Løperprofil
Olav Engen
Ringerike
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.46
- Løpskapasitet
- 13.38
- O-evne
- 1.08
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.25
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 23.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1871 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,5527 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1517 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,56 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9864 |
| bomVekt | 3,6 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4094 |
| bomStorSigma | 0,7767 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0744 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3628,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3929,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.45
- Løpskapasitet
- 12.31
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.59
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 02.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4353 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,8056 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0748 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,3 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1491 |
| bomVekt | 3,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2072 |
| bomStorSigma | 0,5942 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0807 |
| havariVekt | 0,48 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4644,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4725,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.44
- Løpskapasitet
- 12.16
- O-evne
- 1.28
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 2.53
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 03.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0381 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,068 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,082 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1904 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,2 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8913 |
| bomVekt | 5,82 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4518 |
| bomStorSigma | 0,7927 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0469 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7324 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2897,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3242,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.21
- Løpskapasitet
- 7.51
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 7.49
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 19.03.2012)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4745 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1231 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,6074 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,05 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9983 |
| bomVekt | 0,04 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4075 |
| bomStorSigma | 0,821 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1876,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2236,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 40 | 02.07.2022 3+3 i Sälen, bom 2.41 | 40 | – |
| Bom over fem minutter | 67 | 01.05.2012 Ringerikskarusellen III, Fossekallen IL, bom 8.53 | 67 | – |
| Bom over ti minutter | 91 | hele karrieren siden 2012 | 91 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.09.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta | A15- | 26.40 | 18 /18 | 3.06 | 19.52 | 2.19 | – | – | – |
| 23.09.2023 | Kraftløpet | K-sprint | 53.56 | 10 /17 | 1.46 | 19.59 | 0.39 | 16.29 | 1.00 | – |
| 03.07.2022 | 3+3 i Sälen | Lätt 2,5 km | 32.24 | 10 /33 | 1.57 | 14.28 | 0.52 | 14.23 | 0.59 | – |
| 02.07.2022 | 3+3 i Sälen | Lätt 2,5 km | 38.45 | 14 /35 | 2.46 | 15.48 | 1.08 | 14.23 | 0.59 | – |
| 01.07.2022 | 3+3 i Sälen | Lätt 2,5 km | 28.09 | 8 /31 | 1.28 | 14.35 | 0.46 | 14.23 | 0.59 | – |
| 02.09.2018 | KM-Stafett Hedmark og Oppland - Individuelt tilbud | C-ÅPEN | 27.39 | 5 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 01.05.2012 | Ringerikskarusellen III, Fossekallen IL | 2 km, H åpen - kort | 51.32 | 7 | 10.36 | 18.44 | 3.51 | – | – | – |
| 22.04.2012 | Norwegian Spring - Solrenningen | H 13-16C | 38.33 | 15 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2012 | Norwegian Spring - Vårstafetten | Løype: 3 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.03.2012 | ROL Gate-o-løp Ulleraal | Rekrutt 2.2 km | 21.59 | 4 | 0.41 | 11.38 | 0.22 | – | – | – |