Løperprofil
Karoline Dale Avlesen
Nittedal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
10 løp
C-rankingen
6 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.00
- Løpskapasitet
- 12.57
- O-evne
- 2.03
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.34
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 125 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 11 (sist 14.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,133 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,171 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1118 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0366 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1371 |
| bomVekt | 54,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8302 |
| bomStorSigma | 0,8175 |
| antallBom | 29 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1593 |
| havariVekt | 6,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0007 |
| fartSesongSin | 0,0115 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3448,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3994,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.59
- Løpskapasitet
- 14.27
- O-evne
- 2.32
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.04
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 12 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 15.06.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1217 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2434 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0876 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0605 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,34 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,84 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3135 |
| bomVekt | 12,12 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5244 |
| bomStorSigma | 0,8177 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,1179 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 2,31 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3401,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3997,5 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.27
- Løpskapasitet
- 13.58
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 13,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.48
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i oktober (±1,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 7 (sist 22.03.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,085 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1335 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1329 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0504 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,69 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,32 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1396 |
| bomVekt | 47,46 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3475 |
| bomStorSigma | 0,623 |
| antallBom | 18 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0814 |
| havariVekt | 3,44 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0026 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,663 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0186 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3295,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3647,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 14.09.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 5, bom 6.14 | 60 | – |
| Bom over fem minutter | 4 | 14.09.2026 Ni-Nitti-i-Nittedal 5, bom 6.14 | 165 | – |
| Bom over ti minutter | 289 | hele karrieren siden 2022 | 289 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14.09.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 5 | RødB | 1.01.14 | 6 /14 | 12.33 | 17.06 | 3.30 | 14.54 | 2.03 | |
| 24.08.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 4 / Tour of Lillomarka 2026 #9 | RødB | 42.41 | 12 /60 | 5.32 | 12.39 | 1.38 | 14.39 | 2.10 | |
| 23.08.2026 | Huldersprinten | D 13-14 | 52.07 | 12 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2026 | Klubbmesterskapet Nittedal | D 13-14 | 48.29 | 2 /4 | 7.12 | 18.06 | 2.41 | 17.56 | 2.41 | – |
| 14.06.2026 | Midtsommerløpet | D13-14 | 41.56 | 46 /48 | 7.09 | 21.30 | 3.40 | 17.56 | 2.41 | – |
| 13.06.2026 | Camp Stokke - innendørsorientering | D 13-14 | 29.55 | 25 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 13.06.2026 | Midtsommersprinten | D13-14 | 26.03 | 40 /47 | – | – | – | – | – | – |
| 30.05.2026 | NIttedalsløpet | D 13-14 | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.05.2026 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | RødB | 52.57 | 10 /16 | 7.03 | 17.34 | 2.24 | 17.06 | 2.14 | |
| 11.05.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #4 | DB | 1.14.07 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.03.2026 | KOK 2 dagers. Mellomdistanse | C-åpen 10-16 | 29.47 | – | 3.09 | 16.55 | 1.47 | 16.33 | 1.31 | |
| 21.03.2026 | KOK 2 dagers Sprint i Abra Havn | C-åpen 10-16 | 14.38 | – | – | – | – | – | – | – |
| 20.03.2026 | KOK 2 dagers Natt-o i Dyreparken | C-åpen 10-16 | 31.19 | – | 4.28 | 22.21 | 3.11 | 16.33 | 1.31 | |
| 01.11.2025 | Sesongfinalen 2025 | J12 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 27.10.2025 | Tumyrnatta | BlåC | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2025 | O-troll Festivalen | D 11-12 | 25.37 | 5 /23 | 2.28 | 12.40 | 1.13 | 14.27 | 1.34 | |
| 15.09.2025 | Klubbmesterskapet Nittedal | D 11-12 | 39.24 | 5 /8 | 4.39 | 16.27 | 1.56 | 14.27 | 1.34 | |
| 08.09.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 10 | DC | 39.36 | 5 /8 | 12.08 | 22.48 | 6.59 | 17.47 | 2.28 | |
| 16.06.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 3 | BlåC | 50.55 | 17 /22 | 12.32 | 21.41 | 5.20 | 17.15 | 2.25 | |
| 26.05.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | BlåC | 58.30 | 7 /12 | 11.39 | 18.39 | 3.43 | 16.42 | 2.02 | |
| 26.05.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | BlåC | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 05.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 2 | DC | 36.00 | 8 /15 | 8.32 | 20.37 | 4.53 | 16.42 | 2.02 | |
| 01.05.2025 | Høydepunktet med Trimtex cup lang | C-åpen 10-16 | 1.29.57 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2025 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | RødB | 22.32 | 5 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 21.09.2024 | O-troll-festivalen | D 11-12 | 23.12 | 3 /16 | 0.31 | 13.45 | 0.18 | 17.27 | 2.08 | – |
| 16.09.2024 | Klubbmesterskapet | D 11-12 | 50.38 | 3 /5 | 10.06 | 22.01 | 4.23 | 17.27 | 2.08 | – |
| 05.09.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 5 | BlåC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 4 | BlåC | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 3 | BlåC | 43.36 | 12 /20 | 10.06 | 17.37 | 4.05 | 15.25 | 1.27 | |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | D 11-12 | 48.26 | 14 /20 | 6.06 | 21.45 | 2.44 | – | – | – |
| 27.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 7 | DC | 33.23 | 4 /9 | 4.58 | 19.09 | 2.51 | 16.01 | 1.04 | |
| 23.05.2024 | Ni-Nitti i Nittedal 1 | BlåC | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 04.09.2023 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | N-åpen | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2023 | Ni-Nitti-i-Nittedal 1 | BlåC | 32.13 | 3 /10 | 2.08 | 15.13 | 1.00 | 15.20 | 0.46 | – |
| 30.05.2022 | Ni-Nitti-i-Nittedal 2 | GrønnN2 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2022 | Ni-Nitti i Nittedal 1 | BlåC | 42.27 | 4 /7 | 3.16 | 18.02 | 1.23 | – | – | – |
| 14.09.2021 | Klubbmesterskap Nittedal Orientering | N-åpen1 | – | – | – | – | – | – | – | – |