Løperprofil
Håkon Bråten
Asker
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
14 løp
Sprintrankingen
17 løp
B-rankingen
10 løp
Skogsrankingen
nr. 1357 av 3557
Nr. 1357 av 3557 blant menn i Norge · nr. 353 av 481 i klassen H21–34 (senior) · nr. 22 av 31 i 1992-kullet
- Forventet kmtid
- 10.54
- Løpskapasitet
- 9.48
- O-evne
- 1.06
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.17
- Sikkerhet
- 12
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 8 %
- Distanseprofil
- best på lange (−2,0 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,2 %)
- Løp i grunnlaget
- 15 (sist 27.08.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1446 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1402 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0938 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0252 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 12,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1301 |
| bomVekt | 119,21 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2544 |
| bomStorSigma | 0,7596 |
| antallBom | 39 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0835 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0448 |
| havariVekt | 10,77 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0295 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,3298 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0081 |
| fartSesongSin | −0,0093 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2607,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2899,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
nr. 600 av 1659
Nr. 600 av 1659 blant menn i Norge · nr. 200 av 236 i klassen H21–34 (senior) · nr. 6 av 7 i 1992-kullet
- Forventet kmtid
- 6.54
- Løpskapasitet
- 6.41
- O-evne
- 0.13
- Jevnhet ±
- 4,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.07
- Sikkerhet
- 15
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±1,1 %)
- Løp i grunnlaget
- 18 (sist 11.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1909 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1909 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0477 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0174 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 7,52 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 14,6 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8379 |
| bomVekt | 264,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3387 |
| bomStorSigma | 0,8254 |
| antallBom | 19 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0474 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0424 |
| havariVekt | 10,06 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9797 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0106 |
| fartSesongSin | 0,0017 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2481,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2560,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.31
- Løpskapasitet
- 9.32
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 7
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 102 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 10 (sist 26.07.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2947 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,341 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0802 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0624 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,64 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 6,7 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8695 |
| bomVekt | 49,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6203 |
| bomStorSigma | 0,9015 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,042 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0815 |
| havariVekt | 3,13 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0014 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4239 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2241,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2708,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.51
- Løpskapasitet
- 10.13
- O-evne
- 1.38
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 1.49
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,8
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 20.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2227 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4374 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1424 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,58 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8397 |
| bomVekt | 2,81 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5477 |
| bomStorSigma | 0,8849 |
| antallBom | 0 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0605 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,32 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2411,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2797,4 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 41 | 24.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel, bom 4.09 | 138 | nr. 2020 |
| Bom over fem minutter | 64 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 7.28 | 261 | nr. 3656 |
| Bom over ti minutter | 270 | 08.03.2026 Fossum Inne-o, bom 11.21 | 402 | nr. 3228 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 11.09.2026 | Veteranmesterskapet sprint | AL-åpen | 16.32 | 4 /16 | 0.10 | 6.35 | 0.04 | 6.54 | 0.13 | |
| 27.08.2026 | Klubbmesterskap lang | Herrer A-kort | 45.29 | 2 /10 | 0.54 | 9.58 | 0.12 | 10.53 | 0.59 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | Blå 3,5 | 33.37 | 4 /102 | 1.13 | 9.08 | 0.20 | 10.58 | 1.03 | |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | Blå 3,5 | 37.20 | 15 /102 | 7.15 | 11.40 | 2.16 | 10.58 | 1.03 | |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | Blå 3,5 | 38.44 | 14 /102 | 7.45 | 11.46 | 2.21 | 10.58 | 1.03 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | Blå 3,5 | 34.20 | 6 /103 | 0.37 | 9.20 | 0.10 | 10.58 | 1.03 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | Blå 3,5 | 47.04 | 27 /103 | 2.33 | 12.29 | 0.41 | 10.58 | 1.03 | |
| 24.06.2026 | BBIK Poengløp #7 | A Lang | 59.35 | 7 | 5.02 | 11.33 | 0.59 | 11.15 | 1.08 | |
| 11.06.2026 | Klubbmesterskap sprint | H17- lang | 22.34 | 3 /9 | 0.05 | 6.49 | 0.02 | 7.04 | 0.13 | |
| 14.05.2026 | Eikerløpet | AK-åpen | 51.42 | 25 /69 | 4.21 | 11.36 | 0.59 | 11.04 | 1.02 | |
| 05.05.2026 | Oslo City Cup - Finale | H17- | 36.36 | 33 /106 | 0.04 | 7.18 | 0.01 | 7.05 | 0.14 | |
| 28.04.2026 | Oslo City Cup løp 4 | H 17- | 20.17 | 55 /92 | 0.02 | 6.44 | 0.01 | 7.01 | 0.14 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | AL-åpen | 1.14.21 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | H17 | 22.14 | 59 /120 | 0.25 | 6.47 | 0.08 | 7.01 | 0.14 | |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | H 17- | 18.54 | 59 /88 | 0.28 | 7.09 | 0.11 | 7.01 | 0.14 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | H17- | 17.05 | 91 /147 | 0.12 | 6.32 | 0.05 | 7.01 | 0.14 | |
| 25.03.2026 | Vintergate-O-løp nr. 6 2026 | Lang | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 08.03.2026 | Fossum Inne-o | Vanskelig H17 | 1.07.57 | 1 /2 | 21.55 | 9.28 | 3.03 | 7.02 | 0.16 | |
| 26.02.2026 | Vintergate-O-løp nr. 4 | Lang | 50.53 | 7 /13 | 6.13 | 7.41 | 0.56 | 7.01 | 0.12 | |
| 05.02.2026 | Vintergate-O-løp nr. 3 2026 | Lang | 46.29 | 7 /19 | 1.16 | 8.40 | 0.14 | 10.50 | 0.58 | |
| 22.01.2026 | Vintergate-O-løp nr. 2 | Lang | 32.21 | 7 /19 | 1.07 | 6.44 | 0.14 | 6.59 | 0.09 | |
| 08.01.2026 | Vintergate-O-løp nr. 1 | Lang | 45.39 | 9 /21 | 2.27 | 6.56 | 0.22 | 6.59 | 0.09 | |
| 31.12.2025 | Nyttårsløpet, OK Moss | AM-åpen | 52.39 | 5 /13 | 8.48 | 11.42 | 1.57 | 11.23 | 1.06 | |
| 20.09.2025 | Vakkertjernløpet | Herrer - mellomlang løype | 1.01.55 | 8 /15 | 6.04 | 11.42 | 1.09 | 11.25 | 0.55 | |
| 13.09.2025 | Hemingløpet med Trimtex-cup finale | AK-åpen | 44.00 | 3 /21 | 2.17 | 11.29 | 0.36 | 11.25 | 0.55 | |
| 31.08.2025 | Knut Valstads Minneløp | AK-åpen | 39.18 | 13 /37 | 2.36 | 10.56 | 0.43 | 11.06 | 0.52 | – |
| 28.08.2025 | Klubbmesterskap mellom | Herrer A-kort | 56.18 | 5 /6 | 4.14 | 12.20 | 0.56 | 11.06 | 0.52 | – |
| 26.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 5 | Röd 5,0 | 42.56 | 4 /21 | 5.15 | 10.02 | 1.14 | 11.08 | 1.43 | |
| 25.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 4 | Röd 5,0 | 49.54 | 7 /21 | 8.23 | 12.01 | 2.01 | 11.08 | 1.43 | |
| 22.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 2 | Röd 5,0 | 40.57 | 4 /21 | 1.34 | 9.39 | 0.22 | 11.08 | 1.43 | |
| 21.07.2025 | O-Ringen Jönköping, etapp 1 | Röd 5,0 | 44.57 | 3 /21 | 0.49 | 8.42 | 0.09 | 11.08 | 1.43 | |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | H17 | 20.25 | 59 /77 | 0.01 | 6.48 | 0.00 | 7.06 | 0.09 | |
| 29.04.2025 | KM sprint individuelt AOOK | AL-åpen | 22.48 | 8 /14 | 1.35 | 7.26 | 0.31 | 7.07 | 0.09 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | H 17- | 18.12 | 60 /84 | 0.07 | 6.56 | 0.03 | 7.07 | 0.09 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | AK-åpen | 44.11 | 16 /110 | 3.26 | 10.15 | 0.48 | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | H17- | 21.06 | 85 /113 | 0.54 | 7.12 | 0.18 | 7.07 | 0.09 | |
| 27.03.2025 | Vintergate O-løp nr. 6 | Mellom | 46.34 | 6 /31 | 1.10 | 7.12 | 0.11 | 7.07 | 0.08 | |
| 31.08.2024 | Ivar O løpet med Trimtex-cup | AL-åpen | 16.34 | 3 /12 | 0.31 | 7.17 | 0.14 | 7.08 | 0.08 | – |
| 14.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 3, lång | Medelsvår 5 km | 51.53 | 5 /37 | 5.09 | 10.53 | 1.05 | 11.40 | 1.55 | |
| 13.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 2, lång | Medelsvår 5 km | 45.06 | 2 /39 | 1.57 | 10.05 | 0.26 | 11.40 | 1.55 | |
| 12.07.2024 | Hallands 3-dagars, etapp 1, medel | Medelsvår 5 km | 58.38 | 4 /30 | 10.33 | 10.32 | 1.54 | 11.40 | 1.55 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 55.30 | 9 /101 | 9.33 | 12.15 | 2.07 | 12.35 | 2.25 | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 44.33 | 14 /128 | 14.48 | 14.17 | 4.45 | 12.35 | 2.25 | – |
| 21.06.2024 | Norsk O-Festival sprint | AK-åpen | 22.38 | 32 /101 | 0.20 | 7.21 | 0.06 | – | – | – |
| 09.06.2024 | KM mellomdistanse Gromløpet | B-åpen 17- | 31.01 | 1 /24 | 0.48 | 10.34 | 0.16 | 12.35 | 2.25 | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | B-åpen 17- | 12.42 | 1 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | C-åpen 17- | 18.29 | 1 /20 | 0.03 | 10.04 | 0.02 | – | – | – |
| 25.06.2023 | O-festivalen lang øvrige klasser | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |