Løperprofil
Kenny Dalglish
Stavanger
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
18 løp
B-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
nr. 2242 av 3540
Nr. 2242 av 3540 blant menn i Norge · nr. 208 av 268 i klassen H45–49 · nr. 36 av 42 i 1981-kullet
- Forventet kmtid
- 13.02
- Løpskapasitet
- 10.57
- O-evne
- 2.05
- Jevnhet ±
- 9,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.19
- Sikkerhet
- 13
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±2,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 19 (sist 29.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,033 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0293 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0918 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0235 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 6,09 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,64 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4543 |
| bomVekt | 204,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5291 |
| bomStorSigma | 0,9015 |
| antallBom | 67 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0365 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1336 |
| havariVekt | 12,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0056 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4029 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0184 |
| fartSesongSin | 0,0185 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2914,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3470,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.13
- Løpskapasitet
- 10.00
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 58 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 09.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2055 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2829 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1122 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0486 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,68 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3274 |
| bomVekt | 27,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0652 |
| bomStorSigma | 0,5677 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,057 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1412 |
| havariVekt | 2,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0023 |
| fartSesongSin | 0,0037 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3707,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3787,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 63 av 302
Nr. 63 av 302 blant menn i Norge · nr. 1 av 13 i klassen H45–49 · nr. 1 av 2 i 1981-kullet
- Forventet kmtid
- 11.51
- Løpskapasitet
- 10.15
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 15,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 90 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i september (±3,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 25.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2292 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2404 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1534 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0357 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7729 |
| bomVekt | 90,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4959 |
| bomStorSigma | 0,9257 |
| antallBom | 22 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0355 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0654 |
| havariVekt | 7,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0039 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0171 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0091 |
| fartSesongSin | 0,0292 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2413,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2788,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.30
- Løpskapasitet
- 14.05
- O-evne
- 1.25
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.26
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,4
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0989 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1864 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0887 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,61 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,9 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7262 |
| bomVekt | 7,18 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5482 |
| bomStorSigma | 0,885 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0628 |
| havariVekt | 0,74 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3325,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3660,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 27 | 15.09.2026 Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei, bom 2.40 | 135 | nr. 2856 |
| Bom over fem minutter | 28 | 15.09.2026 Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei, bom 6.22 | 235 | nr. 5287 |
| Bom over ti minutter | 212 | 16.05.2026 Kretsløp Melshei (RR), bom 12.43 | 377 | nr. 3657 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.2026 | Torsdagsløp - Oktober | H 17-59 | 24.02 | 1 /3 | 2.13 | 11.10 | 1.02 | 13.02 | 2.05 | |
| 24.10.2026 | HARDHAUSEN | Åpen 2 | 1.33.11 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.09.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Finale - Melshei | H 17-59 | 48.32 | 18 /21 | 9.51 | 14.16 | 2.54 | 13.15 | 2.11 | |
| 22.08.2026 | KM Lang | H 40- | 1.31.11 | 4 /5 | 6.29 | 10.36 | 0.45 | 13.09 | 2.11 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Orange 4,0 | 43.32 | 1 /67 | 5.30 | 9.53 | 1.15 | 11.47 | 1.27 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Orange 4,0 | 37.33 | 2 /68 | 6.20 | 11.06 | 1.52 | 11.47 | 1.27 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Orange 4,0 | 29.08 | 1 /68 | 2.58 | 10.14 | 1.03 | 11.47 | 1.27 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Orange 4,0 | 47.04 | 1 /68 | 5.10 | 10.48 | 1.11 | 11.47 | 1.27 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Orange 4,0 | 48.32 | 1 /69 | 1.37 | 10.29 | 0.21 | 11.47 | 1.27 | |
| 10.07.2026 | Innendørsorientering, Sørlandsgaloppen | B-Løype | 34.44 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 09.07.2026 | Sørlandsgaloppen | B-åpen 17- | 20.23 | 5 /44 | – | – | – | – | – | – |
| 18.06.2026 | Torsdagsløp Juni - Godalen | H 17-59 | 24.44 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | B-åpen 17- | 2.22 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | B-åpen 17- | 17.26 | 1 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2026 | Tour de Orientering | B-åpen 17- | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 4 - Sandneshallen | B-åpen | 16.27 | 1 /14 | 0.02 | (11.01) | 0.01 | 15.42 | 1.45 | |
| 21.05.2026 | Torsdagsløp mai - Madlatuå | B-åpen | 1.04.32 | 1 /3 | 4.04 | 17.28 | 1.06 | 17.32 | 1.55 | |
| 16.05.2026 | Kretsløp Melshei (RR) | B-åpen 17- | 1.13.03 | 11 /14 | 16.48 | 22.15 | 5.11 | 17.32 | 1.55 | |
| 12.05.2026 | Ungdomscup m/nærløp - Løp 1 - Øksnevadskogen | C-åpen | 24.01 | 4 /7 | 0.38 | 15.39 | 0.26 | – | – | – |
| 09.05.2026 | Sprint utendørs før innendørs mesterskap | HAM | 27.18 | 7 /7 | 0.44 | 12.01 | 0.19 | 10.15 | 0.12 | |
| 19.04.2026 | Vestlandspremieren dag 3 Kristtornløpet | H 40- | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2026 | Vestlandspremieren dag 2, Sveio | H 17- | 0.00 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 17.04.2026 | Vestlandspremieren dag 1 Møllesprinten | H17 | 42.31 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 15.03.2026 | Sprint og Knock-Out NM test | Prolog | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 14.03.2026 | Vinterkarusell løp nr 7 Vagleskogen | Herrer - lang løype | 55.21 | 24 /30 | 3.41 | 12.11 | 0.49 | 13.53 | 2.24 | |
| 04.03.2026 | Nattløp nr 9 - Ulsnes | HL | 1.05.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.02.2026 | Torsdagsløp Februar | A -lang | 36.10 | 6 /8 | 1.21 | 11.11 | 0.25 | 13.54 | 2.27 | |
| 29.01.2026 | Torsdagsløp januar | B-mellom | 29.48 | 1 /9 | – | – | – | – | – | – |
| 19.11.2025 | Nattløp Hålandskogen | HM | 57.52 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 16.09.2025 | Ungdomscup 7 | H 17-59 | 33.53 | 14 /22 | 3.28 | 11.20 | 1.10 | 14.15 | 2.36 | |
| 09.09.2025 | Ungdomscup 6 - Madlatuå | H 17-59 | 49.07 | 14 /17 | 9.35 | 13.21 | 2.36 | 14.15 | 2.36 | |
| 26.08.2025 | Ungdomscup 5 Bakkebø/Lagård | H 17-59 | 21.41 | 3 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | KM Lang Sirdal | H 40- | 1.49.45 | 14 /16 | 8.45 | 12.21 | 0.59 | 14.46 | 2.43 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 40- | 1.03.53 | 10 /43 | 6.18 | 11.53 | 1.10 | 15.08 | 2.53 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 40- | 1.10.01 | 15 /15 | 15.52 | 17.22 | 3.56 | 15.08 | 2.53 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 40- | 58.16 | 15 /43 | 8.31 | 13.36 | 1.59 | 15.08 | 2.53 | |
| 06.07.2025 | Sørlandsgaloppen 2025 | H 40- | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2025 | Kretsløp lang (publikumsløp JWOC-uttak), Hjelmeland | H 40- | 1.47.47 | 15 /15 | 7.04 | 12.18 | 0.48 | 15.28 | 3.11 | |
| 31.05.2025 | Kretsløp mellom (publikumsløp JWOC-uttak), Hjelmeland | H 17- | 1.07.22 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Ungdomscup 3 | H 17-59 | 1.00.56 | 13 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2025 | Torsdagsløp på Gausel | H 17- | 22.03 | 3 /5 | 3.36 | 9.04 | 1.29 | 8.02 | 0.14 | – |
| 13.05.2025 | Ungdomscup 1 Njåskogen | H 17-59 | 1.09.57 | 23 /24 | 16.36 | 16.23 | 3.53 | 16.13 | 3.39 | |
| 27.04.2025 | Åpent Klubbmesterskap i innendørsorientering Sandneshallen | Herrer - Vanskelig | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 06.04.2025 | Vestlandspremieren-III | B-åpen 17- | 1.02.44 | 2 /9 | 11.06 | 17.05 | 3.01 | 15.21 | 2.14 | – |
| 05.04.2025 | Vestlandspremieren-II | B-open 17- | 22.13 | 1 /9 | 0.04 | 12.28 | 0.02 | 15.21 | 2.14 | – |
| 04.04.2025 | Vestlandspremieren-I | HB | 22.17 | 3 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2025 | Vinterkarusell 1+ i Sørmarka | HAM | 1.07.32 | 16 /18 | 24.46 | 21.16 | 7.48 | 16.16 | 3.34 | |
| 08.03.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL Vagleskogen | Herrer - mellomlang løype | 46.00 | 17 /38 | – | – | – | – | – | – |
| 09.11.2024 | Høstkarusell løp 1 - Tastaveden | HAM | 28.06 | 2 /20 | 1.41 | 10.54 | 0.39 | 15.05 | 2.48 | |
| 05.09.2024 | Familiedag på Krossberg og SO-cup løp 7 | H 17- | 58.19 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 40 | 23.30 | 20 /91 | 2.01 | 9.30 | 0.49 | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 40 | 1.11.20 | 20 /20 | 7.25 | 18.32 | 1.56 | 17.18 | 3.32 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 40 | 58.05 | 22 /91 | 3.12 | 13.07 | 0.43 | 17.18 | 3.32 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | H 40 | 2.08.16 | 23 /91 | 45.39 | 19.49 | 7.03 | 17.18 | 3.32 | – |
| 30.05.2024 | SO-cup løp 3 | H 17- | 1.26.33 | 6 /9 | 21.28 | 21.23 | 5.18 | – | – | – |
| Dato | Løp | Klasse | Lag | Etappe | Tid | Etappeplass | Lagets plass |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.08.2026 | KM Stafett | H17 | Stavanger Orienteringsklubb 1 | 3 | 55.36 | 4 | 4 |