Løperprofil
Amanda Mononen
Kalevan Rasti
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
C-rankingen
6 løp
N-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.45
- Løpskapasitet
- 8.38
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 2.23
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 16.07.2021)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2702 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1235 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0787 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,2193 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0124 |
| bomVekt | 3,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4038 |
| bomStorSigma | 0,7343 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,048 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0757 |
| havariVekt | 0,17 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6996 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2296,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2594,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.47
- Løpskapasitet
- 9.59
- O-evne
- 1.48
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.14
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 96 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2479 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2769 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,099 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,22 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9442 |
| bomVekt | 4,9 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5617 |
| bomStorSigma | 0,7562 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0547 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2350,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2774,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.46
- Løpskapasitet
- 8.39
- O-evne
- 1.07
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.07
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 87 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 23.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,3869 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4286 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,079 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,108 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7275 |
| bomVekt | 21,37 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,467 |
| bomStorSigma | 0,6738 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,042 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 1,16 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8915 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0038 |
| fartSesongSin | −0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2043,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2305,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.49
- Løpskapasitet
- 6.33
- O-evne
- 1.16
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 1.34
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 30.07.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,6527 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,7646 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0817 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1828 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,03 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,896 |
| bomVekt | 7,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3382 |
| bomStorSigma | 0,8281 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0333 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0329 |
| havariVekt | 0,33 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1567,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 1870,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 138 | 28.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 3, bom 6.20 | 138 | – |
| Bom over fem minutter | 138 | 28.07.2022 O-Ringen Uppsala, etapp 3, bom 6.20 | 138 | – |
| Bom over ti minutter | 190 | hele karrieren siden 2021 | 190 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.05.2025 | Swedish League, #3, medel (WRE) | D14 | 33.16 | 16 /53 | 2.54 | 11.45 | 1.01 | – | – | – |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | D 11-12 | 23.03 | 10 /55 | 0.58 | 10.48 | 0.27 | 11.04 | 0.51 | |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | D 11-12 | 21.18 | 14 /57 | 1.51 | 11.32 | 1.00 | 11.04 | 0.51 | |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | D 11-12 | 13.40 | 2 /56 | – | – | – | – | – | – |
| 13.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 4 | W12 | 17.18 | 1 /13 | 0.08 | 8.43 | 0.04 | 10.39 | 0.55 | – |
| 12.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 3 | W12 | 17.54 | 1 /15 | 0.02 | 9.07 | 0.01 | 10.39 | 0.55 | – |
| 11.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 2 | W12 | 18.26 | 2 /15 | 1.30 | 10.32 | 0.51 | 10.39 | 0.55 | – |
| 10.02.2024 | Portugal "O" Meeting 2024 - Day 1 | W12 | 23.28 | 2 /18 | 4.13 | 10.55 | 1.58 | 10.39 | 0.55 | – |
| 10.02.2024 | Portugal O Meeting 2024 - Day 1 - Night Sprint | W12 | 17.49 | 2 /13 | – | – | – | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D10 | 20.32 | 15 /101 | 0.33 | 9.37 | 0.15 | 10.52 | 0.52 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | D10 | 15.09 | 19 /101 | 0.31 | 9.47 | 0.20 | 10.52 | 0.52 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | D10 | 37.09 | 30 /101 | 5.09 | 11.45 | 1.38 | 10.52 | 0.52 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | D10 | 21.05 | 16 /101 | 0.59 | 9.37 | 0.27 | 10.52 | 0.52 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | D10 | 19.23 | 9 /101 | 0.23 | 9.32 | 0.11 | 10.52 | 0.52 | – |
| 16.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 16.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 30.08 | 4 /23 | 3.12 | 11.31 | 1.13 | 11.43 | 1.04 | – |
| 15.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 15.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 32.07 | 6 /23 | 1.53 | 11.58 | 0.42 | 11.43 | 1.04 | – |
| 14.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 14.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 21.19 | 4 /24 | 2.22 | 10.18 | 1.09 | 11.43 | 1.04 | – |
| 12.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 12.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 17.04 | 3 /21 | 0.31 | 10.16 | 0.19 | 11.43 | 1.04 | – |
| 11.07.2021 | FIN5 suunnistusviikko 11.7.2021, Kuusamo-Posio | D9RR | 17.32 | 2 /22 | 0.14 | 10.19 | 0.08 | 11.43 | 1.04 | – |