Løperprofil
Jamie Osborne
North West Junior Squad
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
13 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.03
- Løpskapasitet
- 7.59
- O-evne
- 1.04
- Jevnhet ±
- 6,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 2 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i februar (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3457 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3383 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0621 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0272 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1253 |
| bomVekt | 117,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3311 |
| bomStorSigma | 0,603 |
| antallBom | 36 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0238 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 8,52 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6217 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,007 |
| fartSesongSin | −0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2127,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2409,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.44
- Løpskapasitet
- 6.31
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 1,4
- Typisk bom
- 52 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 25.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,218 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,212 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0543 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0379 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5394 |
| bomVekt | 30,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,9421 |
| bomStorSigma | 0,4889 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0466 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 2,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1132 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0021 |
| fartSesongSin | −0,0008 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2416 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2494,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.12
- Løpskapasitet
- 8.38
- O-evne
- 2.35
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.10
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 24.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3953 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3959 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0952 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0991 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,66 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1199 |
| bomVekt | 21,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6866 |
| bomStorSigma | 0,8363 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,05 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 1,43 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0054 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1521 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0011 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2029,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2636,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 2 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 2.11 | 83 | – |
| Bom over fem minutter | 73 | 26.06.2026 EYOC 2026 - long, bom 5.46 | 204 | – |
| Bom over ti minutter | 300 | 22.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 1, bom 13.53 | 300 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | H16 | 44.58 | 78 /236 | 4.14 | 8.56 | 0.50 | 9.14 | 1.00 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | H16 | 33.11 | 92 /239 | 4.12 | 9.16 | 1.10 | 9.14 | 1.00 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | H16 | 26.15 | 132 /239 | 3.13 | 10.07 | 1.14 | 9.14 | 1.00 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | H16 | 52.34 | 90 /239 | 1.25 | 8.58 | 0.15 | 9.14 | 1.00 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | H16 | 44.59 | 84 /239 | 3.46 | 8.41 | 0.44 | 9.14 | 1.00 | |
| 26.06.2026 | EYOC 2026 - long | Men 16 | 1.01.56 | 49 /106 | 8.46 | 9.10 | 1.18 | 9.01 | 1.05 | |
| 25.06.2026 | EYOC 2026 - sprint | Men 16 | 17.08 | 89 /106 | 1.43 | 7.16 | 0.44 | 6.54 | 0.14 | |
| 17.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Long Distance | M16 | 42.15 | 5 /39 | 2.28 | 8.08 | 0.28 | 8.59 | 0.59 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle Distance GOLD WRE | M16 | 23.34 | 11 /44 | 3.06 | 9.00 | 1.11 | 8.59 | 0.59 | |
| 16.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Night Sprint | M16 | 17.02 | 13 /27 | 2.16 | 7.02 | 0.56 | 6.49 | 0.14 | – |
| 15.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Lond Distance | M16 | 46.02 | 10 /46 | 5.21 | 8.59 | 1.03 | 8.59 | 0.59 | |
| 14.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Middle GOLD WRE | M16 | 33.20 | 25 /50 | 7.16 | 10.25 | 2.16 | 8.59 | 0.59 | |
| 13.02.2026 | Portugal "O" Meeting 2026 - Sprint GOLDWRE | M16 | 18.06 | 9 /24 | 1.02 | 6.49 | 0.23 | 6.49 | 0.14 | – |
| 23.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Middle | H16 | 30.21 | 6 /19 | 4.53 | 9.10 | 1.28 | 9.28 | 0.54 | – |
| 22.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Long | H16 | 50.51 | 7 /19 | 5.30 | 9.28 | 1.01 | 9.28 | 0.54 | – |
| 21.02.2025 | Aguiar da Beira "O" Meeting 2025 - Prologue | Level 5 Long | 42.54 | – | 2.47 | 8.30 | 0.33 | 9.28 | 0.54 | – |
| 24.08.2024 | KM Mellom | H 13-14 | 19.32 | 3 /8 | 1.08 | 9.53 | 0.34 | 11.35 | 1.52 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H14 | 37.34 | 84 /198 | 3.53 | 10.41 | 1.06 | 11.52 | 2.00 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H14 | 36.41 | 128 /198 | 5.11 | 13.29 | 1.54 | 11.52 | 2.00 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H14 | 40.11 | 97 /198 | 7.17 | 11.09 | 2.01 | 11.52 | 2.00 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H14 | 30.48 | 68 /198 | 5.14 | 10.45 | 1.50 | 11.52 | 2.00 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H14 | 58.17 | 169 /194 | 19.30 | 14.23 | 4.49 | 11.52 | 2.00 | – |