Løperprofil
Anni Tanner
Odal OL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
5 løp
B-rankingen
4 løp
C-rankingen
5 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.54
- Løpskapasitet
- 11.35
- O-evne
- 1.20
- Jevnhet ±
- 8,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 03.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0231 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1907 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0875 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1081 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,33 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,4 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,226 |
| bomVekt | 13,99 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4257 |
| bomStorSigma | 0,6729 |
| antallBom | 15 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,067 |
| havariVekt | 1,03 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0013 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3081,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3434,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 14.43
- Løpskapasitet
- 12.48
- O-evne
- 1.55
- Jevnhet ±
- 7,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.42
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 3,2
- Typisk bom
- 108 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,5 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 4 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0005 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0281 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0775 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0467 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 2,87 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,73 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9086 |
| bomVekt | 24,95 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6813 |
| bomStorSigma | 0,736 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0408 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0836 |
| havariVekt | 3,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0074 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0286 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0 |
| fartSesongSin | 0,0002 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3010,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3463,2 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.33
- Løpskapasitet
- 8.36
- O-evne
- 0.57
- Jevnhet ±
- 9,0 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 7 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 18.06.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,395 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,4422 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,09 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1092 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,38 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,69 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7815 |
| bomVekt | 16,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1719 |
| bomStorSigma | 0,7744 |
| antallBom | 9 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0724 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0591 |
| havariVekt | 1,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0006 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5801 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0003 |
| fartSesongSin | 0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2029,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2254,4 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 4 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 2.52 | 62 | – |
| Bom over fem minutter | 116 | 06.05.2024 Tour of Lillomarka 2024 - løp 5, bom 5.37 | 116 | – |
| Bom over ti minutter | 196 | hele karrieren siden 2024 | 196 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D14 | 25.29 | 8 /10 | 7.02 | 17.25 | 4.48 | 14.41 | 1.48 | – |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D14 | 22.06 | 3 /10 | 0.59 | 12.34 | 0.34 | 14.41 | 1.48 | – |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D14 | 33.03 | 5 /10 | 3.37 | 15.24 | 1.41 | 14.41 | 1.48 | – |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D14 | 33.17 | 4 /10 | 0.32 | 13.42 | 0.13 | 14.41 | 1.48 | – |
| 18.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7 | d11-12 | 22.11 | 1 /6 | 0.12 | 9.27 | 0.05 | 11.32 | 0.40 | |
| 11.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | d11-12 | 33.26 | 1 /4 | 4.44 | 12.46 | 1.48 | 11.32 | 0.40 | |
| 04.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d11-12 | 25.53 | 1 /10 | 2.25 | 12.22 | 1.09 | 11.32 | 0.40 | |
| 03.06.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 8 | DC | 24.44 | 1 /9 | 2.10 | 13.09 | 1.09 | 14.10 | 1.19 | |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | d11-12 | 22.57 | 1 /6 | 0.51 | 10.49 | 0.24 | 11.34 | 0.45 | – |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | D 11-12 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | D11-12 | 10.52 | 1 /4 | 0.32 | 10.41 | 0.31 | 11.34 | 0.45 | – |
| 13.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 6 | DC | 42.36 | 3 /10 | 9.50 | 16.13 | 3.45 | 14.28 | 1.28 | – |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D11-12 | 9.01 | 2 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 5 | DC | 33.38 | 3 /13 | 7.55 | 14.55 | 3.31 | 14.28 | 1.28 | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | D11 | 29.03 | 6 /16 | – | – | – | – | – | – |
| 29.04.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 4 | DC | 38.39 | 2 /9 | 4.10 | 17.52 | 1.56 | 15.40 | 1.06 | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | D11-12 | 32.28 | 9 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 22.04.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 3 | DC | 32.29 | 1 /8 | 3.23 | 15.21 | 1.36 | 15.40 | 1.06 | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | D11-12 | 31.40 | 3 /16 | – | – | – | – | – | – |