Løperprofil
Espen Kjellberg
Odal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.05
- Løpskapasitet
- 11.13
- O-evne
- 3.52
- Jevnhet ±
- 7,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 164 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 19.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0081 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0149 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0731 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0456 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,11 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,6198 |
| bomVekt | 27,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,0974 |
| bomStorSigma | 0,8326 |
| antallBom | 14 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1216 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1228 |
| havariVekt | 4,27 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0018 |
| fartSesongSin | −0,0018 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2983,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4013,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.43
- Løpskapasitet
- 7.30
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 60 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 02.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,078 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0659 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0798 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0727 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1603 |
| bomVekt | 10,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0928 |
| bomStorSigma | 0,6648 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1013 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2783,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2859,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.09
- Løpskapasitet
- 10.17
- O-evne
- 4.52
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.17
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 5,3
- Typisk bom
- 129 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2183 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2868 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0815 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,83 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,96 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4936 |
| bomVekt | 7,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8572 |
| bomStorSigma | 1,0247 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0638 |
| havariVekt | 2,51 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2420,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3565,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.44
- Løpskapasitet
- 8.10
- O-evne
- 1.34
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 99 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 16.09.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,447 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,6416 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1014 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,32 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,79 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,871 |
| bomVekt | 4,03 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5906 |
| bomStorSigma | 0,7396 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0583 |
| havariVekt | 1,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1926,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2298,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 19.09.2026 Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap, bom 5.08 | 30 | nr. 8061 |
| Bom over fem minutter | 0 | 19.09.2026 Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap, bom 5.08 | 45 | nr. 8189 |
| Bom over ti minutter | 93 | 17.06.2025 Le Tour de Glåmdal / Postjakta #4, bom 10.09 | 93 | nr. 5190 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19.09.2026 | Le Tour de Glåmdal Finale / BKOK-klubbmesterskap | A 15- | 1.13.40 | 15 /15 | 22.30 | 16.39 | 5.05 | 15.06 | 3.55 | |
| 08.09.2026 | Postjakta løp 7 | C | 28.30 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.09.2026 | Postjakta løp 6 | B | 54.09 | 5 /5 | 16.07 | 14.19 | 4.16 | – | – | – |
| 18.08.2026 | Postjakta løp 5 | B | 42.27 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2026 | Klubbmesterskap Skog/ Postjakta løp nr.4 | H 17 | 57.39 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Odalsløpet | H-AL-åpen | 1.31.41 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Postjakta løp 2 | B | 37.45 | – | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2026 | Postjakta løp 1 | B | 33.13 | 5 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2026 | Le Tour de Glåmdal løp nr 1 / Karusell løp 1 | A15- | 30.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Postjakta #6 | C | 27.36 | 1 /5 | 3.56 | 7.17 | 1.02 | – | – | – |
| 02.09.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta | A15- | 10.29 | 7 /18 | 0.33 | 7.49 | 0.25 | 7.54 | 0.12 | – |
| 05.07.2025 | Morokulien 2-dagers, dag 1 | AL-åpen Herrer | 51.51 | 29 /31 | 11.08 | 13.06 | 2.49 | 13.56 | 3.20 | |
| 17.06.2025 | Le Tour de Glåmdal / Postjakta #4 | A15- | 1.16.06 | 7 /11 | 19.09 | 14.59 | 3.46 | 13.52 | 3.03 | – |
| 04.09.2024 | Le Tour de Glåmdal #6 | A15- | 1.01.38 | 13 /14 | 8.46 | 12.58 | 1.51 | – | – | – |
| 09.06.2024 | Odalsløpet / KM sprint | H 21- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | Le Tour de Glåmdal #2 | A15- | 32.04 | 16 /17 | 5.02 | 13.37 | 2.08 | – | – | – |