Løperprofil
Katharina Mauersberger
Statens Kartverk
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
8 løp
Sprintrankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 1851 av 2067
Nr. 1851 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 174 av 179 i klassen D45–49 · nr. 29 av 30 i 1981-kullet
- Forventet kmtid
- 20.07
- Løpskapasitet
- 17.21
- O-evne
- 2.46
- Jevnhet ±
- 10,2 %
- Usikkerhet ±
- 0.49
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,8
- Typisk bom
- 138 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±1,0 %)
- Løp i grunnlaget
- 9 (sist 13.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4257 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,4464 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1019 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0402 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,45 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3781 |
| bomVekt | 80,17 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,9253 |
| bomStorSigma | 0,832 |
| antallBom | 33 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0663 |
| havariVekt | 6,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0036 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9046 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0095 |
| fartSesongSin | −0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4615,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5352,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.06
- Løpskapasitet
- 11.44
- O-evne
- 0.22
- Jevnhet ±
- 6,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.22
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i april (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 28.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3704 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3996 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0655 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0299 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,56 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,16 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1788 |
| bomVekt | 44,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6659 |
| bomStorSigma | 0,6182 |
| antallBom | 13 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0824 |
| havariVekt | 3,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0043 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,577 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0027 |
| fartSesongSin | −0,0052 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4354,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4487,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.40
- Løpskapasitet
- 12.08
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.10
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 13.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,039 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,007 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1473 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9356 |
| bomVekt | 3,89 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5421 |
| bomStorSigma | 0,7583 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0321 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2899,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3268 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 28.09.2026 Klubbmesterskap Ganddal IL - Sandved, bom 3.14 | 32 | nr. 6268 |
| Bom over fem minutter | 13 | 13.05.2026 Bedriftsløp - Vagleskogen - R6, bom 6.00 | 86 | nr. 6543 |
| Bom over ti minutter | 233 | 26.10.2024 HARDHAUSEN, bom 10.59 | 233 | nr. 3472 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.09.2026 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Sandved | D-trim | 22.34 | 3 /4 | 5.10 | 16.32 | 3.47 | 12.07 | 0.22 | |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | D40 | 1.07.17 | 19 /21 | 19.24 | 23.53 | 6.53 | 19.59 | 2.56 | |
| 09.05.2026 | Åpent klubbmesterskap innendørs - Vågen VGS | Damer - Medium | 54.50 | 8 /14 | 13.15 | 14.09 | 3.26 | 10.59 | 0.21 | |
| 06.05.2026 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | D40 | 1.12.31 | 17 /17 | 10.29 | 25.27 | 3.41 | 19.59 | 2.56 | |
| 27.04.2026 | Åpent klubbløp Ganddal | Damer - mellomlang løype | 31.19 | 5 /10 | 1.45 | 11.56 | 0.40 | 10.43 | 0.17 | |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | D40 | 40.37 | 14 /15 | 5.52 | 23.07 | 3.20 | 19.36 | 2.38 | |
| 04.02.2026 | Nattløp løp nr 7 Neseskogen | Damer - kort løype | 46.05 | 2 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 21.01.2026 | Nattløp Sandnes IL *Melshei* | DM | 1.07.31 | 9 /10 | 11.22 | 18.00 | 3.02 | 19.00 | 2.39 | |
| 05.11.2025 | Nattløp Øksnevadskogen | Damer - kort løype | 40.56 | 2 /6 | 1.50 | 17.52 | 0.48 | 19.44 | 2.30 | |
| 21.10.2025 | Individuell løype trening Njåskogen | A-åpen | 1.16.12 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 20.08.2025 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R13 | D40 | 1.12.57 | 13 /16 | 21.49 | 25.27 | 7.37 | 21.01 | 3.35 | |
| 13.08.2025 | Bedriftsløp - Skadberg - R12 | DT | 40.00 | 30 /49 | 8.46 | (13.54) | 3.03 | 8.50 | 0.20 | – |
| 05.05.2025 | Klubbløp Lundehaugen skole | Damer - kort | 19.50 | 3 /10 | 2.34 | 7.54 | 1.01 | – | – | – |
| 05.03.2025 | Nattløp -Gausel | DM | 1.47.30 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.01.2025 | Nattløp Vatneli Skole | DK | 1.00.58 | 6 /8 | 12.17 | 20.31 | 4.08 | 20.27 | 3.11 | |
| 06.11.2024 | Nattløp Øksnevadskogen | Damer - kort løype | 1.28.50 | 6 /11 | 22.16 | (34.34) | 8.40 | 23.36 | 3.13 | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 2.07.56 | 16 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | D-trim | 52.00 | 5 /5 | 16.24 | 29.33 | 9.19 | – | – | – |
| 25.09.2024 | Bedriftsløp Lundehaugen - R18 | DT | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 17.09.2024 | Ungdomscup og nærløp Bogafjell | D-Ny | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2024 | Klubbløp Øksnevadskogen | Nybegynnerløype | 18.49 | 8 /11 | 3.34 | 15.01 | 2.51 | – | – | – |
| 07.05.2024 | Ungdomscup/nærløp Lundehaugen | C-åpen | 17.08 | 1 /5 | – | – | – | – | – | – |