Løperprofil
Marit Robøle Løberg
Nydalen
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
12 løp
B-rankingen
4 løp
Skogsrankingen
nr. 1542 av 2062
Nr. 1542 av 2062 blant kvinner i Norge · nr. 142 av 179 i klassen D45–49 · nr. 27 av 35 i 1979-kullet
- Forventet kmtid
- 16.45
- Løpskapasitet
- 14.52
- O-evne
- 1.53
- Jevnhet ±
- 9,5 %
- Usikkerhet ±
- 0.29
- Sikkerhet
- 9
- Bommer per løp
- 3,9
- Typisk bom
- 97 s
- Disk/brutt
- 10 %
- Distanseprofil
- best på korte (+0,6 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i januar (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 13 (sist 13.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,2727 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,2787 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0953 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,028 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,08 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,19 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,4199 |
| bomVekt | 92,67 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5733 |
| bomStorSigma | 0,7527 |
| antallBom | 41 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0987 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0529 |
| havariVekt | 7,88 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0,0079 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1943 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0067 |
| fartSesongSin | −0,0005 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3958,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 4460 |
| beregnet | 05.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.27
- Løpskapasitet
- 9.12
- O-evne
- 0.15
- Jevnhet ±
- 5,4 %
- Usikkerhet ±
- 0.26
- Sikkerhet
- 2
- Bommer per løp
- 1,0
- Typisk bom
- 74 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 3 (sist 07.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1269 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1291 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0542 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0447 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,99 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,34 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,0857 |
| bomVekt | 24,49 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3041 |
| bomStorSigma | 0,7514 |
| antallBom | 5 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0723 |
| havariVekt | 1,46 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0012 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,0738 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3411 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3504,7 |
| beregnet | 05.11.2026 |
B-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 15.17
- Løpskapasitet
- 13.02
- O-evne
- 2.15
- Jevnhet ±
- 11,4 %
- Usikkerhet ±
- 1.19
- Sikkerhet
- 3
- Bommer per løp
- 4,1
- Typisk bom
- 88 s
- Disk/brutt
- 9 %
- Distanseprofil
- best på lange (−0,1 % per dobling)
- Sesongprofil
- best i februar (±1,3 %)
- Løp i grunnlaget
- 5 (sist 06.04.2025)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,0154 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,014 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,114 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0826 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,59 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 2,78 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 1,1604 |
| bomVekt | 24,28 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,4722 |
| bomStorSigma | 0,889 |
| antallBom | 17 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0929 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,081 |
| havariVekt | 1,75 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | −0,0016 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,1167 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0084 |
| fartSesongSin | −0,01 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2349 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 764,9 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3066,5 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3597,8 |
| beregnet | 05.11.2026 |
C-rankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 12.26
- Løpskapasitet
- 10.41
- O-evne
- 1.46
- Jevnhet ±
- 9,1 %
- Usikkerhet ±
- 2.43
- Sikkerhet
- 0
- Bommer per løp
- 3,1
- Typisk bom
- 92 s
- Disk/brutt
- 5 %
- Løp i grunnlaget
- 1 (sist 18.09.2022)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | −0,1781 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | −0,3661 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0914 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,1981 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,02 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 0,42 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9502 |
| bomVekt | 2,47 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,5272 |
| bomStorSigma | 0,8535 |
| antallBom | 2 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0481 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0804 |
| havariVekt | 0,18 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,2196 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 762,2 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 2521,2 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 2937,9 |
| beregnet | 05.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 13 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 4.47 | 38 | nr. 4430 |
| Bom over fem minutter | 21 | 23.07.2026 O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel, bom 7.56 | 180 | nr. 5796 |
| Bom over ti minutter | 270 | hele karrieren siden 2019 | 270 | nr. 3218 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.09.2026 | Romeriksløpet 2026 med Trimtex cup | AK-åpen | 44.03 | 9 /15 | 3.11 | 15.12 | 1.06 | 16.45 | 1.53 | |
| 25.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 5, lång, jaktstart | D45 Kort | – | DNS | – | – | – | – | – | – |
| 24.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 4, medel | D45 Kort | 1.02.55 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 23.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 3, medel | D45 Kort | 51.59 | 160 /183 | 17.35 | 21.36 | 7.18 | 17.00 | 2.05 | |
| 21.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 2, lång | D45 Kort | 1.18.08 | 117 /183 | 6.07 | 17.02 | 1.20 | 17.00 | 2.05 | |
| 20.07.2026 | O-Ringen Göteborg, etapp 1, lång | D45 Kort | 1.24.15 | 160 /183 | 4.35 | 22.20 | 1.13 | 17.00 | 2.05 | |
| 12.05.2026 | OBOS Nordmarka 1-2-3 løp 1 | d mellom | 35.13 | 13 /22 | 3.33 | 16.00 | 1.42 | 15.51 | 1.46 | |
| 25.04.2026 | Lørdagskjappen | D 45- | 59.15 | 9 /11 | 8.43 | 16.47 | 2.30 | 15.50 | 1.48 | |
| 07.04.2026 | Oslo City Cup løp 1 | D40- | 23.41 | 21 /39 | 0.12 | 9.11 | 0.05 | 9.31 | 0.16 | |
| 23.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 7. løp høst | d mellom | 43.00 | 12 /22 | 10.52 | 17.53 | 4.31 | 15.35 | 1.43 | |
| 02.09.2025 | OBOS Nordmarka 1-2-3, 4. løp høst og Koll åpent klubbmesterskap | d mellom | 40.46 | 10 /17 | 6.17 | 16.48 | 2.35 | 15.35 | 1.43 | |
| 04.06.2025 | NSK Klubbcup #2 - 2025 | D 45- | 1.00.48 | 5 /9 | 5.26 | 14.53 | 1.20 | 15.33 | 1.35 | |
| 24.05.2025 | Huldersprinten mellomdistanse m. Trimtex-cup | AK-åpen | 57.55 | 27 /40 | 8.47 | 10.51 | 1.39 | 9.34 | 0.20 | – |
| 26.04.2025 | Solrenningen Langdistanse | AK-åpen | 1.05.49 | 32 /61 | 2.25 | 14.22 | 0.32 | 15.43 | 1.33 | |
| 08.04.2025 | Oslo City Cup løp 2 | Åpen lang | 24.12 | 15 /31 | 0.42 | 9.29 | 0.16 | – | – | – |
| 06.04.2025 | Smaaleneneløpet | B Åpen 17- | 43.07 | 3 /43 | 1.55 | 13.40 | 0.36 | 16.05 | 2.12 | |
| 05.04.2025 | Lørdagskjappen | B-åpen 17- | 46.02 | 5 /49 | 3.01 | 13.13 | 0.52 | 16.05 | 2.12 | |
| 08.09.2024 | Follo 2-dagers, dag 2 | B-åpen 17- | 51.03 | 11 /16 | 6.19 | 17.31 | 2.10 | 19.31 | 3.36 | |
| 23.06.2024 | Norsk O-Festival lang | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 22.06.2024 | Norsk O-Festival mellom | B-åpen 17- | 1.14.49 | 103 /128 | 21.06 | 23.59 | 6.46 | 21.06 | 4.38 | – |
| 11.06.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 6 | d mellom | 51.26 | 12 /18 | 5.40 | 18.47 | 2.04 | 16.58 | 1.45 | |
| 14.05.2024 | Nordmarka 1-2-3 Vår - løp 2 | d mellom | 47.37 | 12 /21 | 11.43 | 19.12 | 4.44 | 16.03 | 1.58 | – |
| 21.04.2024 | Smaaleneneløpet | B-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 11.06.2023 | Fossumløpet 2023 med Trimtex-cup | B-åpen 17- | 1.02.43 | 9 /17 | 6.40 | 18.26 | 1.58 | – | – | – |
| 07.05.2023 | Høydepunktet med Trimtex-cup | C-åpen 17- | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 18.09.2022 | Nydalten med Trimtex-cup finale | C-åpen 17- | 38.43 | 1 /5 | 4.11 | 11.46 | 1.16 | – | – | – |
| 30.06.2019 | Norsk o-festival - lang | Dir C | 59.26 | 14 /36 | 14.46 | 17.45 | 4.25 | – | – | – |