Løperprofil
Kathrine Madsen
Koll
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.26
- Løpskapasitet
- 13.36
- O-evne
- 0.50
- Jevnhet ±
- 9,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 13 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i desember (±0,5 %)
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 11.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1828 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0987 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0498 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,61 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0003 |
| bomVekt | 19,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1999 |
| bomStorSigma | 0,6099 |
| antallBom | 11 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,117 |
| havariVekt | 3,94 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6446 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0055 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3619,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3840,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.14
- Løpskapasitet
- 10.01
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 62 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 27.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2124 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2193 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,055 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1129 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,24 |
| bomVekt | 15,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1212 |
| bomStorSigma | 0,6304 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,103 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,041 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3715,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3797,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.54
- Løpskapasitet
- 13.54
- O-evne
- 3.00
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.27
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 120 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 09.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0832 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0125 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,135 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0782 |
| bomVekt | 4,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7848 |
| bomStorSigma | 0,9368 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1305 |
| havariVekt | 0,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3272,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3977,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
nr. 157 av 238
Nr. 157 av 238 blant kvinner i Norge · nr. 12 av 15 i klassen D40–44 · nr. 3 av 4 i 1984-kullet
- Forventet kmtid
- 17.04
- Løpskapasitet
- 13.07
- O-evne
- 3.57
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.38
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 4,3
- Typisk bom
- 139 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0273 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0266 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0996 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0369 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,5 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3148 |
| bomVekt | 109,57 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9323 |
| bomStorSigma | 0,9373 |
| antallBom | 51 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,086 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0665 |
| havariVekt | 6,39 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0139 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 2,0491 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0063 |
| fartSesongSin | −0,0054 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3098,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4030,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 10 | 25.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart, bom 2.53 | 29 | nr. 4907 |
| Bom over fem minutter | 41 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 13.36 | 77 | nr. 4569 |
| Bom over ti minutter | 41 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 13.36 | 85 | nr. 6468 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.08.2026 | OBOS NordmarkA 1-2-3 - bonus høst | Kort c | 34.40 | 8 /24 | 2.53 | 16.03 | 1.20 | 14.27 | 0.50 | |
| 11.08.2026 | OBOS NordmarkA 1-2-3 - bonus høst | Kort c | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Gul 10,0 | 1.57.41 | 12 /13 | 20.25 | 14.34 | 2.32 | 17.00 | 4.10 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Gul 10,0 | 1.48.23 | 13 /13 | 34.52 | 19.48 | 6.22 | 17.00 | 4.10 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Gul 10,0 | 1.21.53 | 11 /13 | 17.10 | 16.31 | 3.28 | 17.00 | 4.10 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Gul 10,0 | 3.17.34 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Gul 10,0 | 2.26.35 | 11 /13 | 19.37 | 13.39 | 1.50 | 17.00 | 4.10 | |
| 23.06.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 bonusløp | Kort c | 39.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Gul 10,0 | 2.17.04 | 15 /17 | 12.40 | 15.13 | 1.24 | 18.08 | 4.34 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Gul 10,0 | 3.13.58 | 15 /17 | 52.56 | 22.36 | 6.10 | 18.08 | 4.34 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Gul 10,0 | 1.41.12 | 15 /17 | 19.21 | 16.47 | 3.13 | 18.08 | 4.34 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Gul 10,0 | 2.08.40 | 11 /17 | 14.07 | 13.20 | 1.28 | 18.08 | 4.34 | |
| 03.06.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 3 | Kort c | 31.56 | 2 /10 | 1.17 | 13.14 | 0.32 | 12.37 | 0.53 | |
| 27.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 2 | Kort c | 0.00 | 1 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | -10 nybegynner | 22.49 | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.10.2024 | Lillomarka Nord Sør | D15km | 2.43.54 | 1 /9 | 3.53 | 9.25 | 0.13 | 11.07 | 0.58 | – |
| 17.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 5 | n/c åpen 13+ | 26.35 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 4 | n/c åpen 13+ | 7.06 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 05.09.2024 | Kolls klubbmesterskap | C-åpen | 33.56 | – | 5.40 | 16.33 | 2.46 | 12.53 | 1.46 | – |
| 27.08.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Høst - løp 2 | n/c åpen 13+ | 28.54 | 3 /8 | 6.24 | 16.21 | 3.37 | – | – | – |
| 24.08.2024 | Nydalten KM langdistanse | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 25.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 8 | n/c åpen 13+ | 19.57 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | d17 | – | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | B-åpen 17- | 59.36 | 21 /24 | 17.53 | 20.19 | 6.06 | – | – | – |
| 02.06.2024 | Knut Valstads Minneløp | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | AL-åpen | 37.20 | 18 /19 | 5.12 | 11.24 | 1.35 | 9.56 | 0.16 | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | ÅL | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.04.2024 | Halden O-Meeting Lang | C-åpen 17- | 30.39 | 2 /32 | 3.32 | 10.51 | 1.15 | – | – | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | D 70- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | ÅL | 24.07 | 13 /27 | 0.51 | 9.49 | 0.21 | 9.56 | 0.16 | – |
| 24.06.2023 | O-festivalen mellom øvrige klasser | C-åpen 17- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |