Løperprofil
Isak Somers
Stavanger
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
B-rankingen
10 løp
C-rankingen
7 løp
Skogsrankingen
nr. 1630 av 3540
Nr. 1630 av 3540 blant menn i Norge · nr. 30 av 53 i klassen H13–14 · nr. 12 av 24 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 11.29
- Løpskapasitet
- 10.11
- O-evne
- 1.17
- Jevnhet ±
- 11,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 89 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i juli (±2,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 29.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1079 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0748 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1191 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0281 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,6 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9655 |
| bomVekt | 143,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4931 |
| bomStorSigma | 0,862 |
| antallBom | 30 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0898 |
| havariVekt | 9,71 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0038 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8263 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0265 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2712,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3056 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.14
- Løpskapasitet
- 6.50
- O-evne
- 0.24
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i januar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1739 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1981 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0966 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,044 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6075 |
| bomVekt | 30,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4815 |
| bomStorSigma | 0,6059 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0676 |
| havariVekt | 2,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0069 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2532,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2683 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 168 av 302
Nr. 168 av 302 blant menn i Norge · nr. 73 av 109 i klassen H13–14 · nr. 31 av 42 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 15.12
- Løpskapasitet
- 11.53
- O-evne
- 3.18
- Jevnhet ±
- 13,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 132 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,8 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 26.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0786 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0338 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1318 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,03 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,14 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1436 |
| bomVekt | 99,56 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8857 |
| bomStorSigma | 0,8691 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,199 |
| havariVekt | 13,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0118 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9469 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0059 |
| fartSesongSin | −0,0114 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2797,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3575,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.05
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 2.21
- Jevnhet ±
- 14,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 30.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0898 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0579 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1456 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0587 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0958 |
| bomVekt | 47,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5856 |
| bomStorSigma | 0,9484 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0414 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0542 |
| havariVekt | 3,42 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0024 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7449 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0035 |
| fartSesongSin | 0,0124 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2771,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3326,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 24 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 3.18 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 140 | 27.08.2026 Torsdagløp August - Sørmarka, bom 6.21 | 182 | – |
| Bom over ti minutter | 145 | 27.08.2026 Torsdagløp August - Sørmarka, bom 22.15 | 369 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | Torsdagsløp - Oktober | H 15-16 | 23.29 | 2 /3 | 2.02 | 10.54 | 0.57 | 11.30 | 1.17 | |
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | H 13-14 | 1.00.40 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2026 | Rankingfinale | H 13-14 | 41.54 | 6 /7 | 4.18 | 17.19 | 1.47 | 15.22 | 3.19 | |
| 24.09.2026 | Torsdagsløp September | H 13-14 | 22.07 | 1 /6 | 0.18 | 12.38 | 0.10 | 15.22 | 3.19 | |
| 15.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei | H 13-14 | 24.31 | 4 /8 | 5.48 | 13.30 | 3.12 | 15.22 | 3.19 | |
| 13.09.2026 | Kretsløp Sprint (RR) - Sandneshallen | H 13-14 | 16.19 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 08.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 7 - Vannassen | H 13-14 | 16.22 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 6 - Lundehaugen | H 13-14 | 15.54 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 29.08.2026 | KM Mellom og Kampen om Skagerak løp 2 | H 13-14 | 1.05.26 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 28.08.2026 | Kampen om Skagerrak Løp 1 | H 13-14 | 18.54 | 11 /28 | – | – | – | – | – | – |
| 27.08.2026 | Torsdagløp August - Sørmarka | H 13-14 | 1.23.59 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 5 Haugstadskogen | H 13-14 | 19.09 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | KM Lang | H 13-14 | 47.38 | 5 /6 | 15.42 | 16.09 | 5.19 | 15.26 | 3.40 | |
| 16.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | H 13-14 | 1.07.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2026 | Vestlandsmesterskapet | H 13-14 | 1.00.47 | 9 /11 | 2.27 | 20.42 | 0.50 | 15.26 | 3.40 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | HT | 16.41 | 3 /49 | 1.33 | 9.57 | 0.55 | 11.42 | 1.20 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 13-14 | 20.05 | 16 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2026 | Bedriftsløp - Universitetet - R11 - kortløp | HT | 16.33 | 4 /47 | 0.15 | 11.06 | 0.10 | 12.10 | 1.27 | |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 13-14 | 2.04 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | H 13-14 | 17.08 | 4 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | HT | 21.48 | 2 /47 | 3.40 | 10.12 | 1.43 | 12.10 | 1.27 | |
| 02.06.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen | H 13-14 | 18.16 | 4 /9 | 1.23 | 12.14 | 0.56 | 15.42 | 3.50 | |
| 27.05.2026 | Bedriftsløp - Krossberg - R8 | HT | 24.33 | 1 /56 | 1.24 | 10.23 | 0.36 | 12.46 | 1.34 | |
| 26.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 3 - Alsvik | H 13-14 | 22.10 | 3 /8 | 1.59 | 12.09 | 1.05 | 16.11 | 4.10 | |
| 21.05.2026 | Torsdagsløp mai - Madlatuå | H 13-14 | 1.00.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 2 - Kleppeloen | H 13-14 | 23.09 | 5 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | H 13-14 | 58.16 | 6 /6 | 16.53 | 17.50 | 5.13 | 16.11 | 4.10 | |
| 12.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 1 - Øksnevadskogen | H 13-14 | 30.31 | 7 /8 | 12.26 | 20.19 | 8.25 | 16.11 | 4.10 | |
| 09.05.2026 | Åpent klubbmesterskap innendørs - Vågen VGS | Herrer - Medium | 47.11 | 8 /11 | 14.44 | (12.10) | 3.49 | 7.31 | 0.25 | – |
| 09.05.2026 | Sprint utendørs før innendørs mesterskap | HAM | 16.54 | 2 /7 | 1.16 | 7.26 | 0.33 | 7.31 | 0.25 | – |
| 26.04.2026 | Kretsløp (RR) Sælandskogen | H 13-14 | 55.33 | 5 /6 | 19.44 | 20.08 | 7.09 | 16.33 | 4.13 | – |
| 25.04.2026 | KM Sprint - Rogaland | H 13-14 | 16.06 | 4 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 15.03.2026 | Sprint og Knock-Out NM test | EasySprint | 26.05 | 2 /7 | 6.57 | 7.57 | 2.07 | – | – | – |
| 14.03.2026 | Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen | Herrer - kort løype | 22.58 | 2 /18 | 1.08 | 12.00 | 0.36 | 13.56 | 1.48 | |
| 04.03.2026 | Nattløp nr 9 - Ulsnes | HK | 54.28 | 1 /5 | 11.45 | 15.20 | 3.18 | 13.56 | 1.48 | |
| 19.02.2026 | Torsdagsløp Februar | B-mellom | 33.54 | 4 /13 | 7.15 | 15.39 | 3.21 | – | – | – |
| 29.01.2026 | Torsdagsløp januar | C-kort | 21.02 | 1 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 24.01.2026 | Vinterkarusell Melsvatnet | GK | 26.21 | 1 /11 | 2.37 | 12.09 | 1.12 | 14.56 | 2.21 | |
| 10.01.2026 | Vinterkarusell 3 Njåskogen | Herrer - kort løype | 1.11.29 | 3 /4 | 26.06 | (29.03) | 10.36 | 14.56 | 2.21 | |
| 13.12.2025 | Høstkarusellen løp 3 - Krossberg | HK | 34.28 | 2 /7 | 8.10 | 14.44 | 3.29 | 14.44 | 1.49 | |
| 29.11.2025 | Høstkarusell løp 2 - Madlatua | HK | 39.24 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.11.2025 | Høstkarusellen løp 1 - Vardeneset | HK | 30.21 | 5 /6 | 1.00 | 14.45 | 0.29 | 15.36 | 1.51 | – |
| 30.10.2025 | Torsdagsløp - Madla Gosen | C-åpen | 25.13 | 2 /10 | 3.36 | 14.51 | 2.07 | 16.01 | 2.42 | |
| 25.10.2025 | HARDHAUSEN | H 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | H 11-12 | 37.28 | 3 /3 | 15.09 | 20.59 | 8.29 | 17.00 | 3.07 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 11-12 | 40.55 | 18 /93 | 5.34 | 14.40 | 2.00 | 17.13 | 2.33 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 11-12 | 35.42 | 22 /93 | 5.00 | 15.51 | 2.13 | 17.13 | 2.33 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 11-12 | 1.33.06 | 28 /31 | 53.21 | (44.58) | 25.46 | 17.13 | 2.33 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Ungdomscup 4 - Tananger | H 11-12 | 33.23 | 4 /7 | 10.12 | 19.22 | 5.55 | 18.04 | 2.42 | |
| 25.05.2025 | Kretsløp Alsvik | H 11-12 | 51.22 | 5 /5 | 10.50 | 25.37 | 5.24 | 18.37 | 2.24 | – |
| 22.05.2025 | Torsdagsløp på Gausel | H 11-12 | 17.40 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2025 | Vinterkarusell 1+ i Sørmarka | NY | 13.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL Vagleskogen | Nybegynnerløype | 21.04 | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2025 | Vinterkarusell Gramstad | Herrer - kort løype | 1.20.28 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.01.2025 | Torsdagsløp Januar | C-kort | 36.25 | 5 /6 | 1.55 | 18.37 | 0.59 | – | – | – |
| 07.12.2024 | Høstkarusellen løp 3 - Kvernevik | HK | 59.31 | 4 /4 | 24.11 | (34.40) | 14.05 | 17.46 | 3.01 | – |
| 07.12.2024 | Høstkarusellen løp 3 - Kvernevik | HK | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.11.2024 | Høstkarusell løp 2 - Ulsnes | HK | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2024 | Høstkarusell løp 1 - Tastaveden | HK | 24.21 | 2 /7 | 2.10 | 16.13 | 1.27 | – | – | – |
| 09.11.2024 | Høstkarusell løp 1 - Tastaveden | HK | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 22.51 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 15.31 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 19.00 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 14.09.2023 | SO-Cup, løp 3 - Familiedag på Krossberg | Ny | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22.09.2026 | Sørmarkstafetten | stafett | Stavanger Orienteringsklubb 5 | 1 | 15.54 | 10 | 11 |
| 30.08.2026 | KM Stafett og Kampen om Skagerak stafett | H13-16 | Agder/ Rogaland 4 | 1 | 16.05 | 14 | 13 |
| 23.08.2026 | KM Stafett | Åpen | Stavanger Orienteringsklubb 1 | 1 | 48.43 | 2 | 2 |