Løperprofil
Espen Lunde-Ness
Sogndal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
11 løp
Sprintrankingen
4 løp
B-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
nr. 2120 av 3540
Nr. 2120 av 3540 blant menn i Norge · nr. 195 av 268 i klassen H45–49 · nr. 32 av 42 i 1981-kullet
- Forventet kmtid
- 12.40
- Løpskapasitet
- 11.08
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 2,3
- Typisk bom
- 118 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 10.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0164 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0124 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0845 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0275 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,821 |
| bomVekt | 102,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7747 |
| bomStorSigma | 0,9297 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0429 |
| havariVekt | 9,05 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0046 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3562 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0039 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2961,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3373,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.36
- Løpskapasitet
- 7.25
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.16
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,7 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 01.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0892 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0879 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0569 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0344 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,51 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8977 |
| bomVekt | 36,83 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2684 |
| bomStorSigma | 0,5946 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,049 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0728 |
| havariVekt | 2,99 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0101 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8083 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0021 |
| fartSesongSin | 0,003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2748,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2815,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.49
- Løpskapasitet
- 10.17
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.33
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 22.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2198 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2376 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0933 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0448 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,66 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8052 |
| bomVekt | 34,26 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5425 |
| bomStorSigma | 0,7858 |
| antallBom | 10 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,044 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0753 |
| havariVekt | 3,3 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0051 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3277 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2418,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2781,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 31 | 05.09.2026 Hodlekve mellom, bom 11.14 | 82 | nr. 2562 |
| Bom over fem minutter | 31 | 05.09.2026 Hodlekve mellom, bom 11.14 | 97 | nr. 5101 |
| Bom over ti minutter | 31 | 05.09.2026 Hodlekve mellom, bom 11.14 | 244 | nr. 6799 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27.09.2026 | Fjellgeita | Herrer 6 km | 1.02.29 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2026 | Orienteringscup #13 | V | 45.45 | 2 /6 | 2.53 | 12.09 | 0.46 | 12.38 | 1.33 | |
| 05.09.2026 | Hodlekve mellom | AL-åpen | 1.27.40 | 12 /12 | 26.23 | 16.42 | 5.02 | 12.38 | 1.33 | |
| 30.08.2026 | På veien mot NM stafett Bømoen | Løype: Løype 3A | 33.01 | 5 | 2.00 | 11.33 | 0.42 | 12.06 | 1.17 | |
| 27.08.2026 | Orienteringscup #11 | V | 33.23 | 4 /10 | 1.17 | 10.58 | 0.25 | 12.06 | 1.17 | |
| 22.08.2026 | Sunnfjordorienteringa 2026/KM -Lange | B-open17 | 45.12 | 1 /4 | 2.32 | 11.03 | 0.37 | 11.53 | 1.14 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | B-åpen 17- | 30.58 | 2 /75 | 0.46 | 9.10 | 0.14 | 12.07 | 1.29 | |
| 01.07.2026 | Fjord-O 2026 | H 45- | 16.01 | 5 /17 | 0.12 | 7.01 | 0.05 | 7.45 | 0.12 | |
| 14.06.2026 | Km Sprint Markane | H 40- | 17.28 | 2 /3 | 0.06 | 7.40 | 0.03 | 7.53 | 0.14 | |
| 13.06.2026 | Krinsløp lang | B-løype | 44.39 | 5 /13 | 4.31 | 12.17 | 1.15 | 13.38 | 1.52 | |
| 11.06.2026 | Orienteringscup #9 | V | 39.08 | 2 /8 | 6.51 | 11.16 | 1.58 | 12.28 | 1.38 | |
| 04.06.2026 | Orienteringscup #8 | V | 33.07 | 6 /10 | 1.25 | 12.22 | 0.32 | 12.28 | 1.38 | |
| 21.05.2026 | Orienteringscup #6 | V | 46.27 | 4 /10 | 9.01 | 13.59 | 2.43 | 12.30 | 1.41 | |
| 09.05.2026 | Vårløp | B-open | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | Vårløp | B-open | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2026 | Orienteringscup #5 | V | 39.15 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | Orienteringscup #3 | V | 26.46 | 5 /9 | 3.28 | 11.40 | 1.31 | 12.14 | 1.37 | |
| 22.04.2026 | Førde IL Nærløp Halbrend skule | ALM | 17.16 | 8 /16 | 0.21 | 7.50 | 0.10 | 8.01 | 0.16 | – |
| 16.04.2026 | Orienteringscup #2 | Ekspert | 53.06 | 9 /13 | 3.06 | 12.14 | 0.43 | 12.14 | 1.37 | |
| 09.04.2026 | Orienteringscup #1 | EK | 35.38 | 8 /12 | 3.56 | 8.34 | 0.57 | 8.01 | 0.16 | – |
| 24.08.2025 | KM mellom | AL-open | 58.29 | 2 /3 | 14.20 | 14.34 | 3.34 | 12.29 | 2.15 | |
| 26.07.2025 | Filefjellmesterskapet | 4km | 40.07 | 3 /28 | 3.37 | 10.01 | 0.54 | 11.28 | 2.03 | – |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | B-åpen 17- | 51.30 | 27 /109 | 7.15 | 14.34 | 2.03 | 14.38 | 2.03 | – |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | B-åpen 17- | 38.30 | 20 /127 | 4.32 | 14.20 | 1.41 | 14.38 | 2.03 | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2025 | Noregs vestlegaste o-løp | B-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2022 | Treningsløp Kleppa | V | 1.29.20 | 8 /9 | 28.49 | 23.38 | 7.37 | – | – | – |
| 01.06.2022 | Treningsløp Mollandsmarki | EK | 2.01.15 | 5 /4 Brutt | – | – | – | – | – | – |