Løperprofil
Tarja Tanner
Odal OL
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 677 av 2062
Nr. 677 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 55 av 132 i klassen D40–44 · nr. 8 av 27 i 1985-kullet
- Forventet kmtid
- 12.29
- Løpskapasitet
- 11.00
- O-evne
- 1.29
- Jevnhet ±
- 6,0 %
- Usikkerhet ±
- 0.21
- Sikkerhet
- 11
- Bommer per løp
- 3,3
- Typisk bom
- 86 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 16 (sist 10.07.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0266 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0361 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0602 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0281 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 4,49 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 11,21 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1964 |
| bomVekt | 117,7 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4587 |
| bomStorSigma | 0,8164 |
| antallBom | 48 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,032 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0599 |
| havariVekt | 6,38 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0011 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,5085 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0006 |
| fartSesongSin | −0,001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2926,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3322,6 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.14
- Løpskapasitet
- 9.02
- O-evne
- 0.11
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 1.06
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,8
- Typisk bom
- 67 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 30.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1093 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0645 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0566 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1125 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,15 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,17 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9555 |
| bomVekt | 13,42 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2087 |
| bomStorSigma | 0,6548 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1026 |
| havariVekt | 0,6 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0001 |
| fartSesongSin | −0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3351,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3421,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 5.57 | 118 | nr. 6943 |
| Bom over fem minutter | 3 | 10.07.2026 FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu, bom 5.57 | 125 | nr. 7764 |
| Bom over ti minutter | 284 | hele karrieren siden 2024 | 284 | nr. 3112 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 5.osakilpailu | D40A | 1.08.52 | 9 /12 | 10.35 | 13.27 | 2.04 | 12.28 | 1.29 | |
| 09.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 4.osakilpailu | D40A | 26.31 | 10 /13 | 2.43 | 12.20 | 1.16 | 12.28 | 1.29 | |
| 07.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, 3.osakilpailu | D40A | 58.08 | 8 /13 | 7.26 | 12.36 | 1.37 | 12.28 | 1.29 | |
| 06.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla, stage 2 | D40A | 49.57 | 9 /11 | 9.16 | 12.57 | 2.24 | 12.28 | 1.29 | |
| 05.07.2026 | FIN5 suunnistusviikko, 5.-10.7.2026 Salla. 1st day. | D40A | 1.16.44 | 6 /13 | 4.52 | 11.32 | 0.44 | 12.28 | 1.29 | |
| 18.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 7 | d17 | 54.26 | 2 /4 | 11.40 | 12.22 | 2.39 | 12.03 | 1.18 | |
| 11.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | d17 | 48.59 | 1 /5 | 4.02 | 11.17 | 0.56 | 12.03 | 1.18 | |
| 04.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 5 | d17 | 57.21 | 1 /5 | 9.35 | 12.27 | 2.05 | 12.03 | 1.18 | |
| 03.06.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 8 | DA | 58.48 | 8 /15 | 8.00 | 12.51 | 1.45 | 12.03 | 1.18 | |
| 21.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 3 | d lang | 42.43 | 1 /6 | 1.54 | 10.55 | 0.29 | 12.05 | 1.09 | |
| 19.05.2024 | Pinseløpet dag 1 | D 35- | 1.29.20 | 2 /2 | 15.37 | 14.58 | 2.37 | 12.05 | 1.09 | |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | d lang | 50.08 | 2 /10 | 7.55 | 12.50 | 2.02 | 12.05 | 1.09 | |
| 13.05.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 6 | DA | 45.41 | 7 /16 | 2.15 | 11.39 | 0.34 | 12.05 | 1.09 | |
| 07.05.2024 | Obos Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 1 | D lang | 32.26 | 3 /16 | 1.01 | 10.29 | 0.20 | 12.05 | 1.09 | |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | ÅL | 23.32 | 14 /31 | 0.52 | 8.54 | 0.20 | 8.45 | 0.11 | – |
| 29.04.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 4 | DA | 41.37 | 3 /16 | 0.52 | 10.47 | 0.13 | 11.50 | 1.18 | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | ÅL | 23.35 | 5 /23 | 1.57 | 8.49 | 0.44 | 8.45 | 0.11 | – |
| 22.04.2024 | Tour of Lillomarka 2024 - løp 3 | DB | 39.12 | 3 /17 | 8.09 | 12.33 | 2.37 | 11.50 | 1.18 | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | AK-åpen | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |