Løperprofil
Linda Mononen
Kalevan Rasti
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
B-rankingen
9 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.32
- Løpskapasitet
- 8.57
- O-evne
- 0.35
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.15
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 2,0
- Typisk bom
- 63 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 18.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2325 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2353 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0695 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0262 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,97 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7236 |
| bomVekt | 118,34 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1426 |
| bomStorSigma | 0,6577 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0836 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1681 |
| havariVekt | 9,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0225 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,485 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0034 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2383,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2538,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.44
- Løpskapasitet
- 6.34
- O-evne
- 0.10
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.45
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 21.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2099 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2191 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0584 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1063 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7995 |
| bomVekt | 14,96 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0558 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,4 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7572 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2436,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2497,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.36
- Løpskapasitet
- 8.21
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 21.02.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4263 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4535 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,078 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1549 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,85 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7418 |
| bomVekt | 21,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4417 |
| bomStorSigma | 0,754 |
| antallBom | 16 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0526 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,72 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2592 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1964,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2259,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.23
- Løpskapasitet
- 8.50
- O-evne
- 1.33
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 2.35
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,367 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4227 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0855 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2224 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8789 |
| bomVekt | 5,86 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4802 |
| bomStorSigma | 0,8467 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0471 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8571 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2086,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2451,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 148 | 13.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4, bom 7.54 | 148 | – |
| Bom over fem minutter | 148 | 13.02.2024 Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4, bom 7.54 | 148 | – |
| Bom over ti minutter | 378 | hele karrieren siden 2021 | 378 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) | Svart 5 km | 56.08 | 75 /177 | 4.52 | 10.45 | 0.56 | 9.33 | 0.35 | |
| 17.10.2026 | SM, ultralång (Swedish League, #8, final) | D18 Elit | 2.01.41 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.09.2026 | Växjö OK:s höstdubbel med Pölder Cup, medel, avslutningshelg | D18 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2026 | SM, lång (Swedish League, #7), final | D18A | 1.08.04 | 18 /43 | 3.05 | 9.21 | 0.25 | 9.19 | 0.31 | |
| 12.09.2026 | SM, lång (Swedish League, #7), kval | D18-2 | 51.55 | 7 /32 | 0.17 | 8.49 | 0.03 | 9.19 | 0.31 | |
| 29.08.2026 | DM, medel, Halland + Småland | D18 | 37.53 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.08.2026 | SM, medel (Swedish League, #6), final | D18 A-Final | 35.02 | 17 /42 | 3.44 | 9.24 | 1.00 | 9.23 | 0.34 | |
| 21.08.2026 | SM, medel (Swedish League, #6), kval | D18-4 | 30.30 | 7 /27 | 2.10 | 9.24 | 0.40 | 9.23 | 0.34 | |
| 16.08.2026 | Bauertrampet, medel | D18 | 29.53 | 3 /20 | 1.18 | 8.24 | 0.22 | 9.23 | 0.34 | |
| 02.11.2025 | Höstracet + Pre-JWOC, middle | D16 | 26.33 | 1 /18 | 0.31 | 8.52 | 0.10 | 9.45 | 0.41 | |
| 01.11.2025 | Höstracet + DM, lång, Blekinge + Pre-JWOC, long | D16 | 41.29 | 1 /7 | 0.24 | 9.00 | 0.05 | 9.45 | 0.41 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival elite + 15-16 1 | D 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival elite + 15-16 1 | D 15 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 15 | 12.05 | 2 /33 | 0.00 | 6.27 | 0.00 | 7.15 | 0.09 | – |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | W16 | 51.00 | 12 /34 | 11.03 | 12.08 | 2.38 | 10.13 | 0.53 | – |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | W16 | 33.51 | 3 /40 | 3.39 | 9.22 | 1.01 | 10.13 | 0.53 | – |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | W16 | 43.26 | 1 /40 | 3.32 | 9.41 | 0.47 | 10.13 | 0.53 | – |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | W16 | 28.37 | 1 /38 | 1.52 | 8.26 | 0.33 | 10.13 | 0.53 | – |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | W16 | 11.58 | 4 /38 | 0.23 | 7.20 | 0.14 | – | – | – |
| 18.05.2023 | Swedish League, #5, medel (WRE) samt publiktävling | Svår 3 km | 37.09 | 34 /77 | 1.16 | 11.56 | 0.24 | – | – | – |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | W14 | 34.52 | 6 /28 | 6.58 | 13.09 | 2.38 | 11.01 | 1.04 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | W14 | 23.51 | 1 /28 | 0.09 | 10.05 | 0.04 | 11.01 | 1.04 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | W14 | 37.44 | 1 /27 | 4.54 | 9.46 | 1.16 | 11.01 | 1.04 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | W14 | 9.09 | 4 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | W14 | 20.39 | 1 /28 | 2.19 | 11.16 | 1.16 | 11.01 | 1.04 | |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D13 | 35.04 | 1 /134 | 0.13 | 8.51 | 0.03 | 11.02 | 0.47 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D13 | 24.59 | 18 /133 | 1.31 | 10.51 | 0.39 | 11.02 | 0.47 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D13 | 45.18 | 17 /134 | 3.37 | 11.18 | 0.54 | 11.02 | 0.47 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D13 | 47.25 | 16 /135 | 2.59 | 8.56 | 0.34 | 11.02 | 0.47 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D13 | 39.45 | 13 /134 | 2.32 | 10.30 | 0.40 | 11.02 | 0.47 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D12 | 28.12 | 6 /25 | 3.07 | 12.50 | 1.25 | 12.11 | 1.01 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D12 | 22.11 | 2 /27 | 0.28 | 9.44 | 0.12 | 12.11 | 1.01 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D12 | 27.00 | 8 /28 | 5.17 | 13.35 | 2.39 | 12.11 | 1.01 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D12 | 22.46 | 3 /29 | 0.38 | 10.55 | 0.18 | 12.11 | 1.01 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D12 | 21.32 | 6 /29 | 1.10 | 12.34 | 0.41 | 12.11 | 1.01 | – |