Løperprofil
Ingelin Østrem Sandve
Viking
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
17 løp
B-rankingen
8 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.25
- Løpskapasitet
- 18.34
- O-evne
- 0.51
- Jevnhet ±
- 8,5 %
- Usikkerhet ±
- 1.37
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 10.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,4956 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,563 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0849 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0799 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,83 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9978 |
| bomVekt | 10,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2548 |
| bomStorSigma | 0,5752 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,068 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0031 |
| fartSesongSin | −0,0035 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4942,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 5170 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 875 av 1118
Nr. 875 av 1118 blant kvinner i Norge · nr. 53 av 59 i klassen D40–44 · nr. 10 av 13 i 1986-kullet
- Forventet kmtid
- 10.34
- Løpskapasitet
- 10.21
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 7,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.13
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 57 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,9 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 01.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2445 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2489 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0697 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0201 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 10,87 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3029 |
| bomVekt | 155,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,0441 |
| bomStorSigma | 0,5435 |
| antallBom | 27 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0534 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0429 |
| havariVekt | 8,73 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0131 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,8132 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0042 |
| fartSesongSin | −0,0043 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3840,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3915,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
nr. 287 av 335
Nr. 287 av 335 blant kvinner i Norge · nr. 23 av 27 i klassen D40–44 · nr. 7 av 7 i 1986-kullet
- Forventet kmtid
- 20.30
- Løpskapasitet
- 17.41
- O-evne
- 2.49
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 0.55
- Sikkerhet
- 6
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 111 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 28.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,3232 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3306 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0439 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,99 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 5,63 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0546 |
| bomVekt | 41,01 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,7062 |
| bomStorSigma | 0,9786 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0573 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0596 |
| havariVekt | 3,23 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0003 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9251 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0041 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4161,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4825,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.32
- Løpskapasitet
- 15.09
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.35
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 81 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 03.06.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1722 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2012 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0874 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0919 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,46 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,48 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9262 |
| bomVekt | 7,09 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3905 |
| bomStorSigma | 0,7507 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0623 |
| havariVekt | 0,8 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0002 |
| fartSesongSin | −0,0003 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3577,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3903,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 16 | 16.06.2026 Sprintcup #4, bom 2.24 | 133 | nr. 3991 |
| Bom over fem minutter | 54 | 28.04.2026 Pokalkamp #2, bom 9.14 | 180 | nr. 3970 |
| Bom over ti minutter | 261 | 01.04.2025 Pokalkamp #1 Bergen, bom 11.12 | 261 | nr. 3272 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.09.2026 | Sprintcup #6 | D40- | 25.20 | 5 /8 | 0.10 | 10.02 | 0.04 | 10.34 | 0.12 | |
| 16.06.2026 | Sprintcup #4 | D40- | 33.10 | 9 /13 | 5.07 | 12.02 | 1.51 | 10.58 | 0.16 | |
| 05.05.2026 | Sprintcup #3 | D 40- | 30.00 | 8 /16 | 1.44 | 10.32 | 0.38 | 11.00 | 0.16 | |
| 28.04.2026 | Pokalkamp #2 | B-åpen 17- | 53.48 | 9 /15 | 11.13 | 22.45 | 4.45 | 20.26 | 2.44 | |
| 21.04.2026 | Pre-O Nore Neset | Pre-O A | 0.46 | – | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | SprintCup #2 | D 40- | 35.31 | 9 /14 | 5.39 | 11.52 | 1.53 | 11.07 | 0.17 | |
| 14.04.2026 | Pokalkamp #1 | B-åpen 17- | 1.24.57 | 11 /15 | 9.38 | 23.10 | 2.38 | 20.26 | 2.44 | |
| 07.04.2026 | Sprintcup #1 | D 40- | 30.01 | 8 /20 | 0.58 | 9.31 | 0.19 | 11.07 | 0.17 | |
| 17.03.2026 | Urb-O #9 Jaktstart | D17- | 39.05 | 4 /5 | 1.09 | 12.16 | 0.22 | 11.44 | 0.16 | |
| 17.02.2026 | Urb-O #8 Fellesstart | D40 | 42.36 | 4 /6 | – | – | – | – | – | – |
| 20.01.2026 | Urb-O #6 Individuell Start | D40 | 38.01 | 5 /5 | 1.33 | 12.27 | 0.30 | 11.32 | 0.17 | |
| 04.11.2025 | Urb-O #1 Individuell Start | D17- | 46.11 | 8 /9 | 6.00 | 15.41 | 2.02 | 11.21 | 0.18 | |
| 23.09.2025 | Sprintcup-6 Bergen | D 17- | 27.43 | 4 /5 | – | – | – | – | – | – |
| 26.08.2025 | Sprintcup-4 Bergen | D 17- | 23.27 | 5 /9 | 1.25 | 11.02 | 0.40 | 11.26 | 0.17 | |
| 10.06.2025 | Klubbmesterskap TIF Viking | D17-BC | 41.58 | 3 /4 | 2.19 | 18.55 | 1.03 | 18.52 | 0.54 | |
| 03.06.2025 | Pokalkamp-5 Bergen | C-åpen 17- | 32.35 | 4 /8 | 0.45 | 17.22 | 0.24 | 16.53 | 1.09 | – |
| 27.05.2025 | Sprintcup-3 Bergen | D 17- | 23.41 | 2 /2 | 1.27 | 10.56 | 0.40 | 11.17 | 0.19 | |
| 20.05.2025 | Pokalkamp-4 Bergen | C-åpen 17- | 54.29 | 6 /15 | 4.25 | 15.32 | 1.16 | – | – | – |
| 13.05.2025 | Pokalkamp-3 Bergen | B-åpen 17- | 37.24 | 10 /20 | 1.54 | 16.49 | 0.51 | 19.14 | 2.38 | |
| 06.05.2025 | Sprintcup-2 Bergen | D 17- | 31.23 | 12 /14 | 1.58 | 11.28 | 0.43 | 11.17 | 0.19 | |
| 29.04.2025 | Pokalkamp-2 Bergen | B-åpen 17- | 56.58 | 3 /13 | 3.09 | 17.40 | 0.59 | 20.19 | 3.08 | |
| 08.04.2025 | Sprintcup-1 Bergen | D 17- | 27.44 | 6 /6 | 1.41 | 11.20 | 0.41 | 11.20 | 0.22 | |
| 01.04.2025 | Pokalkamp #1 Bergen | B-åpen 17- | 1.03.57 | 14 /18 | 14.44 | 22.06 | 5.05 | 20.19 | 3.08 | |
| 21.01.2025 | Urb-O #4 vinteren 2024-2025 Free Challenge | D17- | 1.02.07 | 8 /10 | 16.58 | 16.07 | 4.24 | 11.22 | 0.23 | |
| 03.12.2024 | Urb-O #3 vinteren 2024-2025 Fellesstart | D17- | 1.01.21 | 7 /8 | – | – | – | – | – | – |
| 16.10.2024 | Nattcup24/25 | DC | 45.26 | 13 /15 | 1.40 | 21.37 | 0.48 | 19.21 | 1.00 | – |
| 17.09.2024 | Sprintcup 7/24 | D19- | 31.30 | 14 /14 | 1.15 | 10.53 | 0.26 | 11.02 | 0.16 | |
| 03.09.2024 | Sprintcup 6/24 | D 19- | 29.07 | 6 /9 | 3.56 | 12.07 | 1.38 | 11.02 | 0.16 | |
| 27.08.2024 | Pokalkamp 5/24 | B-åpen 17- | 1.06.17 | 8 /9 | 17.33 | 28.37 | 7.35 | 23.04 | 4.23 | |
| 20.08.2024 | Sprintcup 5/24 | D19- | 33.18 | 5 /6 | 1.56 | 12.32 | 0.44 | 11.16 | 0.13 | |
| 11.06.2024 | TIF Viking klubbmesterskap | D17-BC | 58.36 | 1 /1 | 3.49 | 20.08 | 1.19 | – | – | – |
| 28.05.2024 | Pokalkamp 3/24 | B-åpen 17- | 1.26.17 | 7 /10 | 25.25 | 26.00 | 7.40 | 21.28 | 4.09 | – |
| 14.05.2024 | Sprintcup 3/24 | D19- | 34.01 | 10 /12 | 2.29 | 12.50 | 0.56 | 11.01 | 0.14 | – |
| 07.05.2024 | Pokalkamp 2/24 | B-åpen 17- | 58.05 | 6 /13 | 5.04 | 19.33 | 1.42 | 21.28 | 4.09 | – |
| 23.04.2024 | Sprintcup 2/24 | D19- | 29.51 | 15 /17 | 1.52 | 11.32 | 0.43 | – | – | – |