Løperprofil
Karl Tindeland Nesse
Stavanger
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
B-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 2483 av 3557
Nr. 2483 av 3557 blant menn i Norge · nr. 45 av 54 i klassen H13–14 · nr. 25 av 29 i 2012-kullet
- Forventet kmtid
- 13.42
- Løpskapasitet
- 12.08
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 9,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±2,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 15.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0689 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1974 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0979 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0329 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,62 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3874 |
| bomVekt | 158,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4041 |
| bomStorSigma | 0,7691 |
| antallBom | 64 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0339 |
| havariVekt | 9,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0153 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0695 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,008 |
| fartSesongSin | 0,0192 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3229,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3648,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.59
- Løpskapasitet
- 12.31
- O-evne
- 5.28
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 5,4
- Typisk bom
- 128 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 30.10.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0226 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0746 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0888 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0575 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,71 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5295 |
| bomVekt | 44,16 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8551 |
| bomStorSigma | 1,1137 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0494 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,089 |
| havariVekt | 5,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0062 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9827 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2944,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4230,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.41
- Løpskapasitet
- 11.25
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.11
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 30.01.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,112 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0582 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0897 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0889 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9627 |
| bomVekt | 17,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3034 |
| bomStorSigma | 0,7013 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,046 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0549 |
| havariVekt | 2,34 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0009 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6539 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0038 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2692,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2992,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 34 | 14.03.2026 Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen, bom 2.19 | 57 | – |
| Bom over fem minutter | 89 | 31.12.2025 Nyttårsløp Melshei, bom 7.18 | 155 | – |
| Bom over ti minutter | 237 | 28.08.2025 Torsdagsløp august, bom 10.06 | 250 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | H16 | 27.27 | 23 /27 | 2.39 | 14.08 | 1.22 | 14.48 | 1.43 | |
| 14.03.2026 | Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 1.00.51 | 28 /28 | 7.53 | 18.51 | 2.26 | 15.09 | 1.46 | |
| 04.03.2026 | Nattløp nr 9 - Ulsnes | HM | 1.03.22 | 5 /11 | 7.10 | 16.46 | 1.54 | 15.09 | 1.46 | |
| 21.01.2026 | Nattløp Sandnes IL *Melshei* | HM | 52.51 | 16 /23 | 1.48 | 14.05 | 0.29 | 14.59 | 1.57 | |
| 31.12.2025 | Nyttårsløp Melshei | Herrer - mellomlang løype | 1.23.27 | 31 /35 | 8.42 | 19.54 | 2.05 | 15.07 | 2.06 | |
| 26.12.2025 | Juleløpet i Sørmarka | HL | 1.50.26 | 24 /25 | 29.13 | (22.32) | 5.58 | 15.07 | 2.06 | |
| 13.12.2025 | Høstkarusellen løp 3 - Krossberg | HAM | 1.00.20 | 17 /20 | 9.57 | 16.25 | 2.42 | 15.07 | 2.06 | |
| 03.12.2025 | Nattløp i Sørmarka | HK | 48.14 | 1 /3 | 7.53 | 15.05 | 2.28 | 15.07 | 2.06 | |
| 29.11.2025 | Høstkarusell løp 2 - Madlatua | HAM | 1.01.33 | 14 /17 | 17.16 | 17.08 | 4.48 | 13.55 | 1.27 | |
| 19.11.2025 | Nattløp Hålandskogen | HM | 57.51 | 12 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 15.11.2025 | Høstkarusellen løp 1 - Vardeneset | HAM | 41.09 | 8 /17 | 3.01 | 12.51 | 0.57 | 13.55 | 1.27 | |
| 30.10.2025 | Torsdagsløp - Madla Gosen | B-åpen | 32.52 | 3 /10 | 1.57 | 14.31 | 0.52 | 19.56 | 6.10 | |
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | H16 | 40.38 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2025 | SO-Cup - Tananger | B-mellom | 42.44 | 8 /9 | 7.08 | 24.25 | 4.05 | 20.49 | 6.55 | |
| 16.09.2025 | Ungdomscup 7 | H 13-14 | 20.54 | 8 /10 | 3.07 | 17.05 | 2.33 | 20.49 | 6.55 | |
| 28.08.2025 | Torsdagsløp august | H 13-14 | 1.17.44 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 1.10.04 | 32 /110 | 31.32 | 26.21 | 11.51 | 23.07 | 9.13 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 50.17 | 34 /38 | 19.42 | 25.43 | 10.05 | 23.07 | 9.13 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | 1.20.50 | 34 /110 | 41.41 | 30.34 | 15.46 | 23.07 | 9.13 | – |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 13-14 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2025 | Midtsommerløpet | B-åpen 10-16 | 45.02 | – | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | CSI - Camp Stokke Indoor | H 13-14 | 29.53 | 41 /49 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | Midtsommersprinten | H13-14 | 35.52 | 55 /57 | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | Bedriftsløp - Tananger - R10 | HT | 49.12 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 04.06.2025 | Bedriftsløp - Sørmarka - R9 | HT | 51.38 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2025 | Ungdomscup 4 - Tananger | B-åpen | 47.15 | 8 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | HT | 23.34 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Ungdomscup 3 | B-åpen | 54.09 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2025 | Torsdagsløp på Gausel | H 13-14 | 22.30 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | Ungdomscup 2 - Kleivane | B-åpen | 19.41 | 6 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Ungdomscup 1 Njåskogen | B-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2025 | Torsdagsløp - Krossberg | B-mellom | 48.33 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | HT | 41.04 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2025 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | HT | 20.46 | Aktiv | – | – | – | – | – | – |
| 30.03.2025 | KOK 2 dagers / NC mellom | C-åpen-10-16 | 42.14 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.03.2025 | KOK 2 dagers. Sprint i Dyreparken (NC sprint) | H13-14 | 24.55 | 15 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 27.03.2025 | Torsdagsløp Mars | B-mellom | 33.06 | 3 /14 | 1.31 | 14.52 | 0.41 | – | – | – |
| 08.03.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL Vagleskogen | Herrer - kort løype | 38.16 | 6 /11 | 4.01 | 17.03 | 1.47 | 15.40 | 1.07 | |
| 05.03.2025 | Nattløp -Gausel | HK | 53.54 | 3 /3 | 12.34 | 21.20 | 4.58 | 15.40 | 1.07 | |
| 22.02.2025 | Vinterkarusell - Eltravåg | HK | 45.00 | 2 /4 | 1.49 | 13.15 | 0.32 | 14.51 | 0.51 | |
| 08.02.2025 | Vinterkarusell Gramstad | Herrer - kort løype | 47.26 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 30.01.2025 | Torsdagsløp Januar | C-kort | 32.40 | 2 /6 | 5.49 | 16.42 | 2.58 | 14.34 | 1.10 | |
| 22.01.2025 | Nattløp Vatneli Skole | HK | 47.11 | 1 /2 | 0.49 | 15.53 | 0.16 | 15.26 | 0.54 | |
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | HK | 42.21 | 6 /15 | 3.52 | 17.25 | 1.35 | 15.18 | 1.02 | |
| 14.12.2024 | Klubbmesterskap Sandnes IL | Åpen C | 45.06 | 2 /4 | 5.08 | 17.25 | 1.59 | 15.18 | 1.02 | |
| 07.12.2024 | Høstkarusellen løp 3 - Kvernevik | HK | 25.10 | 3 /4 | 1.39 | 14.40 | 0.58 | 15.18 | 1.02 | |
| 04.12.2024 | Nattløp Selshammeren | HK | 59.41 | 8 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 28.11.2024 | Torsdagsløp November | C-kort | 12.46 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 16.11.2024 | Treningsløp ROOTS samling | C | 46.32 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2024 | Høstkarusell løp 1 - Tastaveden | HK | 26.41 | 5 /7 | 5.15 | 17.46 | 3.30 | 12.36 | 1.12 | – |
| 07.11.2024 | Torsdagsløp fra Gosen skole | C-kort | 40.03 | 3 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 05.10.2024 | Kretsløp Haugesund (ROK Finale) | H 11-12 | 25.56 | 2 /3 | 0.59 | 13.05 | 0.30 | 13.48 | 0.54 | – |
| 04.10.2024 | KM natt (kretsmesterskap for både Rogaland og Hordaland) | C-åpen 10-16 | 22.39 | 3 /5 | 1.12 | 13.42 | 0.44 | 13.48 | 0.54 | – |
| 24.09.2024 | Nærløp m/Ungdomscup Finale | H-Ny | 16.21 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Ungdomscup og nærløp Bogafjell | H-Ny | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Nærløp med ungdomscup | H 11-12 | 26.42 | 8 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2024 | Familiedag på Krossberg og SO-cup løp 7 | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Nærløp Selshammeren | Ny | 26.43 | 3 /6 | 2.48 | 11.10 | 1.10 | – | – | – |
| 27.08.2024 | Nærløp-Ungdomscup - Alsvik | H 11-12 | 30.09 | 3 /7 | 1.51 | 15.30 | 0.57 | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 18.59.40 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 18.15 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 21.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | N2-åpen 9-16 | 22.44 | – | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2022 | Juleløpet 2022 | Ny | 24.35 | – | – | – | – | – | – | – |