Løperprofil
Sebastian Bach
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
8 løp
C-rankingen
11 løp
B-rankingen
nr. 169 av 302
Nr. 169 av 302 blant menn i Norge · nr. 74 av 109 i klassen H13–14 · nr. 32 av 42 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 15.14
- Løpskapasitet
- 12.37
- O-evne
- 2.37
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 5,3
- Typisk bom
- 82 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0154 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0402 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0953 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0334 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4964 |
| bomVekt | 89,1 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4127 |
| bomStorSigma | 0,8332 |
| antallBom | 38 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0416 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0503 |
| havariVekt | 8,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0007 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,2014 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0038 |
| fartSesongSin | 0,0116 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2967,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3583 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 71 av 204
Nr. 71 av 204 blant menn i Norge · nr. 17 av 30 i klassen H13–14 · nr. 13 av 21 i 2013-kullet
- Forventet kmtid
- 12.22
- Løpskapasitet
- 10.30
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.39
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1944 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1865 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0796 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0513 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,99 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 8,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0695 |
| bomVekt | 75,08 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,446 |
| bomStorSigma | 0,8858 |
| antallBom | 26 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0451 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0421 |
| havariVekt | 5,57 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0027 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8684 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2477,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2922,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 17.10.2026 Blodslitet og NM ultralang, bom 2.23 | 62 | – |
| Bom over fem minutter | 50 | 16.08.2026 Fossumløpet med Trimtex-cup, bom 8.35 | 253 | – |
| Bom over ti minutter | 555 | 22.10.2024 Oppsals klubbmesterskap i nattorientering, bom 14.12 | 555 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | Skogsrushet | H 13-14 | 36.00 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 17.10.2026 | Blodslitet og NM ultralang | H 13-14 | 1.17.27 | 36 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2026 | Klubbmesterskap natt | H13-14 | 49.35 | 1 /1 | – | – | – | – | – | – |
| 13.09.2026 | Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup | H 13-14 | 1.00.21 | 13 /13 | 9.13 | 16.23 | 2.30 | 15.28 | 2.37 | |
| 06.09.2026 | Trimtex-cup fellesstart | H13-14 | 49.29 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2026 | Klubbmesterskap Oppsal orientering | H13-14 | 52.55 | 2 /5 | 3.28 | 13.20 | 0.52 | 15.31 | 2.35 | |
| 16.08.2026 | Fossumløpet med Trimtex-cup | H 13-14 | 49.59 | 19 /21 | 14.21 | 17.05 | 4.54 | 15.31 | 2.35 | |
| 16.06.2026 | Klubbmesterskap sprint - Oppsal Orientering | Ungdom C | 9.30 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | H13-14 | 50.30 | 36 /48 | 10.50 | 19.48 | 4.15 | 16.15 | 2.23 | |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | H 13-14 | 39.23 | 35 /48 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | H13-14 | 20.54 | 35 /50 | – | – | – | – | – | – |
| 07.06.2026 | Knut Valstads minneløp | H 13-14 | 57.29 | 4 /7 | 4.45 | 14.09 | 1.10 | 16.15 | 2.23 | |
| 31.05.2026 | Gromløpet | H 13-14 | 48.23 | 10 /14 | 14.50 | 18.24 | 5.38 | 16.27 | 2.32 | |
| 10.05.2026 | Nydalten | H 13-14 | 12.48 | 17 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 10.05.2026 | Nydalten | H 13-14 J | 40.51 | 19 /22 | 1.19 | 14.14 | 0.31 | 16.27 | 2.32 | |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | H13-14 | 53.52 | 10 /26 | – | – | – | – | – | – |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 13-14 | 28.04 | 18 /24 | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2026 | Smaaleneneløpet | H13-14 | 42.28 | 17 /18 | 2.26 | 16.30 | 0.57 | 17.12 | 2.06 | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H13-14 | 29.16 | 10 /27 | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 13-14 | 25.28 | 16 /25 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H13-14 | 22.38 | 19 /34 | – | – | – | – | – | – |
| 28.03.2026 | BBrave Oslo løp 1 - Run for the Children of Ukraine | H 13-14 | 55.26 | 7 /8 | 7.53 | 21.39 | 3.05 | – | – | – |
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H12 | 30.42 | 80 /133 | 6.04 | 14.22 | 2.50 | 13.41 | 1.46 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H12 | 15.41 | 59 /115 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H12 | 20.18 | 71 /104 | – | – | – | – | – | – |
| 28.10.2025 | Oppsals klubbmesterskap natt | H 11-12 | 21.54 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 18.10.2025 | Blodslitet | H 11-12 | 48.27 | 26 /52 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | O-troll Festivalen | H 11-12 | 44.26 | 30 /33 | 21.42 | (21.57) | 10.43 | 13.43 | 1.43 | |
| 16.09.2025 | KM Natt AOOK | H 11-12 | 26.45 | 1 /2 | 2.36 | 13.04 | 1.16 | 13.43 | 1.43 | |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | H 11-12 | 25.10 | 5 /13 | 1.28 | 12.03 | 0.42 | 13.43 | 1.43 | |
| 07.09.2025 | Follo 2-dagers, dag 2, Trimtex-cup jaktstart | H 11-12 | 21.05 | 2 /6 | 0.16 | 10.15 | 0.08 | 13.41 | 1.43 | |
| 06.09.2025 | Follo 2-dagers dag 1, Trimtex-cup | H 11-12 | 25.43 | 3 /8 | 0.45 | 11.29 | 0.20 | 13.43 | 1.43 | |
| 31.08.2025 | Knut Valstads Minneløp | H 11-12 | 34.01 | 4 /7 | 5.50 | 15.06 | 2.35 | 14.33 | 1.46 | |
| 19.08.2025 | Oppsals klubbmesterskap 2025 | H 11-12 | 22.19 | 2 /4 | 0.31 | 13.43 | 0.19 | 14.33 | 1.46 | |
| 25.05.2025 | Huldersprinten - Langdistanse | H 11-12 | 39.18 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | H 11-12 | 40.54 | 17 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2025 | KM mellomdistanse AOOK med Trimtex cup | H 11-12 | 28.46 | 15 /27 | 0.41 | 13.55 | 0.20 | 15.02 | 1.50 | |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | H 11-12 | 31.40 | 14 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | H11-12 | 52.39 | 24 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 22.10.2024 | Oppsals klubbmesterskap i nattorientering | H11 | 43.03 | 3 /3 | 16.14 | (23.08) | 8.43 | 15.52 | 2.26 | – |
| 19.10.2024 | Blodslitet | H 11-12 | 29.58 | 19 /45 | – | – | – | – | – | – |
| 15.10.2024 | Skumleløpet | C - Flaggermus | 33.04 | 2 /15 | 2.04 | 13.40 | 0.51 | 15.52 | 2.26 | – |
| 21.09.2024 | O-troll-festivalen | C-åpen 10-16 | 32.24 | – | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | H 11-12 | 33.29 | – | 4.17 | 19.17 | 2.28 | – | – | – |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | B-åpen 10-16 | 2.39.58 | – | 16.08 | 54.52 | 5.32 | – | – | – |
| 07.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 1 | H 11-12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | C-åpen 10-16 | 37.58 | – | – | – | – | – | – | – |