Løperprofil
Elisabeth Øglænd
Ganddal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.59
- Løpskapasitet
- 14.11
- O-evne
- 0.48
- Jevnhet ±
- 7,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 07.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2269 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2486 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0764 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0504 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9474 |
| bomVekt | 23,51 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1782 |
| bomStorSigma | 0,6842 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0624 |
| havariVekt | 1,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,002 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,441 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0018 |
| fartSesongSin | 0,0014 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3775,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3989,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 18.01
- Løpskapasitet
- 15.42
- O-evne
- 2.19
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 2.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,5
- Typisk bom
- 98 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 25.08.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2045 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2334 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0877 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1282 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,11 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9897 |
| bomVekt | 3,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5857 |
| bomStorSigma | 0,965 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 0,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3694,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4239,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.39
- Løpskapasitet
- 12.09
- O-evne
- 1.30
- Jevnhet ±
- 8,3 %
- Usikkerhet ±
- 1.40
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0483 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0611 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0832 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1149 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,28 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,818 |
| bomVekt | 11,13 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5773 |
| bomStorSigma | 0,7748 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0443 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0686 |
| havariVekt | 0,68 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0043 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2868,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3222,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 35 | 08.02.2025 Vinterkarusell Gramstad , bom 4.22 | 55 | nr. 2323 |
| Bom over fem minutter | 97 | 26.10.2024 HARDHAUSEN, bom 5.50 | 99 | nr. 2795 |
| Bom over ti minutter | 197 | hele karrieren siden 2024 | 197 | nr. 3804 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.09.2026 | Åpent klubbløp Bogafjell - Plassatjern | Damer - kort løype | 27.27 | 1 /4 | 0.04 | 14.29 | 0.02 | 15.05 | 0.48 | |
| 08.03.2025 | Vinterkarusell Ganddal IL Vagleskogen | Damer - mellomlang løype | 48.33 | 12 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 08.02.2025 | Vinterkarusell Gramstad | Damer - mellomlang løype | 1.08.07 | 13 /17 | – | – | – | – | – | – |
| 25.01.2025 | Vinterkarusell Melsvatnet | JM | 45.13 | 6 /12 | – | – | – | – | – | – |
| 26.12.2024 | Juleløpet 2024, Vinterkarusellens 1. løp. | DM | 56.01 | 16 /30 | 3.35 | 15.25 | 0.59 | 16.11 | 1.00 | |
| 07.12.2024 | Høstkarusellen løp 3 - Kvernevik | DAM | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.11.2024 | Høstkarusell løp 2 - Ulsnes | DK | 29.23 | 1 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 26.10.2024 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.21.40 | 9 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 30.09.2024 | Klubbmesterskap Ganddal IL - Njåskogen | D-trim | 29.40 | 1 /5 | 1.42 | 16.51 | 0.58 | 16.49 | 1.06 | – |
| 27.08.2024 | Nærløp-Ungdomscup - Alsvik | B-åpen | 41.30 | 4 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 25.08.2024 | KM Stafett Bogafjell - Individuelle løyper | B-åpen 17- | 45.44 | 1 /5 | 5.48 | 16.33 | 2.06 | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 11.08.2024 | Geilo 4-dagers | B-åpen 17- | – | – | – | – | – | – | – | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 30.42 | 8 /230 | 1.28 | 12.48 | 0.37 | 13.44 | 1.16 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 45.21 | 12 /230 | 7.34 | 14.22 | 2.24 | 13.44 | 1.16 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 22.16 | 15 /56 | 0.06 | 12.36 | 0.03 | 13.44 | 1.16 | – |
| 30.06.2024 | Sørlandsgaloppen 2024 | C-åpen 17- | 19.40 | 17 /230 | – | – | – | – | – | – |
| 17.06.2024 | Klubbløp Vagleskogen | Damer - melloml B/C løype | 41.22 | 8 /12 | 8.48 | 21.39 | 4.36 | – | – | – |