Løperprofil

Dag Halsan

Frol

Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser

Utvikling

Grafen viser N-rankingen: tykk linje er rankingtallet (forventet kmtid) ved hvert månedsskifte, tynn linje er løpskapasiteten uten bom, og feltet mellom dem er bomtapet. Lavt er bra, så kurven stiger i grafen når løperen blir bedre. Prikkene er enkeltløp (justert kmtid); løp rankingen ser bort fra vises ikke.

20.0022.0024.0026.0028.0020252026O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen 29.08.2024: 28.28O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva 11.06.2025: 22.50O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) 27.08.2025: 25.37O-sjuer 3 - Masteråsen 22.04.2026: 27.41Kviknekarusell 6 05.06.2026: 23.09

Rankingtall

Alt rankingen vet om løperen akkurat nå — én blokk per ranking løperen har tall i. Plasseringene gjelder norgesrankingen slik den står i dag (løpere med sikkerhet på minst 5 og løp siste tolv måneder). Hold pekeren over et tall for forklaring; «alle parametrene» nederst i hver blokk viser modellens rå verdier. Klikk på et rankingnavn for å åpne eller lukke blokken.

B-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
17.07
Løpskapasitet
15.09
O-evne
1.58
Jevnhet ±
8,8 %
Usikkerhet ±
2.28
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,8
Typisk bom
90 s
Disk/brutt
6 %
Løp i grunnlaget
1 (sist 12.06.2024)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,1689
fartMuRaa (evne før krymping)0,281
fartSigma (dagsform-spredning)0,0877
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,1348
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,09
evidensVekt (sikkerheten)0,6
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0776
bomVekt2,86
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,5047
bomStorSigma0,7681
antallBom3
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0573
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0814
havariVekt0,22
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0
fartSesongSin0
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2349
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)764,9
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3565,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4026,9
beregnet05.11.2026

C-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
18.02
Løpskapasitet
16.31
O-evne
1.32
Jevnhet ±
8,7 %
Usikkerhet ±
1.50
Sikkerhet
1
Bommer per løp
3,5
Typisk bom
75 s
Disk/brutt
5 %
Sesongprofil
jevn hele året
Løp i grunnlaget
2 (sist 30.04.2025)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,2585
fartMuRaa (evne før krymping)0,3365
fartSigma (dagsform-spredning)0,0866
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,0966
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)0,3
evidensVekt (sikkerheten)1,33
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,0671
bomVekt7,92
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,3172
bomStorSigma0,7936
antallBom5
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0481
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0638
havariVekt0,6
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)−0,0002
fartSesongSin−0,0002
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2196
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)762,2
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)3899,7
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)4260,7
beregnet05.11.2026

N-rankingen

Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).

Forventet kmtid
22.33
Løpskapasitet
20.15
O-evne
2.18
Jevnhet ±
10,4 %
Usikkerhet ±
1.12
Sikkerhet
4
Bommer per løp
4,5
Typisk bom
87 s
Disk/brutt
3 %
Sesongprofil
best i september (±0,8 %)
Løp i grunnlaget
7 (sist 05.06.2026)
Alle parametrene
fartMu (evne, ln-rom, krympet)0,4736
fartMuRaa (evne før krymping)0,5161
fartSigma (dagsform-spredning)0,1035
fartTau (usikkerhet på fartMu)0,052
fartVekt (tidsvektet løpsvekt)1,95
evidensVekt (sikkerheten)4,46
bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet)1,4182
bomVekt27,17
bomStorMu (bomstørrelse, ln sek)4,4651
bomStorSigma0,8372
antallBom22
havariSeriost (disk/brutt, konkurranse)0,0316
havariTrening (disk/brutt, trening)0,0239
havariVekt3,76
fartLengdeSens (distanseprofilen)0
fartLengdeSnitt (vant ln-lengde)0
fartSesongCos (sesongprofilen)0,0033
fartSesongSin0,0073
bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk)0,2095
kmTidRef (anker: snittets rentid s/km)752,6
renTidRef (rentid på referanseløypa, s)4843,4
forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s)5393,4
beregnet05.11.2026

Streaker

Poster tatt på rad siden forrige bom over terskelen — alle løpstyper teller, og disk nullstiller. Bare analyserte strekk regnes med (152 poster totalt i karrieren), så tallene er minimumstall. Se hele streaklisten.

Terskel Streak Uten slik bom siden Lengste Plass
Bom over to minutter 6 05.06.2026 Kviknekarusell 6, bom 3.35 40 nr. 5895
Bom over fem minutter 12 22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen, bom 7.54 98 nr. 6617
Bom over ti minutter 152 hele karrieren siden 2024 152 nr. 4268

Løp

18 løp vist. Justert kmtid er rankingens vurdering av dette ene løpet — løping og bom samlet, omregnet til km-tid i en gjennomsnittlig o-løype, og dermed sammenlignbar med forventet kmtid: løperens samlede ranking ved første månedsskifte etter løpet (ranking nå for de ferskeste løpene). O-prest. er bomtapets andel av den justerte kmtiden, og o-evne-andelen står ved siden av forventet kmtid. Tall i parentes er enkeltløp så langt fra løperens nivå at rankingen i praksis ser bort fra dem — oftest småfelt uten reell referanse. Fargen viser hvilken ranking løpet teller i: skogsrankingen (vanlig tekst), sprint, B-løyper, C-løyper og N-løyper.

Dato Løp Klasse Tid Plass Bommet Justert kmtid O-prest. Forventet kmtid O-evne Terning
05.06.2026 Kviknekarusell 6 N1 47.20 20 6.30 23.09 3.11 21.29 2.16
20.05.2026 O-sjuer 6 - Gjeldsåsen N1 47.20 14 – – – – – –
22.04.2026 O-sjuer 3 - Masteråsen N1 46.52 24 8.32 27.41 5.02 22.30 2.19
15.04.2026 O-sjuer 2 - Staupsmarka N1 24.20 34 – – – – – –
08.04.2026 O-sjuer 1 - Røstad N1 19.14 33 – – – – – –
10.09.2025 O-sjuer 11 Røstad N1 35.39 15 – – – – – –
27.08.2025 O-sjuer 9 Furuhevilen (Dalaelva) N1 25.03 17 6.01 25.37 6.09 20.47 2.06
11.06.2025 O-sjuer 6 Storåsen/Langåselva N1 51.13 10 6.09 22.50 2.44 21.54 1.51
07.05.2025 Bygdakamp nr 1 N-åpen 30.37 – – – – – – –
30.04.2025 O-sjuer 3 Masteråsen C2 37.10 10 2.17 19.21 1.11 19.05 1.22 –
09.04.2025 O-sjuer 1 Staupsmarka B3 46.23 32 – – – – – –
29.08.2024 O-sjuer 8/U-cup, Furuhevelen N1 1.01.39 22 7.33 28.28 3.29 25.19 1.41
12.06.2024 O7-6 / BK-4 Masteråsen B3 57.37 40 4.11 18.17 1.20 – – –
05.06.2024 Skøynarkarusell 5 og O-sjuer C2 51.19 12 5.27 23.48 2.32 – – –
29.05.2024 Bygdakamp 3 / O-karusell 3 Råtass 1.21.06 – 14.23 43.16 7.40 – – –
08.05.2024 Bygdakamp 2 N1 46.15 – 5.52 (43.29) 5.31 24.39 1.24 –
24.04.2024 O7-2 Børsåsen N1 41.30 32 2.43 29.23 1.55 – – –
17.04.2024 O-karusell 1 / Bygdakamp 1 N 1 / Råtass 30.02 – – – – – – –

Løp per år

2024: 7 løp720242025: 6 løp620252026: 5 løp52026