Løperprofil
Clara Berlin
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1030 av 2062
Nr. 1030 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 291 av 366 i klassen D21–34 (senior) · nr. 23 av 30 i 1996-kullet
- Forventet kmtid
- 13.58
- Løpskapasitet
- 12.46
- O-evne
- 1.12
- Jevnhet ±
- 8,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.18
- Sikkerhet
- 17
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 72 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 25 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1209 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1252 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0838 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0218 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 16,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2896 |
| bomVekt | 194,92 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2759 |
| bomStorSigma | 0,6822 |
| antallBom | 85 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0346 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1205 |
| havariVekt | 10,09 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0033 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5484 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0035 |
| fartSesongSin | −0,0082 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3397,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3719,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 56 | 29.06.2025 Sälen 3+3, etapp 3, medel, bom 2.06 | 94 | nr. 1416 |
| Bom over fem minutter | 70 | 28.06.2025 Sälen 3+3, etapp 2, lång, bom 9.32 | 202 | nr. 3436 |
| Bom over ti minutter | 387 | hele karrieren siden 2023 | 387 | nr. 2623 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 5 | d mellom | 38.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 høst 2026 løp 3 og Kolls klubbmesterskap | d17 | 1.00.28 | 8 /10 | 4.34 | 14.51 | 1.07 | 13.58 | 1.13 | |
| 02.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 4 | d mellom | 37.51 | 10 /19 | 2.53 | 15.42 | 1.12 | 13.43 | 1.17 | |
| 26.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d mellom | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 7. løp høst | d17 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | d17 | 53.41 | 3 /7 | 4.16 | 13.27 | 1.04 | 13.27 | 1.20 | |
| 29.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 3, medel | D21 | 48.39 | 26 /30 | 4.43 | 12.48 | 1.14 | 13.27 | 1.23 | |
| 28.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 2, lång | D21 Kort | 1.21.48 | 7 /10 | 12.18 | 13.12 | 1.59 | 13.27 | 1.23 | |
| 27.06.2025 | Sälen 3+3, etapp 1, medel | D21 | 58.58 | 20 /28 | 5.18 | 12.33 | 1.08 | 13.27 | 1.23 | |
| 24.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 6 | d17 | 47.56 | 4 /8 | 2.29 | 11.48 | 0.37 | 13.27 | 1.23 | |
| 10.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 4 | d17 | 52.07 | 3 /4 | 3.29 | 12.17 | 0.49 | 13.27 | 1.23 | |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | d17 | 1.06.32 | 1 /2 | 11.39 | 14.50 | 2.36 | 13.27 | 1.23 | |
| 27.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | d17 | 55.16 | 3 /3 | 4.18 | 13.01 | 1.01 | 13.49 | 1.21 | |
| 20.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d17 | 49.46 | 1 /1 | 5.37 | 13.23 | 1.31 | 13.49 | 1.21 | |
| 12.10.2024 | OBOS OSLO O-KAOS | Lang damer | 1.21.11 | 4 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 24.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 6 | d mellom | 33.18 | 5 /19 | 3.06 | 14.19 | 1.20 | 14.05 | 1.26 | |
| 10.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4 | d17 | 59.11 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 3 | d mellom | 34.25 | 3 /18 | 1.33 | 11.40 | 0.32 | 14.05 | 1.26 | |
| 20.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 1 | d mellom | 41.35 | 4 /21 | 2.48 | 13.12 | 0.53 | 14.25 | 1.37 | |
| 30.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 3, medel | D21 | 52.31 | 22 /27 | 10.12 | 15.03 | 2.55 | 14.50 | 1.47 | |
| 29.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 2, lång | D21 Kort | 1.08.53 | 3 /6 | 0.32 | 12.53 | 0.06 | 14.50 | 1.47 | |
| 28.06.2024 | 3+3 i Sälen, etapp 1, medel | D21 | 56.02 | 24 /26 | 10.20 | 15.54 | 2.56 | 14.50 | 1.47 | |
| 18.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7 | d17 | 1.09.20 | 3 /4 | 11.52 | 15.45 | 2.42 | 14.50 | 1.47 | |
| 11.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | d17 | 57.58 | 3 /5 | 3.48 | 13.21 | 0.53 | 14.50 | 1.47 | |
| 04.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d17 | 1.14.33 | 4 /5 | 12.54 | 16.12 | 2.48 | 14.50 | 1.47 | |
| 28.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 5, lång, jaktstart | D21 Kort-1 | 1.15.00 | 117 /151 | 14.41 | 16.37 | 3.15 | 15.57 | 2.15 | – |
| 27.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 4, medel | D21 Kort-1 | 1.07.04 | 119 /151 | 13.01 | 17.43 | 3.26 | 15.57 | 2.15 | – |
| 26.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 3, medel | D21 Kort-1 | 52.40 | 98 /151 | 4.15 | 14.08 | 1.08 | 15.57 | 2.15 | – |
| 24.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 2, lång | D21 Kort-1 | 1.13.34 | 102 /151 | 2.55 | 14.09 | 0.34 | 15.57 | 2.15 | – |
| 23.07.2023 | O-Ringen Åre, etapp 1, lång | D21 Kort-1 | 1.26.21 | 123 /151 | 10.18 | 17.17 | 2.04 | 15.57 | 2.15 | – |