Løperprofil
Marte Gunleiksrud
Gjø-Vard
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.35
- Løpskapasitet
- 12.31
- O-evne
- 1.03
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.02
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,5
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 04.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1021 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0993 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0738 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,77 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9058 |
| bomVekt | 8,62 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3989 |
| bomStorSigma | 0,808 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0444 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0758 |
| havariVekt | 0,85 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3332,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3613,2 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.46
- Løpskapasitet
- 9.35
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 31.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1679 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2027 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0585 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0578 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,91 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9092 |
| bomVekt | 9,29 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,223 |
| bomStorSigma | 0,7076 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0536 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0855 |
| havariVekt | 0,76 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3554,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3624,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.45
- Løpskapasitet
- 14.23
- O-evne
- 2.22
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.00
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,6
- Typisk bom
- 114 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,2 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 28.10.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1168 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1112 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0865 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0582 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,2 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,26 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0349 |
| bomVekt | 11 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,732 |
| bomStorSigma | 0,7723 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0644 |
| havariVekt | 2,41 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0032 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0301 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,001 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3384,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3941,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.12
- Løpskapasitet
- 10.35
- O-evne
- 1.36
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.51
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 93 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 08.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1866 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3323 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1408 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8842 |
| bomVekt | 3,53 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5337 |
| bomStorSigma | 0,8176 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0667 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2499,6 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2878,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 0 | 28.10.2026 O-Mjøsa nattcup #5, bom 2.02 | 59 | nr. 8061 |
| Bom over fem minutter | 68 | 27.09.2024 KM Natt , bom 5.11 | 71 | nr. 3534 |
| Bom over ti minutter | 140 | hele karrieren siden 2024 | 140 | nr. 4459 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.10.2026 | O-Mjøsa nattcup #5 | B | 38.39 | 8 /12 | 2.05 | 14.50 | 0.48 | 16.45 | 2.22 | |
| 08.09.2026 | Klubbmesterskap skog 2026 - Gjø / Vard | B-åpen | 29.30 | 1 /3 | – | – | – | – | – | – |
| 19.08.2026 | Vestmjøsacup 5 | A | 29.24 | 19 /23 | – | – | – | – | – | – |
| 04.08.2026 | Innlandet BO løp 12 | D3.5 | 46.53 | 1 /10 | 3.58 | 13.27 | 1.08 | – | – | – |
| 31.05.2026 | KM sprint - Gjøviksprinten | D40 | 22.52 | 5 /6 | 0.30 | 10.13 | 0.13 | – | – | – |
| 06.05.2026 | Vestmjøsacup 1 | N | 13.58 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 07.05.2025 | Vestmjøsacup 1 | N | 26.50 | – | – | – | – | – | – | – |
| 27.09.2024 | KM Natt | B-åpen 17- | 47.41 | 1 /2 | 9.41 | 21.40 | 4.24 | 19.18 | 2.56 | – |
| 11.09.2024 | VestMjøsacup 7 | B | 49.23 | 9 /16 | 6.28 | 18.10 | 2.23 | 19.18 | 2.56 | – |
| 21.08.2024 | Vestmjøsacup 5 | B | 39.52 | 6 /14 | – | – | – | – | – | – |
| 08.05.2024 | Vest-Mjøsa cup 1 | C | 22.31 | 2 /10 | 2.47 | 9.56 | 1.14 | – | – | – |
| 01.05.2024 | Gjøviksprinten | B-åpen | 13.35 | 3 /4 | – | – | – | – | – | – |