D21 | 34.21 | 2 /24 | 2.16 | 7.37 | 0.30 | 8.15 | 0.20 | |
| 24.08.2024 | DM, lång, Stockholm | D21 | 1.14.40 | 2 /14 | 3.52 | 7.34 | 0.24 | 8.15 | 0.20 | |
| 17.08.2024 | Ostlöpet Falköping, medel | D21 | 23.37 | 1 /26 | 0.29 | 7.08 | 0.09 | 8.15 | 0.20 | |
| 08.08.2024 | Elgå-spretten | A6 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.08.2024 | Elgå-spretten | A6 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.08.2024 | Elgå-spretten, dag 2 | A 6 km | 47.49 | 14 | 0.07 | 7.16 | 0.01 | 8.15 | 0.20 | |
| 07.08.2024 | Elgå-spretten, dag 1 | A 6 km | 45.13 | 8 | 0.54 | 7.38 | 0.09 | 8.15 | 0.20 | |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | Etappstart Svår 7,5 | 51.54 | 15 /117 | 1.04 | 7.20 | 0.09 | 8.48 | 0.20 | |
| 10.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 2, medel | Svår 5 km | 36.16 | 3 /45 | 3.17 | 8.04 | 0.44 | 8.48 | 0.20 | |
| 09.07.2024 | Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel | Svår 5 km | 33.50 | 3 /54 | 3.36 | 8.29 | 0.54 | 8.48 | 0.20 | |
| 11.05.2024 | Närkekvartetten, dag 3, lång | Svår 3 km | 48.33 | 74 /132 | 0.46 | 12.56 | 0.13 | 10.01 | 0.19 | |
| 27.04.2024 | Järladubbeln, dag 1, långdistans | Svår 3 km | 37.36 | 13 /51 | 2.08 | 11.58 | 0.44 | 9.24 | 0.19 | |
| 30.03.2024 | Swedish League, #2, medel (WRE) + Göingefejden | Svår 3 km | 34.08 | 39 /130 | 0.41 | 11.38 | 0.14 | 8.51 | 0.18 | |
| 29.03.2024 | Swedish League, #1, lång (WRE) + Vildmarksfejden | Svår 3 km | 34.41 | 43 /149 | 0.01 | 11.19 | 0.00 | 8.51 | 0.18 | |
| 20.08.2023 | SM, lång (Swedish League, #8), final | D21 Final A | 1.58.57 | 16 /40 | 4.09 | 8.32 | 0.18 | 8.12 | 0.19 | |
| 19.08.2023 | SM, lång (Swedish League, #8), kval | D21 Kval B | 1.19.43 | 15 /32 | 3.03 | 8.42 | 0.20 | 8.12 | 0.19 | |
| 07.05.2023 | Swedish League, #4, lång (WRE) + Torfejden | Svår 7 km | 51.58 | 7 /35 | 0.16 | 7.57 | 0.02 | 7.56 | 0.16 | |
| 06.05.2023 | Swedish League, #3, medel (WRE) + Torfejden | Svår 5 km | 36.35 | 11 /71 | 0.11 | 8.02 | 0.02 | 7.56 | 0.16 | |
| 22.04.2023 | Skogsluffarnas medeldistans | Svår 5 km | 36.26 | 1 /50 | 0.49 | 7.15 | 0.10 | 7.49 | 0.18 | |
| 16.04.2023 | Swedish League, #2, lång (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Svår 7 km | 57.33 | 4 /26 | 0.43 | 7.49 | 0.06 | 7.49 | 0.18 | |
| 15.04.2023 | Swedish League, #1, medel (WRE) + Valdemarsviksdubbeln | Svår 5 km | 40.26 | 6 /59 | 1.32 | 7.58 | 0.18 | 7.49 | 0.18 | |
| 23.10.2022 | Swedish League, #11, förkortad lång (jaktstartsfinal), med Strängnäsdubbeln | D21 | 57.06 | 1 /8 | 2.11 | 7.16 | 0.17 | 7.49 | 0.21 | |
| 22.10.2022 | Swedish League, #10 (WRE), medel med Strängnäsdubbeln | W21 | 34.52 | 9 /72 | 1.13 | 7.50 | 0.16 | 7.49 | 0.21 | |
| 18.09.2022 | BVSOK/MSOK, medel | D21 | 23.21 | 1 /9 | 0.10 | 7.20 | 0.03 | 7.51 | 0.21 | |
| 17.09.2022 | Söders-Tyresö, Brakmarslången | D21 | 57.32 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2022 | Swedish League, #4, medel (WRE) + Zinkgruvemedeln | W21 | 40.41 | 8 /82 | 0.16 | 7.32 | 0.03 | 7.57 | 0.22 | |
| 22.04.2022 | SM, natt (Swedish League, #3) | D21 Elit | 1.14.10 | 3 /55 | 2.45 | 7.28 | 0.17 | 7.57 | 0.22 | |
| 05.11.2021 | SM, natt | D21 | 1.17.16 | 2 /46 | 1.18 | 7.44 | 0.08 | 8.11 | 0.27 | |
| 24.10.2021 | Swedish League, jaktstartsfinal, avkortad lång | D21E | 1.25.25 | 9 /52 | 4.16 | 8.03 | 0.24 | 8.17 | 0.32 | |
| 23.10.2021 | Swedish League, lång (WRE) | W21 | 1.21.34 | 5 /54 | 4.24 | 7.53 | 0.25 | 8.17 | 0.32 | |
| 16.10.2021 | SM, sprint | D21 kval B | – | Cancelled | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2021 | Gladödubbeln, medel | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.08.2021 | Gladödubbeln, lång | D21 | 1.04.03 | 1 /18 | 0.20 | 7.19 | 0.02 | 8.26 | 0.34 | – |
| 08.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 2, Nybo, lång | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 07.08.2021 | Grövelsjöorienteringen, etapp 1, Nybo, medel | D21 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 10.04.2021 | Swedish League, #1, medel (WRE) | W21 Elite | 36.07 | 2 /74 | 0.15 | 7.33 | 0.03 | – | – | – |
| 13.08.2019 | WOC2019 - Spectatorrace 2 | OpenA6 | 46.47 | 1 /26 | – | – | – | – | – | – |