Løperprofil
Amanda Norén
Gaula
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
16 løp
B-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
nr. 978 av 2067
Nr. 978 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 285 av 367 i klassen D21–34 (senior) · nr. 23 av 26 i 1998-kullet
- Forventet kmtid
- 13.43
- Løpskapasitet
- 12.01
- O-evne
- 1.43
- Jevnhet ±
- 8,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.25
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 30.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0598 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0663 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0888 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0296 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,35 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3802 |
| bomVekt | 98,05 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4992 |
| bomStorSigma | 0,7591 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0708 |
| havariVekt | 10,56 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0025 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3668 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3197,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3652,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 447 av 1119
Nr. 447 av 1119 blant kvinner i Norge · nr. 157 av 206 i klassen D21–34 (senior) · nr. 15 av 19 i 1998-kullet
- Forventet kmtid
- 8.11
- Løpskapasitet
- 8.00
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 4,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.10
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 66 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0127 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0097 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0468 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0201 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0048 |
| bomVekt | 131,93 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1885 |
| bomStorSigma | 0,6197 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0434 |
| havariVekt | 7,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0015 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8263 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2965,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3036,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.27
- Løpskapasitet
- 11.18
- O-evne
- 4.09
- Jevnhet ±
- 10,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.57
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 144 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 02.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1258 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1257 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1041 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0597 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,29 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1709 |
| bomVekt | 46,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9717 |
| bomStorSigma | 0,9944 |
| antallBom | 37 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0516 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0764 |
| havariVekt | 4,55 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0098 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8794 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0034 |
| fartSesongSin | 0,009 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2659,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3635,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 18 | 24.10.2026 HARDHAUSEN, bom 2.42 | 77 | nr. 3781 |
| Bom over fem minutter | 81 | 25.08.2026 Pokalkamp #5, bom 10.15 | 117 | nr. 3169 |
| Bom over ti minutter | 81 | 25.08.2026 Pokalkamp #5, bom 10.15 | 175 | nr. 5412 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | D 17- | 1.59.27 | 9 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 28.09.2026 | Nordhordlandskarusell | D17- Lang | 59.41 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2026 | Samnanger Open med Samnangermesterskap | LangD | 1.22.59 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2026 | Nordhordlandskarusell | D17- Lang | 1.35.26 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Sprintcup #6 | D17- | 20.44 | 2 /7 | 0.34 | 8.13 | 0.13 | 8.12 | 0.11 | |
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 3A | 39.33 | 7 | 5.43 | 13.50 | 2.00 | 13.38 | 1.40 | |
| 29.08.2026 | Kretsmesterskap Lemmesmarki | D 19- | 1.12.24 | 3 /4 | 6.09 | 12.19 | 1.03 | 13.38 | 1.40 | |
| 25.08.2026 | Pokalkamp #5 | D17- | 1.36.31 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2026 | Nordhordlandskarusell | D17- Lang | 1.04.39 | 2 /7 | 7.41 | 14.10 | 1.41 | 13.38 | 1.40 | |
| 18.08.2026 | Sprintcup #5 | D17- | 31.01 | 7 /10 | 4.50 | 8.56 | 1.24 | 8.12 | 0.12 | |
| 17.08.2026 | Nordhordlandskarusell | D17- Lang | 40.10 | 1 /6 | 2.38 | 8.45 | 0.34 | 8.12 | 0.12 | |
| 20.06.2026 | O-festivalen mellom | AL-åpen | 1.12.28 | 39 /55 | 5.24 | 14.43 | 1.06 | 14.03 | 2.04 | |
| 02.06.2026 | Pokalkamp #4 | D17- | 1.23.32 | 6 | 20.49 | 16.02 | 4.00 | 14.03 | 2.04 | |
| 31.05.2026 | Dag 2 | D 17- | 1.05.37 | 6 | 1.43 | 11.50 | 0.19 | 13.14 | 1.57 | |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | D 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Hav-O 2026 | D 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | Dag 1 | D 17- | 36.15 | 2 | 1.31 | 10.38 | 0.27 | 13.14 | 1.57 | |
| 21.05.2026 | IL Gular Klubbmesterskap (åpent) | D 17- | 56.22 | 3 /3 | 11.46 | 16.39 | 3.30 | 13.14 | 1.57 | |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | D 17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 17.03.2026 | Urb-O #9 Jaktstart | D17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2026 | Urb-O #6 Individuell Start | D17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 14.01.2026 | Nattcup#4 25/26 | DB | 39.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.12.2025 | Urb-O #4 Innendørs-O | D17- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.12.2025 | Førjulsnatten - Nattcup-3 25/26 | DA | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.12.2025 | Urb-O #3 Fellesstart | D17- | 46.19 | 5 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 04.11.2025 | Urb-O #1 Individuell Start | D17- | 25.07 | 6 /9 | 1.38 | 8.31 | 0.33 | 8.17 | 0.11 | |
| 22.10.2025 | Nattcup-1 25/26 | DB | 1.50.52 | 2 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2025 | Nordhordlandskarusell | D17- Lang | 29.59 | 1 /5 | 1.19 | 10.26 | 0.27 | 14.09 | 3.02 | – |
| 28.09.2025 | Samnangermeisterskap | LangD | 1.21.09 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | D 17- | 25.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Pokalkamp-8 Bergen | D17- | 2.04.49 | 2 /2 | 40.26 | (22.41) | 7.21 | 14.09 | 3.02 | – |
| 15.09.2025 | Nordhordlandskarusell | D17- Lang | 58.47 | 2 /5 | 9.39 | 13.52 | 2.17 | 14.09 | 3.02 | – |
| 09.09.2025 | Sprintcup-5 Bergen | D 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | Pokalkamp-7 Bergen | B-åpen 17- | 38.12 | 6 /12 | 9.30 | 17.32 | 4.22 | 16.07 | 4.10 | |
| 31.08.2025 | KM langdistanse | B-åpen 17- | 56.02 | 2 /5 | 14.39 | 15.08 | 3.58 | 16.06 | 4.16 | |
| 30.08.2025 | KM Mellomdistanse | B-åpen 17- | 44.36 | 3 /10 | 9.05 | 12.58 | 2.38 | 16.06 | 4.16 | |
| 26.08.2025 | Sprintcup-4 Bergen | D 17- | 16.40 | 1 /9 | 0.28 | 7.50 | 0.13 | 8.25 | 0.13 | |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | B-åpen 17- | 56.18 | 5 /10 | 7.36 | 18.27 | 2.29 | 16.06 | 4.16 | |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Etappstart Röd 6,0 | 1.05.33 | 21 /38 | 5.45 | 12.41 | 1.07 | 16.57 | 4.47 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Etappstart Röd 6,0 | 1.41.35 | 33 /37 | 41.42 | 19.13 | 7.53 | 16.57 | 4.47 | |
| 03.06.2025 | Pokalkamp-5 Bergen | B-åpen 17- | 37.11 | 7 /19 | 8.41 | 17.30 | 4.05 | 16.40 | 3.45 | |
| 20.05.2025 | Pokalkamp-4 Bergen | B-åpen 17- | 1.25.49 | 6 /11 | 26.17 | 19.31 | 5.59 | 16.39 | 4.07 | – |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | B-åpen 17- | 58.50 | 18 /20 | 19.40 | (26.28) | 8.51 | 16.39 | 4.07 | – |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | D 17- | 22.06 | 8 /14 | 1.07 | 8.04 | 0.24 | 8.20 | 0.14 | |
| 22.04.2025 | KM sprint individuelt | D19- | 18.49 | 10 /15 | 1.32 | 8.11 | 0.40 | 8.20 | 0.16 | |
| 08.04.2025 | Sprintcup-1 Bergen | D 17- | 24.11 | 4 /6 | 4.35 | 9.53 | 1.52 | 8.20 | 0.16 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | B-åpen 17- | 42.56 | 3 /18 | 10.08 | 14.50 | 3.30 | – | – | – |
| 04.02.2025 | Urb-O #5 vinteren 2024-2025 Individuell Start | D17- | 26.33 | 6 /9 | 1.06 | 7.52 | 0.20 | 8.18 | 0.13 | |
| 30.01.2025 | Innendørs Urb-O løp #4.5 | D17- | 18.34 | 7 /9 | 1.56 | 8.29 | 0.53 | 8.24 | 0.13 | |
| 21.01.2025 | Urb-O #4 vinteren 2024-2025 Free Challenge | D17- | 39.01 | 7 /10 | 4.58 | 10.07 | 1.17 | 8.24 | 0.13 | |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | D19- | 28.40 | 12 /14 | 3.48 | 9.54 | 1.19 | 8.22 | 0.18 | |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.07.2024 | Fjord-O 2024 | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 02.07.2024 | Sprintcup 4/24 (Bergen City Summer Sprint) | D19- | 23.43 | 10 /13 | 1.25 | 8.26 | 0.30 | 8.21 | 0.14 | |
| 30.06.2024 | Hav-O 2024 | D 21- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.06.2024 | Dag 1-2 | D 21- | 17.34 | 6 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2024 | Pokalkamp 4/24 | B-åpen 17- | 50.48 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Sprintcup 3/24 | D19- | 23.55 | 8 /12 | 3.08 | 9.01 | 1.11 | 8.20 | 0.15 | |
| 23.04.2024 | Sprintcup 2/24 | D19- | 22.48 | 10 /17 | 1.28 | 8.49 | 0.34 | 8.14 | 0.13 | – |
| 09.04.2024 | Sprintcup 1/24 | D19- | 26.39 | 9 /15 | 2.37 | 8.44 | 0.51 | 8.14 | 0.13 | – |