Løperprofil
Kari-Mette Avtjern
Hadeland
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.30
- Løpskapasitet
- 17.12
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 127 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−1,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mars (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 25.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4177 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4471 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0999 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0353 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 3,13 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,68 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,037 |
| bomVekt | 41,74 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,843 |
| bomStorSigma | 1,0258 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0447 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0419 |
| havariVekt | 7,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0173 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6856 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0009 |
| fartSesongSin | −0,0125 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4578,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5189,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 6 | 25.08.2026 Treningsløpcup 12, bom 21.28 | 30 | nr. 5941 |
| Bom over fem minutter | 6 | 25.08.2026 Treningsløpcup 12, bom 21.28 | 65 | nr. 7352 |
| Bom over ti minutter | 6 | 25.08.2026 Treningsløpcup 12, bom 21.28 | 65 | nr. 7972 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.08.2026 | Treningsløpcup 12 | 2.5 km BC | 1.18.59 | 4 /6 | 23.58 | 27.28 | 8.20 | 19.22 | 2.26 | |
| 18.08.2026 | Treningsløpcup 11 | 2.5 km BC | 1.05.42 | 3 /5 | 0.47 | 22.31 | 0.16 | 19.22 | 2.26 | |
| 16.06.2026 | Treningsløpcup 10 - Klubbmesterskap | B/C åpen | 47.37 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 19.05.2026 | Treningsløpcup 6 | 2.5 km BC | 40.24 | 7 /12 | 3.34 | 17.44 | 1.34 | 17.24 | 2.09 | |
| 28.04.2026 | Treningsløpcup 2 | 2.5 km BC | 40.45 | 8 /9 | 7.19 | 17.50 | 3.12 | 17.05 | 2.27 | |
| 21.04.2026 | Treningsløpcup 1 | 2.5 km BC | 47.09 | 7 /7 | 11.26 | 20.19 | 4.55 | 17.05 | 2.27 | |
| 10.06.2025 | Treningsløp (cupløp 7) | BC | 56.29 | 4 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 27.05.2025 | Treningsløp (cupløp 5) | BC | 1.37.58 | 5 /5 | 16.04 | (28.29) | 4.40 | 16.13 | 1.59 | |
| 20.05.2025 | Treningsløp (cupløp 4) | BC | 31.19 | 5 /8 | 0.31 | 13.24 | 0.13 | 16.13 | 1.59 | |
| 13.05.2025 | Treningsløp (cupløp 3) | BC | 41.51 | 2 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Treningsløp (cupløp 2) | BC | 48.06 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 15.06.2024 | Klubbmesterskap 2024 | N | 33.56 | – | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Treningsløpscup 4 2024 | BC | 38.39 | 3 /6 | 1.21 | 13.29 | 0.28 | 14.44 | 1.07 | – |
| 15.05.2024 | Treningsløpscup 3 | BC | 40.56 | 8 /8 | 4.35 | 17.13 | 1.56 | 14.44 | 1.07 | – |
| 30.08.2023 | Treningsløpcup 2023 - 12 | BC | 56.46 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2023 | Klubbmesterskap lang | B/C åpen | 1.06.12 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 27.04.2022 | Treningsløp 1 | N2 | 45.39 | – | – | – | – | – | – | – |