Løperprofil
Pernille Alvær Lie
Fana
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.40
- Løpskapasitet
- 17.13
- O-evne
- 1.26
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.32
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 73 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4211 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,8662 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0787 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,37 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,81 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4159 |
| bomVekt | 4,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2925 |
| bomStorSigma | 0,7705 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0709 |
| havariVekt | 0,54 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4584,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4967,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.40
- Løpskapasitet
- 10.27
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 5,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 61 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2538 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7032 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0824 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,72 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,212 |
| bomVekt | 3,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1058 |
| bomStorSigma | 0,6663 |
| antallBom | 3 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0818 |
| havariVekt | 0,37 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3873,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3954,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 27.33
- Løpskapasitet
- 21.51
- O-evne
- 5.41
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.39
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 4,9
- Typisk bom
- 195 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,5355 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,7905 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0852 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,058 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,76 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3775 |
| bomVekt | 15,91 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2737 |
| bomStorSigma | 0,8327 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0523 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0679 |
| havariVekt | 2,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0129 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,7979 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0012 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 5143,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 6482,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.55
- Løpskapasitet
- 16.37
- O-evne
- 2.18
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.18
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,6
- Typisk bom
- 83 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+2,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i november (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 19.08.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,262 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,349 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1142 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0661 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,29 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,1 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4043 |
| bomVekt | 23,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4191 |
| bomStorSigma | 0,8313 |
| antallBom | 21 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0435 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,056 |
| havariVekt | 2,64 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0295 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,6957 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0053 |
| fartSesongSin | 0,004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3924,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4466,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 17.03
- Løpskapasitet
- 12.24
- O-evne
- 4.39
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 2.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 196 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 10.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0156 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1816 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0954 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1158 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,19 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,23 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0797 |
| bomVekt | 5,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 5,2762 |
| bomStorSigma | 1,0142 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0306 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0003 |
| fartSesongSin | 0,0019 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2095 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 752,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2966,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4077 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | KM Sprint | D 13-14 | 19.57 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 03.10.2026 | KM Mellom | D 13-14 | 1.32.11 | 5 /5 | 32.10 | (45.07) | 15.44 | 27.35 | 5.43 | – |
| 08.09.2026 | Pokalkamp #6 | D13-14 | 1.11.53 | 3 /4 | 6.30 | 28.33 | 2.35 | – | – | – |
| 09.06.2026 | Åpent Klubbmesterskap | D 13-14 | 40.28 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 05.03.2026 | Fana IL Vintercup #3 2025/2026 | D-13 | 36.15 | 3 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 29.01.2026 | Fana IL Vintercup #2 2025/2026 | D-13 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 27.11.2025 | Fana IL Vintercup #1 2025/2026 | D-13 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 12.11.2025 | nattcup-2 25/26 | DC | 33.37 | 16 /20 | 5.36 | 32.20 | 5.23 | – | – | – |
| 16.09.2025 | Pokalkamp-8 Bergen | C-åpen 10-16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2025 | Pokalkamp-6 Bergen | C-åpen 10-16 | 45.30 | – | 4.02 | 17.24 | 1.45 | 20.30 | 2.42 | |
| 22.06.2025 | O-Festival lang | C-åpen 10-16 | 59.50 | 23 /27 | 11.14 | 30.25 | 5.43 | 22.04 | 3.11 | |
| 21.06.2025 | O-Festival mellom | C-åpen 10-16 | 50.57 | 16 /23 | 12.39 | 29.03 | 7.13 | 22.04 | 3.11 | |
| 20.06.2025 | O-Festival sprint | C-åpen 10-16 | 18.16 | – | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2025 | Pokalkamp-2 Bergen | C-åpen 10-16 | 59.03 | 7 /11 | 7.59 | 21.37 | 2.55 | 18.52 | 2.15 | – |
| 06.04.2025 | Vestlandspremieren-III | C-åpen 10-16 | 1.01.47 | 3 /6 | 11.26 | 20.57 | 3.53 | 18.52 | 2.15 | – |
| 05.04.2025 | Vestlandspremieren-II | C-open 10-16 | 37.03 | 6 /7 | 2.33 | 20.37 | 1.25 | 18.52 | 2.15 | – |
| 04.04.2025 | Vestlandspremieren-I | DC | 34.15 | 16 /18 | 3.35 | 17.03 | 1.47 | – | – | – |
| 19.09.2024 | Fana IL Klubbmesterskap i orientering 2024 | D 11-12 | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Pokalkamp 6/24 | N2-åpen 9-16 | 1.11.40 | – | 38.23 | (34.09) | 18.18 | 21.38 | 7.32 | – |
| 13.06.2024 | "Ungdomsløp" - For alle aldre | D11-12 | 45.12 | 1 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2024 | Pokalkamp 2/24 | N2-åpen 9-16 | 1.07.21 | 10 /12 | 27.25 | 28.39 | 11.40 | – | – | – |
| 05.09.2023 | pokalkamp 6 Bergen | N1-åpen -16 | – | – | – | – | – | – | – | – |