Løperprofil
Emilie Oppegaard
Indre Østfold
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Sprintrankingen
4 løp
C-rankingen
9 løp
Skogsrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.31
- Løpskapasitet
- 14.51
- O-evne
- 1.40
- Jevnhet ±
- 8,6 %
- Usikkerhet ±
- 1.28
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 3,7
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 26.05.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2723 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,366 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0862 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0854 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,42 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,43 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3345 |
| bomVekt | 7,55 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5269 |
| bomStorSigma | 0,7306 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0491 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,1387 |
| havariVekt | 1,47 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0034 |
| fartSesongSin | −0,0016 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3953,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4396,1 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 11.03
- Løpskapasitet
- 10.52
- O-evne
- 0.12
- Jevnhet ±
- 5,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 0,9
- Typisk bom
- 71 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 6 (sist 21.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2931 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3241 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0549 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0362 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,7 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 4,39 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9844 |
| bomVekt | 65,63 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,2571 |
| bomStorSigma | 0,5715 |
| antallBom | 7 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0913 |
| havariVekt | 3,62 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0015 |
| fartSesongSin | 0,0004 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 4027,8 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4099,7 |
| beregnet | 06.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 19.30
- Løpskapasitet
- 16.01
- O-evne
- 3.29
- Jevnhet ±
- 8,8 %
- Usikkerhet ±
- 1.46
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 5,3
- Typisk bom
- 106 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2239 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,3456 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0878 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0863 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,57 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,89 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,5088 |
| bomVekt | 6,88 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,6607 |
| bomStorSigma | 0,87 |
| antallBom | 6 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0527 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0837 |
| havariVekt | 0,7 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9594 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2348 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 765,1 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3767,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4587,6 |
| beregnet | 06.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 16.17
- Løpskapasitet
- 13.51
- O-evne
- 2.26
- Jevnhet ±
- 12,8 %
- Usikkerhet ±
- 0.51
- Sikkerhet
- 4
- Bommer per løp
- 4,4
- Typisk bom
- 94 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- best på korte (+1,4 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i mai (±0,6 %)
- Løp i grunnlaget
- 8 (sist 24.05.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0781 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,0791 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,1277 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0507 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 1,16 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 3,95 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,3412 |
| bomVekt | 40,36 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5411 |
| bomStorSigma | 0,8062 |
| antallBom | 25 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0411 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0571 |
| havariVekt | 2,95 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0207 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,5996 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0036 |
| fartSesongSin | −0,0053 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,6 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3270,4 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3843,8 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 5 | 24.05.2026 Elgdilten, bom 4.42 | 87 | nr. 6268 |
| Bom over fem minutter | 46 | 18.04.2026 Halden O-Meeting Mellom, bom 6.38 | 148 | nr. 4360 |
| Bom over ti minutter | 305 | hele karrieren siden 2024 | 305 | nr. 2992 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.05.2026 | Elgdilten | C-åpen 17- | 25.18 | 4 /21 | 5.27 | 17.07 | 3.47 | 16.56 | 2.45 | |
| 21.04.2026 | Oslo City Cup løp 3 | ÅL | 41.37 | 56 /87 | 5.22 | 13.13 | 1.43 | 11.11 | 0.12 | |
| 20.04.2026 | Tour of Lillomarka 2026 #1 | DB | – | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.04.2026 | Halden O-Meeting Mellom | B-åpen 17- | 55.37 | 43 /51 | 14.44 | 25.49 | 6.55 | – | – | – |
| 14.04.2026 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen kort | 8.51 | 2 /10 | – | – | – | – | – | – |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | ÅK | 14.03 | 12 /31 | 0.45 | 11.06 | 0.36 | 11.11 | 0.12 | |
| 28.03.2026 | BBrave Oslo løp 1 - Run for the Children of Ukraine | C-Åpen 17- | 41.12 | 7 /9 | 6.03 | 22.08 | 3.15 | 19.42 | 2.44 | |
| 07.03.2026 | OK MOSS - Indoor Challenge - Kirkeparken VGS | B-åpen | 1.01.38 | 5 /11 | – | – | – | – | – | – |
| 02.06.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 6 | DB | – | Inaktiv | – | – | – | – | – | – |
| 26.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 5 | DB | 1.04.49 | 17 /25 | 10.14 | 20.32 | 3.14 | – | – | – |
| 19.05.2025 | Tour of Lillomarka 2025 - løp 4 | DB | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 13.05.2025 | Oslo City Cup løp 5 - finale | D 17- | 1.15.45 | 54 /63 | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2025 | Oslo city cup løp 4 | D17 | 32.54 | 73 /83 | 1.29 | 10.28 | 0.28 | 10.42 | 0.08 | |
| 22.04.2025 | Oslo city cup løp 3 | D17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 01.04.2025 | Oslo City Cup løp 1 | D17- | 33.10 | 99 /104 | 1.03 | 11.41 | 0.22 | 10.54 | 0.10 | – |
| 27.03.2025 | Råtass #2 | B/C | 28.46 | 6 /6 | 3.46 | 16.58 | 2.13 | – | – | – |
| 18.08.2024 | Publikumsløp NM ultralang | C-åpen 17- | 1.03.48 | 3 /4 | 4.57 | 22.28 | 1.45 | 18.35 | 3.09 | |
| 17.08.2024 | Høydepunktet (Publikumsløp) | C-åpen 17- | 20.28 | 1 /3 | 2.51 | 17.52 | 2.29 | 18.35 | 3.09 | |
| 30.05.2024 | Råtass #5 | C | 1.08.01 | 5 /9 | 7.59 | 19.43 | 2.19 | 17.40 | 3.40 | |
| 20.05.2024 | Løvspretten | C-åpen 17- | 48.56 | 7 /13 | 15.51 | 20.25 | 6.37 | 17.40 | 3.40 | |
| 19.05.2024 | Elgdilten | C-åpen 17- | 55.47 | 7 /16 | 15.40 | 18.11 | 5.06 | 17.40 | 3.40 | |
| 25.04.2024 | Råtass #1 | C | 29.00 | 7 /9 | 6.14 | 18.51 | 4.03 | 18.12 | 2.34 | – |
| 23.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 4 | ÅK | 14.28 | 5 /8 | 1.09 | 11.16 | 0.54 | – | – | – |
| 16.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 3 | AK-åpen | 21.21 | 7 /13 | 3.58 | 12.22 | 2.18 | – | – | – |
| 13.04.2024 | Halden O-Meeting Mellom | C-åpen 17- | 59.02 | 20 /29 | 8.31 | 23.18 | 3.22 | 18.12 | 2.34 | – |
| 02.04.2024 | Oslo City Cup løp nr 1 | D rekrutt | – | DNS | – | – | – | – | – | – |