Løperprofil
Ulf-Håkon Jordin
Oppsal
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.23
- Løpskapasitet
- 9.33
- O-evne
- 1.50
- Jevnhet ±
- 9,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.40
- Sikkerhet
- 5
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 84 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,3 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i desember (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 09.11.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,2933 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3426 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,094 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0576 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,03 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,75 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0959 |
| bomVekt | 49,45 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4251 |
| bomStorSigma | 0,7637 |
| antallBom | 20 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0459 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0811 |
| havariVekt | 2,25 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,004 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0906 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0064 |
| fartSesongSin | 0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2247,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2678,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 13.35
- Løpskapasitet
- 11.54
- O-evne
- 1.41
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,4
- Typisk bom
- 85 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 12.11.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,0704 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3673 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1572 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,05 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,53 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0178 |
| bomVekt | 5,07 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4405 |
| bomStorSigma | 0,8201 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0472 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0685 |
| havariVekt | 0,15 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2807,7 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3205,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
N-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.34
- Løpskapasitet
- 11.01
- O-evne
- 1.32
- Jevnhet ±
- 10,0 %
- Usikkerhet ±
- 2.19
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 2,9
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 3 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 20.09.2023)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1348 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3363 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1004 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1688 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,04 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,52 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9296 |
| bomVekt | 3,22 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5443 |
| bomStorSigma | 0,7632 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0347 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0324 |
| havariVekt | 0,14 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2096 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 753,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2635 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3002,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 41 | 08.11.2025 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 7.49 | 88 | nr. 2020 |
| Bom over fem minutter | 41 | 08.11.2025 O-event, dag 2 - Downhill sprint, bom 7.49 | 111 | nr. 4606 |
| Bom over ti minutter | 153 | 24.07.2024 O-Ringen Smålandskusten, etapp 3, bom 11.09 | 153 | nr. 4270 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 09.11.2025 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H14 | 26.12 | 61 /127 | 2.56 | 10.38 | 1.11 | 11.55 | 1.45 | |
| 08.11.2025 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H14 | 23.27 | 97 /115 | – | – | – | – | – | – |
| 07.11.2025 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H14 | 18.16 | 68 /110 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2024 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H13 | 21.03 | 12 /121 | 0.09 | 9.27 | 0.04 | 13.06 | 1.50 | |
| 09.11.2024 | O-event, dag 2 - Downhill Sprint | H13 | 15.57 | 38 /108 | – | – | – | – | – | – |
| 08.11.2024 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H13 | 14.39 | 55 /103 | – | – | – | – | – | – |
| 10.09.2024 | Klubbmesterskap 2024 - Oppsal Orientering | H 13-14 | 39.05 | 4 /7 | 1.41 | 12.09 | 0.31 | 13.42 | 2.03 | |
| 27.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 5 | H13 | 39.47 | 82 /163 | 6.32 | 13.07 | 2.09 | 14.06 | 2.19 | – |
| 26.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 4 | H13 | 27.55 | 32 /163 | 1.29 | 10.33 | 0.34 | 14.06 | 2.19 | – |
| 24.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 3 | H13 | 55.41 | 122 /163 | 16.34 | 16.09 | 4.48 | 14.06 | 2.19 | – |
| 23.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 2 | H13 | 45.04 | 98 /163 | 6.12 | 15.16 | 2.06 | 14.06 | 2.19 | – |
| 22.07.2024 | O-Ringen Smålandskusten, etapp 1 | H13 | 44.51 | 87 /158 | 5.25 | 13.07 | 1.35 | 14.06 | 2.19 | – |
| 12.11.2023 | O-event, dag 3 - Zoorientering | H12 | 18.56 | 39 /134 | 1.17 | 10.48 | 0.44 | – | – | – |
| 11.11.2023 | O-event, dag 2 - Downhill sprint | H12 | 16.32 | 24 /107 | – | – | – | – | – | – |
| 10.11.2023 | O-event, dag 1 - Sprint by Night | H12 | 19.33 | 42 /96 | – | – | – | – | – | – |
| 20.09.2023 | Harry Lagerts Nattcup 2023 Løp 2 | Rekrutt | 20.48 | 8 /15 | 4.09 | 12.31 | 2.30 | – | – | – |
| 22.08.2023 | Oppsals klubbmesterskap | H11-12 | 39.00 | 5 | – | – | – | – | – | – |
| 29.05.2023 | Pinseløpet dag 3 | H11-12_1og2 | 16.50 | 9 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 06.06.2020 | Ungdomsserien løp 1 | Ledsager/sjåfør | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 21.04.2012 | Norwegian Spring - Vårspretten | DIR-A | 50.37 | 26 /54 | – | – | – | – | – | – |