Løperprofil
Stian Bentsen Malmanger
Eye-share AS
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
15 løp
Sprintrankingen
6 løp
Skogsrankingen
nr. 2423 av 3541
Nr. 2423 av 3541 blant menn i Norge · nr. 445 av 476 i klassen H21–34 (senior) · nr. 30 av 34 i 1994-kullet
- Forventet kmtid
- 13.33
- Løpskapasitet
- 12.35
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 7,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.20
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1071 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1195 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0716 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0244 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,78 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,8 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9344 |
| bomVekt | 177,61 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3404 |
| bomStorSigma | 0,749 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0359 |
| havariVekt | 8,87 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2591 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0022 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3347,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3608,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 8.29
- Løpskapasitet
- 8.17
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.28
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 24.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0213 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0374 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0529 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0533 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,25 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,27 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8095 |
| bomVekt | 60,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4383 |
| bomStorSigma | 0,7072 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,067 |
| havariVekt | 2,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1709 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0036 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3068,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3146,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 37 | 19.08.2026 Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13, bom 2.51 | 95 | nr. 2215 |
| Bom over fem minutter | 84 | 27.05.2026 Bedriftsløp - Krossberg - R8, bom 5.41 | 223 | nr. 3060 |
| Bom over ti minutter | 432 | hele karrieren siden 2024 | 432 | nr. 2437 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.09.2026 | Bedriftsløp - Frøyland - R15 | H16 | 35.35 | 21 /25 | 1.37 | 12.44 | 0.35 | 13.33 | 0.59 | |
| 26.08.2026 | Bedriftsløp - Sørmarka - R14 | H16 | 59.48 | 13 /22 | 2.56 | 14.14 | 0.42 | 13.37 | 1.07 | |
| 19.08.2026 | Bedriftsløp - Kalbergskogen - R13 | H16 | 1.02.31 | 19 /20 | 8.32 | 15.02 | 2.03 | 13.37 | 1.07 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | H16 | 26.03 | 10 /23 | 0.02 | 12.05 | 0.01 | 13.37 | 1.07 | |
| 27.05.2026 | Bedriftsløp - Krossberg - R8 | H16 | 1.13.07 | 20 /25 | 17.52 | 17.36 | 4.18 | 13.31 | 1.14 | |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | H16 | 22.49 | 14 /27 | 0.33 | 11.44 | 0.17 | 13.10 | 0.55 | |
| 08.04.2026 | Bedriftsløp - Njåskogen - R1 | H16 | 53.52 | 12 /20 | 3.12 | 13.26 | 0.48 | 13.10 | 0.55 | |
| 24.09.2025 | Bedriftsløp - Sandvedparken - R18 | H16 | 34.33 | 13 /30 | 1.13 | 8.13 | 0.17 | 8.14 | 0.13 | |
| 17.09.2025 | Bedriftsløp - Bogafjell - R17 | H16 | 57.05 | 14 /24 | 1.24 | 13.14 | 0.19 | 13.33 | 1.03 | |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | H16 | 51.26 | 13 /20 | 7.32 | 10.08 | 1.29 | 8.24 | 0.15 | |
| 18.06.2025 | Bedriftsløp - Melshei - R11 | H16 | 1.14.43 | 11 /27 | 7.31 | 12.57 | 1.18 | 13.29 | 1.12 | |
| 11.06.2025 | Bedriftsløp - Tananger - R10 | H16 | 50.25 | 16 /24 | 4.24 | 14.11 | 1.14 | 13.29 | 1.12 | |
| 28.05.2025 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R8 | H16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2025 | Bedriftsløp - Melshei/Arboretet - R6 | H16 | 49.49 | 14 /23 | 3.16 | 13.30 | 0.53 | 13.34 | 1.11 | |
| 07.05.2025 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | H16 | 49.44 | 17 /27 | 3.41 | 13.31 | 1.00 | 13.34 | 1.11 | |
| 23.04.2025 | Bedriftsløp - Sælandsskogen - R3 | H16 | 1.15.19 | 18 /18 | 10.47 | 16.05 | 2.18 | 13.52 | 1.24 | |
| 09.04.2025 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | H16 | 51.45 | 10 /21 | 7.32 | 8.51 | 1.17 | 7.56 | 0.13 | |
| 02.04.2025 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | H16 | 24.20 | 9 /25 | 0.53 | 7.54 | 0.17 | 7.56 | 0.13 | |
| 25.09.2024 | Bedriftsløp Lundehaugen - R18 | H16 | 24.46 | 16 /26 | 0.10 | 8.02 | 0.03 | 8.03 | 0.11 | – |
| 18.09.2024 | Bedriftsløp Frøyland - R17 | H16 | 32.29 | 24 /28 | 2.36 | 9.05 | 0.44 | 8.03 | 0.11 | – |
| 11.09.2024 | Bedriftsløp Skadberg - R16 | HT | 35.49 | 4 /42 | 0.55 | 11.32 | 0.18 | 13.05 | 1.02 | – |
| 04.09.2024 | Bedriftsløp Ølbergskogen - R15 | HT | 34.17 | 21 /52 | 4.53 | 15.19 | 2.11 | 13.05 | 1.02 | – |
| 19.06.2024 | Bedriftsløp Selshammaren, Sviland - R11 | HT | 48.12 | 10 /39 | 8.14 | 16.22 | 2.48 | – | – | – |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | HNY | 18.50 | 1 /7 | – | – | – | – | – | – |