Løperprofil
Jacob Clausen Steinsvik
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 10.21
- Løpskapasitet
- 8.58
- O-evne
- 1.23
- Jevnhet ±
- 7,9 %
- Usikkerhet ±
- 1.24
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,7
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 14.05.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2317 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,0101 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0786 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1265 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,59 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9996 |
| bomVekt | 7,44 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5466 |
| bomStorSigma | 0,834 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0738 |
| havariVekt | 0,21 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2386,9 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2753,5 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 6.27
- Løpskapasitet
- 6.11
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,3 %
- Usikkerhet ±
- 0.44
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,1
- Typisk bom
- 77 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 30.04.2024)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2691 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,1707 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0529 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1088 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,23 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,76 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,2016 |
| bomVekt | 18,43 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3474 |
| bomStorSigma | 0,5594 |
| antallBom | 4 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1201 |
| havariVekt | 1 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0001 |
| fartSesongSin | 0,0001 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2295,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2390,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 3 | 15.05.2024 NSK Klubbcup #1, bom 2.20 | 44 | – |
| Bom over fem minutter | 17 | 14.05.2024 Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2, bom 5.44 | 75 | – |
| Bom over ti minutter | 93 | hele karrieren siden 2024 | 93 | – |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15.05.2024 | NSK Klubbcup #1 | H 15-16 | 42.11 | 7 /7 | – | – | – | – | – | – |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | h15-16 | 53.02 | 4 /5 | 10.19 | 13.34 | 2.38 | – | – | – |
| 30.04.2024 | Oslo City Cup - Finale | H15 | 22.41 | 19 /24 | 4.50 | 8.34 | 1.50 | 7.18 | 0.19 | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | H 15-16 | 18.01 | 14 /33 | 0.49 | 7.05 | 0.19 | 7.18 | 0.19 | – |
| 27.04.2024 | KM sprint | H 15-16 | 0.00 | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | H15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | H15-16 | 18.43 | 18 /30 | 1.45 | 7.20 | 0.41 | 7.18 | 0.19 | – |
| 09.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 2 | H 15-16 | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |