Løperprofil
Marie Bjørbæk
Skien
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1081 av 2067
Nr. 1081 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 87 av 118 i klassen D35–39 · nr. 13 av 18 i 1991-kullet
- Forventet kmtid
- 14.11
- Løpskapasitet
- 12.42
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 18
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±2,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 24 (sist 20.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1159 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1196 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0897 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0196 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 8,89 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 18,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3538 |
| bomVekt | 215,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3461 |
| bomStorSigma | 0,7854 |
| antallBom | 56 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0343 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0318 |
| havariVekt | 14,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,037 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2207 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0137 |
| fartSesongSin | 0,0144 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3382,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3772,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.51
- Løpskapasitet
- 8.32
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 76 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0513 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0664 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0531 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0396 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,39 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3135 |
| bomVekt | 25,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,331 |
| bomStorSigma | 0,8191 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0532 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0764 |
| havariVekt | 1,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9386 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3162,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3285 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.15
- Løpskapasitet
- 13.36
- O-evne
- 1.39
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 18.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0611 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0315 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0883 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0911 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,44 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,46 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8241 |
| bomVekt | 7,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5922 |
| bomStorSigma | 0,7793 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0764 |
| havariVekt | 0,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0047 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7223 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0007 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3201,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3589,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.07
- Løpskapasitet
- 12.54
- O-evne
- 2.13
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.12
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 100 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,01 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1849 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1361 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0667 |
| bomVekt | 3,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6024 |
| bomStorSigma | 0,8972 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0703 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3042,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3566,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 35 | 13.08.2026 Grenlandskarusellen - løp 10, bom 2.13 | 83 | nr. 2352 |
| Bom over fem minutter | 44 | 09.07.2026 Sørlandsgaloppen, bom 6.34 | 130 | nr. 4438 |
| Bom over ti minutter | 487 | hele karrieren siden 2024 | 487 | nr. 2236 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.10.2026 | Hjalmarkarusellen løp 4 | D17- | 36.19 | 3 /11 | 1.10 | 12.55 | 0.25 | 14.11 | 1.28 | |
| 13.10.2026 | Hjalmarkarusellen løp 3 | D17- | 24.19 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 29.09.2026 | Hjalmarkarusellen løp 2 | D17- | 27.41 | 4 /13 | 2.05 | 12.58 | 0.59 | 14.17 | 1.33 | |
| 13.08.2026 | Grenlandskarusellen - løp 10 | D 17- | 1.00.47 | 6 /6 | 4.45 | 15.26 | 1.12 | 14.28 | 1.38 | |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | D 35- | 29.33 | 8 /11 | 9.06 | 12.07 | 3.44 | 8.57 | 0.22 | |
| 07.05.2026 | Grenlandskarusellen - løp 5 | AL-åpen | 36.04 | 4 /4 | 2.23 | 13.37 | 0.55 | 14.20 | 1.41 | |
| 23.04.2026 | Grenlandskarusell løp 3 | D 17- | 56.58 | 1 /1 | 6.32 | 13.12 | 1.32 | 14.22 | 1.45 | |
| 09.04.2026 | Grenlandskarusellen løp 1 | D 17- | 27.51 | 3 /4 | 1.21 | 9.19 | 0.28 | 8.48 | 0.11 | – |
| 25.03.2026 | Vinter-Jukola løp 18 | A-lang | 43.24 | 10 /10 | 0.58 | 11.19 | 0.15 | 14.27 | 1.44 | |
| 15.03.2026 | Göteborgspremiären, lång | D35 | 1.25.16 | 5 /5 | 9.19 | 15.27 | 1.41 | 14.27 | 1.44 | |
| 14.03.2026 | Göteborgspremiären, medel | D35 | 1.16.03 | 6 /8 | 12.02 | 16.00 | 2.32 | 14.27 | 1.44 | |
| 25.10.2025 | Skiensmila 2025 | D 17- | 2.09.47 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 21.10.2025 | Hjalmarkarusellen løp 4 | D17- | 18.32 | 3 /8 | 2.43 | 12.39 | 1.51 | 14.27 | 1.43 | |
| 18.10.2025 | Blodslitet | D-åpen | 1.45.07 | 24 /39 | – | – | – | – | – | – |
| 14.10.2025 | Hjalmarkarusellen løp 3 | D17- | 19.41 | 1 /10 | 0.08 | 11.03 | 0.04 | 14.27 | 1.43 | |
| 30.09.2025 | Hjalmarkarusellen løp 2 | D17- | 23.09 | 3 /18 | 0.31 | 12.29 | 0.17 | 14.57 | 1.48 | |
| 23.09.2025 | Hjalmarkarusellen løp 1 | D17- | 23.01 | 2 /12 | 1.01 | 13.25 | 0.36 | 14.57 | 1.48 | |
| 13.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 2 | D 17- | 1.39.01 | 6 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 12.07.2025 | BBrave, Fjelløpet 2025, dag 1 | D 17- | 2.19.47 | 4 /7 | 10.00 | 13.05 | 0.56 | 15.16 | 2.01 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 21- | 1.03.05 | 18 /18 | 11.09 | 15.39 | 2.46 | 15.16 | 2.01 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 21- | 1.30.26 | 20 /62 | 15.39 | 16.50 | 2.55 | 15.16 | 2.01 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | D 21- | 1.05.38 | 21 /62 | 5.43 | 15.19 | 1.20 | 15.16 | 2.01 | |
| 08.06.2025 | Pinseløpet dag 2 | AM-åpen | 1.27.39 | 31 /33 | 15.54 | 16.51 | 3.03 | 14.47 | 1.36 | |
| 07.06.2025 | Pinseløpet dag 1 | AM-åpen | 1.01.08 | 10 /20 | 1.11 | 12.22 | 0.14 | 14.47 | 1.36 | |
| 18.05.2025 | Hjalmarløpet 2025 m/KM Mellomdistanse | B-åpen 17- | 25.04 | 2 /4 | 3.29 | 17.49 | 2.28 | 15.32 | 1.32 | – |
| 11.05.2025 | O-Kjoseløpet | Åpen B 17- | 48.33 | 10 /13 | 4.13 | 18.43 | 1.38 | 14.44 | 1.26 | |
| 24.04.2025 | Grenlandskarusell løp 3 | B-åpen 17- | 33.18 | 3 /7 | 1.13 | 12.43 | 0.28 | – | – | – |
| 13.04.2025 | BBrave, Palmeløpet 2025, dag 2 | Damer A-kort | 1.00.56 | 21 /30 | 11.13 | 16.01 | 2.57 | 14.07 | 1.39 | |
| 26.10.2024 | Skiensmila | Halvmila | 1.03.51 | 26 /60 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2024 | Hjalmarkarusellen løp 4, Moflata skole | D17- | 17.21 | 2 /13 | 0.01 | 11.56 | 0.01 | 13.22 | 1.04 | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | B-åpen 17- | 56.50 | 29 /85 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2024 | Hjalmarkarusellen løp 3, Bølehøgda skole | D17- | 30.49 | 2 /13 | 0.12 | 12.26 | 0.05 | 13.22 | 1.04 | – |
| 01.10.2024 | Hjalmarkarusellen løp 2, Mæla Ungdomsskole | D17- | 22.03 | 3 /11 | 1.27 | 13.10 | 0.52 | 13.22 | 1.04 | – |
| 24.09.2024 | Hjalmarkarusellen løp 1, Stigeråsen skole | D17- | 32.35 | 5 /9 | 3.20 | 9.09 | 0.56 | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 20.11 | 7 /56 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 45.25 | 13 /230 | 11.11 | 14.24 | 3.33 | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 29.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2024 | Treningsløp | Damer - kort løype | 40.10 | 1 | 7.51 | 16.15 | 3.11 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | Telemark 2-dagers / KM-stafett Vestf&Telem. + Buskerud | D 17- | Skien OK 1 | 3 | 55.42 | 6 | 8 |