Løperprofil
Sivert Gording Hermo
Skøynar
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
B-rankingen
14 løp
Skogsrankingen
nr. 2213 av 3540
Nr. 2213 av 3540 blant menn i Norge · nr. 91 av 116 i klassen H15–16 · nr. 46 av 62 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 12.58
- Løpskapasitet
- 10.19
- O-evne
- 2.38
- Jevnhet ±
- 8,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 8
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 115 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Sesongprofil
- best i juni (±0,8 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 02.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0912 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0516 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0818 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0301 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,07 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 7,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4681 |
| bomVekt | 70,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7488 |
| bomStorSigma | 0,9078 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1585 |
| havariVekt | 12,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0081 |
| fartSesongSin | −0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2747,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3450,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 7.48
- Løpskapasitet
- 7.27
- O-evne
- 0.20
- Jevnhet ±
- 6,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,2
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0838 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0365 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,061 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0363 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,67 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,38 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3493 |
| bomVekt | 30,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4432 |
| bomStorSigma | 0,6677 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 2,07 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0,0011 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2764,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2890,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 177 av 302
Nr. 177 av 302 blant menn i Norge · nr. 27 av 34 i klassen H15–16 · nr. 24 av 28 i 2011-kullet
- Forventet kmtid
- 15.26
- Løpskapasitet
- 12.10
- O-evne
- 3.16
- Jevnhet ±
- 11,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 4,0
- Typisk bom
- 124 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 14 (sist 05.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0524 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0192 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1115 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,042 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1479 |
| bomVekt | 56,97 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,8163 |
| bomStorSigma | 0,9293 |
| antallBom | 32 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0526 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0978 |
| havariVekt | 8,24 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0093 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0297 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0064 |
| fartSesongSin | 0,0089 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2864,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3633,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.04
- Løpskapasitet
- 10.08
- O-evne
- 1.56
- Jevnhet ±
- 9,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.23
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,0
- Typisk bom
- 119 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 21.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2304 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1948 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0934 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,109 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9249 |
| bomVekt | 9,65 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7753 |
| bomStorSigma | 0,6902 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0597 |
| havariVekt | 1,19 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0004 |
| fartSesongSin | 0,0012 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2393,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2851,3 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.26
- Løpskapasitet
- 7.54
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.41
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 95 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 01.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,4679 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0113 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1085 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1634 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9183 |
| bomVekt | 2,85 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5579 |
| bomStorSigma | 0,7584 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0321 |
| havariVekt | 0,22 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 1890 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2257 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 30.09.2026 Nattløp, bom 2.49 | 62 | – |
| Bom over fem minutter | 27 | 02.09.2026 Skøynarkarusell 8 - Lynhalla nord, bom 18.56 | 69 | – |
| Bom over ti minutter | 27 | 02.09.2026 Skøynarkarusell 8 - Lynhalla nord, bom 18.56 | 212 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.10.2026 | KM natt | H 15-16 | 54.30 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2026 | Nattløp | A4/A6 | 44.43 | 9 | 6.03 | 9.05 | 1.14 | 7.29 | 0.14 | |
| 16.09.2026 | Skøynar-karusell 9 - Haugatjønna | A 3,7 | 56.19 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 09.09.2026 | O-sjuer 11/Bygdakamp 6 - Vulusjøen (Skallstuggu) | A4 | 1.04.59 | 18 | – | – | – | – | – | – |
| 02.09.2026 | Skøynarkarusell 8 - Lynhalla nord | A/B | 1.03.00 | 7 | 20.52 | 14.55 | 4.56 | 13.03 | 2.39 | |
| 30.08.2026 | KM lang og finale SMN-cup Inderøy | H 15-16 | 41.20 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2026 | Bygdakamp 5 - Lynhalla Nord | A4 | 1.06.55 | 16 | 8.28 | 12.25 | 1.34 | 12.46 | 2.15 | |
| 22.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap - Langdistanse | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2026 | Midt-Norsk Mesterskap • Ungdomsløp 6 - Sprint | H 15-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 15.08.2026 | Jubileumsløpet - Grønningen rundt | Halv Grønningen (A-nivå) | 1.27.07 | 8 /9 | 14.08 | 13.45 | 2.14 | 12.46 | 2.15 | |
| 10.06.2026 | Bygdakamp 4 - Torsbustaden | A4 | 41.54 | 8 | 2.40 | 9.39 | 0.37 | 12.10 | 2.00 | |
| 03.06.2026 | Skøynar-karusell 6 - Torsbustaden | A | 44.38 | 10 | 9.16 | 12.46 | 2.39 | 12.10 | 2.00 | |
| 27.05.2026 | Bygdakamp 3 | B | 43.47 | 27 | – | – | – | – | – | – |
| 20.05.2026 | Skøynar-karusell 5 - Våttåberget | A | 41.05 | 9 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2026 | KM sprint NTOK/SMN Cup nr 2 | H1516 | 18.50 | 5 /6 | 0.59 | 8.06 | 0.25 | 7.54 | 0.14 | – |
| 13.05.2026 | O-sjuer 5/Bygdakamp 2 - Masteråsen | A4 | 53.04 | DSQ | – | – | – | – | – | – |
| 09.05.2026 | KM Mellom NTOK | H 15-16 | 29.37 | Brutt | – | – | – | – | – | – |
| 26.04.2026 | Blåveisløpet | H 15-16 | 1.01.37 | 5 /5 | 18.02 | 16.35 | 4.51 | 12.56 | 2.01 | |
| 05.04.2026 | Vårsamling SK1 | B | 20.36 | 6 | 0.13 | 11.37 | 0.07 | 15.35 | 3.14 | |
| 28.12.2025 | Romjulsløp | A | 1.15.26 | 9 | 2.23 | 12.10 | 0.30 | 11.32 | 0.56 | – |
| 17.09.2025 | O-karusell 6, Bygdakamp 6 | B3 | 39.02 | 22 /32 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2025 | Skøynarkarusell 10 | B3 | 36.56 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 23.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, langdistanse | H 13-14 | 27.42 | 9 /13 | 1.26 | (11.12) | 0.35 | 16.45 | 3.30 | |
| 22.08.2025 | Midt-Norsk mesterskap, sprint | H 13-14 | 25.30 | 10 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | O-sjuer 8 / Bygdakamp 5 (Heståsdalen) | B3 | 47.46 | 31 | 8.59 | 16.49 | 3.10 | 16.45 | 3.30 | |
| 14.08.2025 | TA-cup 7 | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 13.08.2025 | Skøynarkarusell-7 | B3 | 40.06 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 14.06.2025 | Klubbmesterskap | C/B | 38.38 | 4 | 6.10 | 10.31 | 1.41 | 10.31 | 1.06 | – |
| 05.06.2025 | TA-cup 5 | H 13-14 | 33.52 | 4 /5 | 7.30 | 17.34 | 3.53 | 18.11 | 3.49 | |
| 04.06.2025 | O-karusell 3, Bygdakamp 3 | B 3 km | 46.59 | 23 /42 | 4.16 | 17.35 | 1.57 | 18.11 | 3.49 | |
| 28.05.2025 | Skøynarkarusell 5 | B3 | 52.05 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 25.05.2025 | Verdal 2-dagers | H 13-14 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.05.2025 | O-sjuer 5 / Bygdakamp 2 Nybrotta HL-arena | B3 | 55.32 | 36 | 2.25 | 17.42 | 0.46 | 17.58 | 3.50 | |
| 18.05.2025 | Vårløpet / KM mellomdistanse | H 13-14 | 44.15 | 9 /10 | 13.38 | 20.10 | 6.13 | 17.58 | 3.50 | |
| 11.05.2025 | Blåveisløpet | H 13-14 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | Bygdakamp nr 1 | A4/A6 | 35.02 | 33 | 3.16 | 9.43 | 0.54 | – | – | – |
| 03.04.2025 | TA-cup 1 | H 13-14 | 16.17 | 6 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2024 | Bygdakamp 6 | B3 | 48.19 | 25 | 5.47 | 14.25 | 1.44 | 17.42 | 4.04 | |
| 11.09.2024 | Skøynarkarusell 9 | B/C2,6 | 31.07 | 1 | 0.41 | 11.33 | 0.15 | – | – | – |
| 04.09.2024 | Skøynarkarusell 8 | C2 | 35.00 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| 24.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Langdistanse | H 13-14 | 1.02.28 | 10 /11 | 9.12 | 16.10 | 2.23 | 18.28 | 4.14 | |
| 23.08.2024 | Midt-Norsk mesterskap, Sprint | H 13-14 | 23.56 | 9 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 21.08.2024 | O7-7 / BK-5 Vulusjøen | C2 | 21.59 | 9 | 2.00 | 11.57 | 1.05 | 12.54 | 1.56 | |
| 14.08.2024 | Skøynarkarusell 7 | C2 | 40.57 | 2 | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | O-karusell 8. løp Ersåsen | C 2 KM | 32.51 | 4 | 6.24 | 15.25 | 3.24 | 14.15 | 2.10 | – |
| 19.06.2024 | Skøynarkarusell 6 | B | 44.25 | 4 | 7.24 | 17.31 | 2.55 | 19.36 | 4.40 | |
| 12.06.2024 | O7-6 / BK-4 Masteråsen | B3 | 1.11.18 | 47 | 24.29 | 22.38 | 7.46 | 19.36 | 4.40 | |
| 05.06.2024 | Skøynarkarusell 5 og O-sjuer | C2 | 32.53 | 9 | 3.40 | 15.15 | 1.42 | 14.15 | 2.10 | – |
| 01.06.2024 | Klubbmesterskap | C/B | 51.49 | 3 | – | – | – | – | – | – |
| 01.06.2024 | Klubbmesterskap | N | 17.50 | – | 3.42 | 8.05 | 1.41 | – | – | – |
| 29.05.2024 | Bygdakamp 3 / O-karusell 3 | B 3 km | 56.59 | 32 /39 | 8.44 | 18.58 | 2.54 | 19.07 | 3.35 | – |
| 23.05.2024 | U-cup 4 / KM Sprint | H 13-14 | 21.00 | 8 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 15.05.2024 | Skøynarkarusell 4 | B3 | 1.21.44 | 5 | 18.53 | 24.42 | 5.42 | 19.07 | 3.35 | – |
| 08.05.2024 | Bygdakamp 2 | B3 | 52.25 | 29 | 3.20 | 17.30 | 1.07 | 19.07 | 3.35 | – |