Løperprofil
Marthe Lysaker
Indre Østfold
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.08
- Løpskapasitet
- 13.09
- O-evne
- 1.59
- Jevnhet ±
- 7,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.15
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 103 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 15.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1518 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1911 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0739 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0789 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,53 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,22 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3591 |
| bomVekt | 10,66 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6377 |
| bomStorSigma | 0,7951 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,067 |
| havariVekt | 1,04 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0901 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0005 |
| fartSesongSin | 0,0006 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3501,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4030,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.01
- Løpskapasitet
- 8.40
- O-evne
- 0.21
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.27
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,6
- Typisk bom
- 68 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 31.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0677 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1115 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0567 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0489 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,73 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,51 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,7905 |
| bomVekt | 15,32 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2187 |
| bomStorSigma | 0,6238 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0535 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0834 |
| havariVekt | 0,97 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0001 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9135 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | −0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3215,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3345,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.08
- Løpskapasitet
- 10.06
- O-evne
- 1.02
- Jevnhet ±
- 8,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.13
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 70 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 12.09.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,233 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,2298 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0798 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1041 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,35 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,41 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,8313 |
| bomVekt | 12,33 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2469 |
| bomStorSigma | 0,695 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0469 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0632 |
| havariVekt | 0,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,989 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0022 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2384,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2627,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 14 | 15.05.2025 Råtass #6, bom 3.36 | 44 | nr. 4292 |
| Bom over fem minutter | 64 | 16.05.2024 Råtass #3 Klubbmesterskap sprint, bom 5.09 | 64 | nr. 3632 |
| Bom over ti minutter | 102 | 07.09.2021 Klubbkarusell - Steinsfjellet, bom 14.03 | 102 | nr. 4995 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.05.2026 | KM Sprint Del 1 -Individuelt | D 21- | 26.13 | 6 /8 | 4.00 | 10.53 | 1.40 | 9.17 | 0.22 | – |
| 15.05.2025 | Råtass #6 | A/B | 1.00.45 | 10 /16 | 4.35 | 14.58 | 1.08 | 15.17 | 2.12 | |
| 08.05.2025 | Råtass #5 | B/C | 40.32 | 2 /5 | 8.50 | 17.10 | 3.45 | 15.17 | 2.12 | |
| 12.09.2024 | Råtass #11 | C | 39.05 | 3 /7 | 2.38 | 12.24 | 0.50 | 11.57 | 0.47 | |
| 30.05.2024 | Råtass #5 | C | 39.51 | 1 /9 | 0.10 | 11.33 | 0.03 | 12.00 | 0.46 | – |
| 23.05.2024 | Råtass #4 | B/C | 21.36 | 1 /7 | 2.11 | 12.12 | 1.14 | 12.11 | 1.08 | – |
| 16.05.2024 | Råtass #3 Klubbmesterskap sprint | D 17- | 30.56 | 2 /2 | 8.10 | 12.20 | 3.15 | – | – | – |
| 02.05.2024 | Råtass #2 | C | 27.33 | 1 /6 | 0.52 | 10.50 | 0.20 | 12.00 | 0.46 | – |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | C-åpen 17- | 20.14 | 1 /18 | 1.04 | 12.42 | 0.40 | – | – | – |
| 20.04.2024 | Lørdagskjappen | N2-åpen 17- | 17.56 | 1 /4 | – | – | – | – | – | – |
| 07.09.2021 | Klubbkarusell - Steinsfjellet | D Mellom | 1.26.29 | 2 /2 | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2018 | Nærløpskarusell Nord-Rogaland NK5 | D 17-K | 17.58 | 1 /1 | 0.03 | 13.18 | 0.02 | – | – | – |
| 03.04.2018 | Klubbkarusell 2 Haraldsvang | Damer - lang løype | 1.04.45 | 2 /3 | – | – | – | – | – | – |