Løperprofil
Eli Karine Klungre
UiS
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 904 av 2062
Nr. 904 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 79 av 118 i klassen D35–39 · nr. 12 av 18 i 1991-kullet
- Forventet kmtid
- 13.23
- Løpskapasitet
- 12.33
- O-evne
- 0.50
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 14
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1053 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1095 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0614 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0231 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,63 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8466 |
| bomVekt | 196,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2916 |
| bomStorSigma | 0,7385 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1213 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1017 |
| havariVekt | 13,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0046 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,119 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,003 |
| fartSesongSin | −0,0096 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3339,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3562,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.54
- Løpskapasitet
- 8.47
- O-evne
- 0.07
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 47 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 22.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0782 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0966 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0433 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,44 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8734 |
| bomVekt | 33,25 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 3,8591 |
| bomStorSigma | 0,4722 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0696 |
| havariVekt | 1,84 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7347 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | −0,0063 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3257,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3298,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.49
- Løpskapasitet
- 12.47
- O-evne
- 2.02
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.18
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 101 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 17.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0012 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0231 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0839 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,92 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0562 |
| bomVekt | 3,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6129 |
| bomStorSigma | 0,7022 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0522 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,78 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3007,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3487,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 29 | 26.08.2026 Bedriftsløp - Sørmarka - R14, bom 5.56 | 107 | nr. 2709 |
| Bom over fem minutter | 29 | 26.08.2026 Bedriftsløp - Sørmarka - R14, bom 5.56 | 315 | nr. 5233 |
| Bom over ti minutter | 388 | hele karrieren siden 2024 | 388 | nr. 2614 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2026 | Bedriftsløp - Sandneshallen - R18 | D16 | 28.46 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | Bedriftsløp - Frøyland - R15 | D16 | 31.53 | 11 /21 | 1.27 | 12.15 | 0.33 | 13.21 | 0.50 | |
| 26.08.2026 | Bedriftsløp - Sørmarka - R14 | D16 | 55.26 | 11 /22 | 7.39 | 15.40 | 2.10 | 13.24 | 0.50 | |
| 19.08.2026 | Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13 | D16 | 49.03 | 6 /20 | 4.57 | 13.25 | 1.21 | 13.24 | 0.50 | |
| 17.06.2026 | Førde IL Nærløp Langeland Skisenter | BLK | 42.30 | 3 /6 | 2.09 | 14.11 | 0.43 | – | – | – |
| 10.06.2026 | Bedriftsløp - Selshammaren - R10 - postplukk | D16 | 1.02.00 | 4 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | D16 | 35.15 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2026 | Bedriftsløp - Krossberg - R8 | D16 | 51.36 | 9 /19 | 9.04 | 14.27 | 2.32 | 13.11 | 0.47 | |
| 20.05.2026 | Bedriftsløp - Melsvatnet - R7 | D16 | 44.49 | 4 /19 | 1.47 | 12.48 | 0.31 | 13.11 | 0.47 | |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | D16 | 33.39 | 3 /22 | 0.26 | 12.08 | 0.09 | 13.11 | 0.47 | |
| 06.05.2026 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | D16 | 41.58 | 7 /19 | 5.45 | 14.23 | 1.58 | 13.11 | 0.47 | |
| 22.04.2026 | Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp | D16 | 26.31 | 14 /19 | 1.15 | 9.28 | 0.27 | 8.33 | 0.06 | |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | D16 | 25.08 | 9 /24 | 0.26 | 12.37 | 0.13 | 13.22 | 0.43 | |
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | D16 | 28.58 | 3 /16 | 1.35 | 8.25 | 0.28 | 7.38 | 0.05 | |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | D16 | 47.37 | 4 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | Bedriftsløp - Slettebø - R16 | D16 | 54.13 | 3 /6 | 3.51 | 15.01 | 1.04 | 13.29 | 0.44 | |
| 03.09.2025 | Bedriftsløp - Gramstad - R15 | D16 | 58.21 | 6 /14 | 4.59 | 14.30 | 1.14 | 13.29 | 0.44 | |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | D16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2025 | Bedriftsløp - Tananger - R10 | D16 | 45.53 | 7 /14 | 3.40 | 13.19 | 1.04 | 12.57 | 0.43 | |
| 04.06.2025 | Bedriftsløp - Sørmarka - R9 | D16 | 47.54 | 6 /20 | 7.36 | 14.27 | 2.18 | 12.57 | 0.43 | |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | D16 | 34.52 | 8 /18 | 5.00 | 14.07 | 2.02 | 12.55 | 0.37 | |
| 14.05.2025 | Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 | D16 | 41.37 | 6 /20 | 3.56 | 13.04 | 1.14 | 12.55 | 0.37 | |
| 07.05.2025 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | D16 | 41.18 | 6 /18 | 1.38 | 13.35 | 0.32 | 12.55 | 0.37 | |
| 30.04.2025 | Bedriftsløp - Sveineskogen - R4 | D16 | 45.28 | 3 /10 | 3.35 | 13.46 | 1.05 | 12.57 | 0.35 | – |
| 23.04.2025 | Bedriftsløp - Sælandsskogen - R3 | DT | 22.28 | 1 /49 | 0.47 | 12.09 | 0.25 | 12.57 | 0.35 | – |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | DNY | 14.32 | 1 /17 | 0.25 | 6.13 | 0.11 | 6.54 | 0.05 | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | N-åpen | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.09.2024 | Bedriftsløp Lundehaugen - R18 | DNY | 16.33 | 1 /6 | 1.02 | 10.53 | 0.41 | – | – | – |
| 19.06.2024 | Bedriftsløp Selshammaren, Sviland - R11 | DNY | 26.43 | 1 /8 | 1.28 | 14.09 | 0.47 | – | – | – |