Løperprofil
Jack Hay
OC Munchen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.16
- Løpskapasitet
- 9.01
- O-evne
- 1.15
- Jevnhet ±
- 9,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.09
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i august (±0,9 %)
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 19.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2273 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1465 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0974 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1064 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,27 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,02 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0238 |
| bomVekt | 31,8 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4509 |
| bomStorSigma | 0,8053 |
| antallBom | 28 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0738 |
| havariVekt | 1,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0073 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,6509 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0065 |
| fartSesongSin | 0,0064 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2401,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2734,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.37
- Løpskapasitet
- 6.25
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,6 %
- Usikkerhet ±
- 0.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 31.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2327 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1517 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0564 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1103 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,1 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,01 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9091 |
| bomVekt | 9,98 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2231 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0579 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0826 |
| havariVekt | 0,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9621 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2381 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2451,1 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 22 | 19.05.2024 BRL 2024 Mohorn, bom 2.28 | 55 | – |
| Bom over fem minutter | 78 | 19.02.2023 Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2, bom 6.28 | 78 | – |
| Bom over ti minutter | 167 | hele karrieren siden 2022 | 167 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.05.2024 | Trondheim Open, Jubileumsløp, KM sprint. | H 17-18 | 13.38 | 8 /11 | 0.07 | 6.59 | 0.04 | – | – | – |
| 19.05.2024 | BRL 2024 Mohorn | H -18 | 1.20.08 | 16 /22 | 4.38 | 11.23 | 0.39 | 10.55 | 1.16 | |
| 18.05.2024 | DM Mittel 2024 | H -18 | 32.30 | 12 /22 | 1.33 | 9.15 | 0.26 | 10.55 | 1.16 | |
| 21.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 4 | M16 | 1.00.22 | 20 /36 | 4.27 | 12.49 | 0.57 | 11.52 | 1.30 | |
| 20.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 3 | M16 | 36.26 | 18 /38 | 3.14 | 11.26 | 1.01 | 11.52 | 1.30 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 2 | M16 | 2.47.01 | 33 /39 | 6.42 | (28.28) | 1.09 | 11.52 | 1.30 | |
| 19.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Night Sprint | M16 | 9.44 | 17 /29 | – | – | – | – | – | – |
| 18.02.2023 | Portugal "O" Meeting 2023 - Day 1 | M16 | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 03.09.2022 | DM Sprint / WRE: Qualifikation | H-16 A | 14.20 | 7 /10 | 0.12 | 6.58 | 0.06 | – | – | – |
| 30.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H15 | 58.37 | 98 /165 | 9.57 | 12.08 | 2.04 | 12.27 | 2.01 | – |
| 29.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 4 | H15 | 42.01 | 98 /165 | 8.04 | 13.07 | 2.31 | 12.27 | 2.01 | – |
| 28.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 3 | H15 | 1.06.56 | 93 /165 | 12.28 | 12.40 | 2.22 | 12.27 | 2.01 | – |
| 26.07.2022 | O-Ringen Uppsala, etapp 2 | H15 | 1.17.38 | 114 /165 | 11.09 | 13.47 | 1.59 | 12.27 | 2.01 | – |
| 25.07.2022 | O-Ringen Uppsala | H15 | 45.12 | 58 /165 | 3.25 | 10.22 | 0.47 | 12.27 | 2.01 | – |