Løperprofil
Hege Anita H. Nielsen
HalliClub Norway
Feil klubb, eller løperen registrert dobbelt? Logg inn for å foreslå rettelser
Skogsrankingen
nr. 1120 av 2067
Nr. 1120 av 2067 blant kvinner i Norge · nr. 89 av 179 i klassen D45–49 · nr. 19 av 43 i 1978-kullet
- Forventet kmtid
- 14.23
- Løpskapasitet
- 13.24
- O-evne
- 0.59
- Jevnhet ±
- 6,9 %
- Usikkerhet ±
- 0.24
- Sikkerhet
- 10
- Bommer per løp
- 2,6
- Typisk bom
- 79 s
- Disk/brutt
- 4 %
- Distanseprofil
- nøytral
- Sesongprofil
- best i mars (±0,7 %)
- Løp i grunnlaget
- 12 (sist 23.09.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1711 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1724 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,0687 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,0272 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 5,58 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 9,62 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,9442 |
| bomVekt | 141,24 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,3699 |
| bomStorSigma | 0,6938 |
| antallBom | 24 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0412 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0898 |
| havariVekt | 8,49 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 1,4896 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | −0,0014 |
| fartSesongSin | −0,0066 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,1831 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 676,3 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3568,1 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3828,9 |
| beregnet | 06.11.2026 |
Sprintrankingen
Utenfor rankinglisten akkurat nå (listen krever sikkerhet på minst 5, løp siste tolv måneder og norsk klubb).
- Forventet kmtid
- 9.44
- Løpskapasitet
- 9.35
- O-evne
- 0.09
- Jevnhet ±
- 5,7 %
- Usikkerhet ±
- 0.31
- Sikkerhet
- 1
- Bommer per løp
- 0,7
- Typisk bom
- 65 s
- Disk/brutt
- 6 %
- Sesongprofil
- jevn hele året
- Løp i grunnlaget
- 2 (sist 22.04.2026)
Alle parametrene
| fartMu (evne, ln-rom, krympet) | 0,1685 |
| fartMuRaa (evne før krymping) | 0,1845 |
| fartSigma (dagsform-spredning) | 0,057 |
| fartTau (usikkerhet på fartMu) | 0,051 |
| fartVekt (tidsvektet løpsvekt) | 0,65 |
| evidensVekt (sikkerheten) | 1,47 |
| bomFaktor (bomfrekvens, 1 = snittet) | 0,7631 |
| bomVekt | 17,54 |
| bomStorMu (bomstørrelse, ln sek) | 4,1737 |
| bomStorSigma | 0,655 |
| antallBom | 1 |
| havariSeriost (disk/brutt, konkurranse) | 0,0586 |
| havariTrening (disk/brutt, trening) | 0,0769 |
| havariVekt | 0,9 |
| fartLengdeSens (distanseprofilen) | 0 |
| fartLengdeSnitt (vant ln-lengde) | 0,9555 |
| fartSesongCos (sesongprofilen) | 0,0002 |
| fartSesongSin | 0 |
| bomRateRef (populasjonens bomrate per strekk) | 0,0586 |
| kmTidRef (anker: snittets rentid s/km) | 485,4 |
| renTidRef (rentid på referanseløypa, s) | 3556,3 |
| forvTidRef (totaltid på referanseløypa, s) | 3610,3 |
| beregnet | 06.11.2026 |
| Terskel | Streak | Uten slik bom siden | Lengste | Plass |
|---|---|---|---|---|
| Bom over to minutter | 26 | 12.08.2026 Bedriftsløp - Vardeneset - R12, bom 2.08 | 158 | nr. 2975 |
| Bom over fem minutter | 70 | 27.05.2026 Bedriftsløp - Krossberg - R8, bom 6.27 | 246 | nr. 3461 |
| Bom over ti minutter | 317 | hele karrieren siden 2020 | 317 | nr. 2930 |
| Dato | Løp | Klasse | Tid | Plass | Bommet | Justert kmtid | O-prest. | Forventet kmtid | O-evne | Terning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2026 | Bedriftsløp - Sandneshallen - R18 | D40 | 31.22 | 8 /17 | 2.05 | 15.00 | 1.00 | 14.20 | 0.59 | |
| 12.08.2026 | Bedriftsløp - Vardeneset - R12 | D40 | 28.58 | 10 /19 | 3.18 | 15.26 | 1.45 | 14.14 | 0.59 | |
| 10.06.2026 | Bedriftsløp - Selshammaren - R10 - postplukk | D40 | 59.09 | 1 /15 | – | – | – | – | – | – |
| 03.06.2026 | Bedriftsløp - Øksnavadskogen - R9 | D40 | 34.16 | 3 /24 | 0.57 | 12.38 | 0.21 | 14.04 | 0.58 | |
| 27.05.2026 | Bedriftsløp - Krossberg - R8 | D40 | 58.37 | 7 /12 | 15.53 | 19.58 | 5.25 | 14.24 | 1.06 | |
| 20.05.2026 | Bedriftsløp - Melsvatnet - R7 | D40 | 37.07 | 3 /15 | 0.05 | 13.03 | 0.02 | 14.24 | 1.06 | |
| 13.05.2026 | Bedriftsløp - Vagleskogen - R6 | D40 | 9.32 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 06.05.2026 | Bedriftsløp - Ølbergskogen - R5 | D40 | 44.53 | 9 /17 | 7.29 | 15.45 | 2.38 | 14.24 | 1.06 | |
| 22.04.2026 | Bedriftsløp - Kleppelunden - R3 - kortløp | D40 | 27.49 | 6 /20 | 0.14 | 9.17 | 0.05 | 9.21 | 0.08 | – |
| 15.04.2026 | Bedriftsløp - Tjensvoll - R2 - kortløp | D40 | 25.51 | 7 /15 | 1.13 | 14.43 | 0.42 | 13.40 | 0.31 | |
| 08.04.2026 | Bedriftsløp - Njåskogen - R1 | D40 | 33.14 | 1 /16 | 0.43 | 12.22 | 0.16 | 13.40 | 0.31 | |
| 11.09.2024 | Bedriftsløp Skadberg - R16 | DB | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 19.06.2024 | Bedriftsløp Selshammaren, Sviland - R11 | DB | 0.00 | Disk | – | – | – | – | – | – |
| 12.06.2024 | Bedriftsløp Øksnevad - R10 | DB | 42.49 | 13 /21 | – | – | – | – | – | – |
| 22.05.2024 | Bedriftsløp Krossberg - R7 | DB | 59.48 | 17 /22 | 2.35 | 14.43 | 0.38 | 14.21 | 0.35 | |
| 08.05.2024 | Bedrisftsløp Vagleskogen - R5 | DB | 43.42 | 17 /20 | – | – | – | – | – | – |
| 24.04.2024 | Bedriftsløp Gausel - R4 | DB | 55.19 | 16 /21 | 3.29 | 14.27 | 0.55 | 14.28 | 0.44 | – |
| 17.04.2024 | Bedriftsløp - Sandtangen - R3 | DB | 35.47 | 17 /20 | 0.25 | 13.51 | 0.10 | 14.28 | 0.44 | – |
| 10.04.2024 | Bedriftsløp - Njåskogen - R2 | DB | 57.12 | 17 /22 | 3.18 | 14.54 | 0.52 | 14.28 | 0.44 | – |
| 03.04.2024 | Bedriftsløp - Universitetet - R1 | DB | 28.59 | 20 /23 | 2.01 | 10.18 | 0.43 | – | – | – |
| 05.11.2022 | HARDHAUSEN | Åpen 4 | 1.26.29 | 8 /19 | – | – | – | – | – | – |
| 23.10.2021 | HARDHAUSEN | Åpen 3 | 1.51.54 | 39 /43 | – | – | – | – | – | – |
| 24.10.2020 | HARDHAUSEN | Åpen 3 | 1.37.15 | 17 /28 | – | – | – | – | – | – |